Olainfarm par 14 miljoniem eiro iegādājas elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju Tonus Elast

2016. gada 12. maijs plkst. 12:38
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins un SIA Tonus Elast līdzīpašnieces Ludmila Čečotkina un Irina Vīnvalka 12.maijā parakstīja līgumu par elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA Tonus Elast 100% kapitāla daļu iegādi. Darījuma summa ir 14 miljoni eiro, tuvākajās dienās tas tiks reģistrēts Uzņēmumu reģistrā, informē uzņēmuma Olainfarm.

SIA Tonus Elast turpinās strādāt līdzšinējās valdes priekšsēdētājas Daces Mihņenokas vadībā.

«Ar Tonus Elast esam cieši pazīstami jau kopš 2010.gada, kad pārstāvējām to Ukrainā un pārliecinājāmies gan par produkcijas augsto kvalitāti, gan pieprasījumu pēc tās. Jau tad novērtējām Tonus Elast eksportspēju arī citos tirgos un sapratām tā pievilcību investīcijām. Tonus Elast, līdzīgi kā Olainfarm, pēdējos gados ir strauji attīstījies, un mēs uzskatām, ka ar savu pieredzi mārketingā, tirgu apguvē, spēsim tā potenciālu izmantot vēl vairāk. Un, kas nav mazsvarīgi, šajā  laikā mēs esam izveidojuši farmācijas mazumtirdzniecības tīklu Latvijas aptieka, kura sortimentu Tonus Elast produkcija veiksmīgi papildinās,» piebilst, AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

«Interese par Tonus Elast iegādi bija liela, to apsvēra uzņēmumi no Krievijas, Polijas, Vācijas un Latvijas. Mēs esam gandarīti, ka vienojāmies ar Olainfarm, jo mana vīra radītā un vairāk nekā 20 gadu laikā izlolotā ražotne tiks saglabāta un tās izaugsme turpināta Latvijā. Olainfarm ir apliecinājusi spēju sekmīgi attīstīt tās meitas kompānijas. Ceram, ka arī Tonus Elast kā jaunākā no meitām strauji augs un izies arvien plašāk pasaulē,» saka SIA Tonus Elast līdzīpašniece Ludmila Čečotkina.

«Ja par produktu līnijām, pie kurām strādājam, plašāku informāciju sniegt varēšu gada beigās, tad droši varu atklāt, ka jau tuvākajā laikā sagaidām būtisku realizācijas pieaugumu Krievijā un Ukrainā,» piebilst SIA Tonus Elast valdes priekšsēdētāja.Dace Mihņenoka.

SIA Tonus Elast strādā nedaudz vairāk nekā 200 darbinieki. Līdz ar to uzņēmums ir lielākais nodokļu maksātājs un darba devējs Nīcas novadā. Pērn tā apgrozījums bija 7,3 miljoni eiro, nerevidētā  peļņa – 1,7 miljoni eiro.

AS Olainfarm koncerns sastāv no mātes uzņēmuma AS Olainfarm, farmācijas mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA Latvijas Aptieka un ekokosmētikas ražotāja SIA Kiwi Cosmetics. AS Olainfarm pieder arī 96,69% kapitāla daļas lielākajā Latvijas uztura bagātinātāju ražotājā SIA Silvanols.
 

Dalies ar šo rakstu