Olainfarm saņem 14 miljonu eiro no ABLV Bank uzņēmuma Tonus Elast iegādei

2016. gada 25. maijs plkst. 10:48
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

AS Olainfarm ir parakstījusi līgumu ar AS ABLV Bank par ilgtermiņa kredītu uz desmit gadiem ar kopējo summu 14 miljoni eiro elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA Tonus Elast 100% kapitāla daļu iegādei, informē AS Olainfarm valdes loceklis Salvis Lapiņš.

«Tonus Elast iegāde ir līdz šim lielākais projekts Olainfarm koncerna paplašināšanā. Mēs uzskatām, ka labā sinerģija, jaunie tirgi, paplašinātais produktu portfelis un pieredze nodrošinās dinamisku Tonus Elast un līdz ar to arī koncerna izaugsmi,» piebilst AS Olainfarm valdes  priekšsēdētājs.Valērijs Maligins.

«Ilgtermiņa kredīts ražotājam, kas ražo uz eksportu orientēto produkciju, apliecina mūsu ticību klienta biznesa modelim, vadības komandai un akcionāriem. Šis apjomīgais darījums labi apliecina arī šodienas kopējo investīciju klimatu valstī, kur arvien vairāk pieaug vietējā kapitāla nozīme Latvijas tautsaimniecības attīstībā un tās konkurētspējas stiprināšanai ārējos tirgos,» norāda ABLV Bank Projektu finansēšanas nodaļas vadītājs Antons Marčenko.

Juridisko atbalstu AS Olainfarm darījumos par SIA Tonus Elast 100% kapitāla daļu iegādi un finansējuma piesaisti nodrošināja advokātu birojs Glimstedt un partneri.

1995.gadā dibinātā SIA Tonus Elast ražo elastīgos medicīniskos izstrādājumus - no elastīgajām saitēm līdz pat konstrukcijas ziņā sarežģītiem korsešu izstrādājumiem, kas paredzēti grūtniecēm un jaunajām māmiņām bērna zīdīšanas laikā. SIA Tonus Elast produktu portfelī ir vairāk nekā 100 dažādu produktu veidi, no kuriem vispieprasītākie ir saites un kompresijas izstrādājumi. Lielākie eksporta tirgi ir NVS, Eiropas Savienības valstis, Indija un Tuvo Austrumu valstis. SIA Tonus Elast ražotnē Nīcas novadā strādā nedaudz vairāk nekā 200 darbinieki. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 7,3 miljoni eiro, nerevidētā peļņa - 1,7 miljoni eiro.

AS Olainfarm ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Šobrīd AS Olainfarm produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.
 

Dalies ar šo rakstu