Noskaidrots labākais alus salējējs

2011. gada 22. jūnijs plkst. 15:20
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Noslēgušās pirmās alus saliešanas sacensības Aldara kauss 2011, kuru dalībniekiem bija pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk jāpārlej alus no pudeles glāzē.

Vairāk nekā divdesmit dalībnieku konkurencē, (kuru vidū bija arī divas daiļā dzimuma pārstāves), par sacensību uzvarētāju kļuva Toms Erviks no Saldus, kurš finālā trīs 0,5 l alus glāzes piepildīja 56,4 sekundēs. Ātrākais laiks, kādā tika piepildīta viena 0,5 l glāze, bija 14,1 sekunde.

Sacensības notika 14 kārtās, kurās tika noskaidroti pieci pusfinālisti, bet finālā iekļuva tikai trīs labākie – Toms Erviks, Lauris Leitis un Ivars Rutkovskis. Finālā dalībniekiem bija pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk ar alu jāpiepilda trīs 0,5 l tilpuma glāzes. To vislabāk paveica Toms Erviks, otro vietu ieguva Ivars Rutkovskis, bet trešo – Lauris Leitis.

Galvenie sacensību tiesneši bija Aldara galvenais aldaris Valdis Čunka un pagājušā gada Latvijas labākais bārmenis Andris Reizenbergs.

«Šajās sacensībās svarīgi bija ne vien pēc iespējas ātrāk, bet arī kvalitatīvāk un pareizāk saliet alu. Mēs vērtējām, cik daudz glāzē ir putu, cik vienmērīgi alus ir saliets glāzēs un vai tas nav pārlijis pāri. Par katru kļūdu tika piešķirts soda laiks,» saka V. Čunka.

Alus pareiza saliešana glāzēs vai kausos ir viena no būtiskākajām alus baudīšanas kultūras sastāvdaļām, un ar šīm sacensībām Aldaris vēlējās par to atgādināt, atzina Aldara valdes priekšsēdētāja Ināra Šure. Šīs sacensības noteikti kļūs par ikgadēju tradīciju Jāņu laikā, ir pārliecināta Aldara valdes priekšsēdētāja.

Dalies ar šo rakstu