Pārtika

Oktobrī zivju resursiem nodarīti zaudējumi vairāk nekā 9000 eiro apmērā

Dienas Bizness, 07.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Oktobrī Valsts vides dienests naudas sodus par zvejas un makšķerēšanas noteikumu neievērošanu iekšējos ūdeņos aprēķinājis 2710 euro apmērā, savukārt zivju resursiem nodarīti zaudējumi 9414 eiro apmērā, informē Valsts vides dienests sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Valsts vides dienests oktobra mēnesī veicis pastiprinātus lašu un taimiņu nārsta aizsardzības pasākumus šo zivju sugu dabiskā nārsta upēs – Salacā, Gaujā, Irbē, Ventā, Sakā, Bārtā, Užavā, Rīvā, Lielupē, kā arī šo upju baseinos. Pastiprināti kontrolēta arī Daugava. Lašupēs veiktas 2246 pārbaudes. Novembrī ūdens tilpnes kontrolēs vēl intensīvāk.

Oktobra mēnesī VVD inspektori kopumā veikuši 2246 pārbaudes ar mērķi pārliecināties par zvejas un makšķerēšanas noteikumu ievērošanu lašupēs. Pārbaužu rezultātā laikā izņemti 354 zvejas un makšķerēšanas rīki, administratīvi sodītas 62 personas.

Dienests informē, ka novembrī, mainoties meteoroloģiskajiem apstākļiem, prognozējams lašveidīgo zivju nārsta aktivitātes kāpums, tāpēc ūdenstilpnes tiks kontrolētas vēl intensīvāk. Zivju resursu aizsardzībā iesaistīta arī Valsts un pašvaldības policija, makšķernieku biedrības, kā arī brīvprātīgie palīgi.

Visu novembrī turpinās lašu un taimiņu nārsta liegums iekšējos ūdeņos. Lašu ieguve no 1. oktobra līdz 15. novembrim aizliegta arī jūras ūdeņos.