Pagarināts piedāvājumu iesniegšanas termiņš akselerācijas fondu pārvaldnieku atlases iepirkumā

2017. gada 12. aprīlis plkst. 11:12
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

Konkursam par Akselerācijas fondu pārvaldnieku pakalpojumu sniegšanu pagarināts piedāvājumu iesniegšanas termiņš

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš akselerācijas fondu pārvaldnieku atlases iepirkumā ir pagarināts līdz šā gada 20. aprīlim, informē Altum sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte. Lēmumu par termiņa pagarināšanu pieņēma iepirkuma komisija, balstoties uz faktu, ka Iepirkumu uzraudzības birojs ir saņēmis un izvērtē iesniegumu par šī iepirkuma nolikumā iekļautajām prasībām.

Db.lv jau rakstīja, ka attīstības finanšu institūcija Altum pirmo reizi Latvijā ir izsludinājusi akselerācijas fondu pārvaldnieku atlasi. Akselerācijas fondos agrīnas stadijas uzņēmumi varēs saņemt t.s. gudro naudu jeb investīciju atbalstu līdz pat 250 tūkstošiem eiro idejas realizācijai, kā arī konsultācijas un mentoringu. Programmas īstenošanai kopumā pieejams ERAF finansējums 15 miljonu eiro apmērā.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens norādījis, ka strauji augošiem tehnoloģiju uzņēmumiem ir būtiska nozīme Latvijas ekonomiskās izaugsmes, pievienotās vērtības un inovācijas sekmēšanā, tāpēc inovatīvu jaunuzņēmumu attīstība Latvijā ir viena no Ekonomikas ministrijas prioritātēm. «Mūsu mērķis ir panākt, lai Latvija kļūtu par jaunuzņēmumu izvēli Nr.1 Baltijas valstīs. Patlaban Latvija ir vienīgā valsts Baltijā, kurā ir īpašs Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums, tādējādi sekmējot pētniecības attīstību un inovatīvu ideju, produktu vai procesu komercializāciju. Likums arī paredz specifiskas, tieši šai uzņēmēju grupai atbilstošas atbalsta programmas, kā arī kopš gada sākuma darbojas startup vīza, kas atvieglo augsti kvalificētu speciālistu piesaisti. Līdz šim bija iztrūkstošais posms bija atbalsts ideju komercializēšanas stadijā – akselerācijas fondi veicinās attīstību tieši šajā posmā,» viņš teic.

Arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norāda, ka inovācija ir ekonomiski attīstīto valstu konkurētspējas pamats un priekšnosacījums tautsaimniecības attīstībai, it īpaši mūsdienu globālā tirgus apstākļos. Eiropas Savienības fondu investīciju kopējais apjoms inovācijas un uzņēmējdarbības sekmēšanai ir 463 miljoni eiro, tostarp jaunuzņēmumiem kopumā pieejams atbalsts 75 miljonu eiro apmērā. Fondu ieguldījumu mērķis ir veicināt uz eksportu orientētu produktu un pakalpojumu attīstīšanu ar augstāku pievienoto vērtību un  jaunu, labi atalgotu darba vietu radīšana. «Jau šobrīd Latvijas jaunuzņēmumos radītie produkti un pakalpojumi tiek izmantoti visā pasaulē, tas tikai apliecina mūsu uzņēmēju lielo potenciālu, ko nepieciešams atbalstīt un sekmēt valstiskā līmenī arī turpmāk,» viņa vērtē.

Altum valdes loceklis Juris Vaskāns informē, ka finansējums Latvijā pirmajiem akselerācijas fondiem no Altum būs pieejams orientējoši jūlija sākumā. Tad jauno un daudzsološo ideju īpašnieki varēs doties pie akcelerācijas fondiem un pretendēt uz akselerācijas pakalpojumu saņemšanu. Plānots, ka akselerācijas un investīciju atbalstu fondu darbības laikā saņems aptuveni 120 perspektīvas idejas.

Iepirkumā plānots izvēlēties trīs akselerācijas fondu pārvaldniekus jeb finanšu starpniekus, kas biznesa ideju attīstībai sniegs akselerācijas pakalpojumus, tai skaitā nodrošinās mentorus un konsultācijas, un veiks pirmssēklas un sēklas kapitāla ieguldījumus. Katram akselerācijas fondam Altum piešķirs piecus miljonus eiro, kas veidos 90% no fonda apjoma, savukārt 10% būs jānodrošina fonda pārvaldītājam. Plānots, ka akcelerācijas fondi darbību varētu uzsākt šā gada 3.ceturksnī.

 

Dalies ar šo rakstu