Papildināta - Ārkārtas sēdē Jūrmalas domes priekšsēdētājs Truksnis saglabā amatu 

Šodien notikušajā ārkārtas Jūrmalas domes sēdē, pašreizējam Jūrmalas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim (ZZS) izdevās amatu saglabāt.

LETA, 08.10.2018

Foto: Edijs Pālens/LETA

Iesniegumu par neuzticības izteikšanu Truksnim Jūrmalas domes opozīcijas deputāti iesniedza 2.oktobrī, īsi pēc tam, kad medijos izskanēja informācija, ka Valsts policija mēru sodījusi par narkotisko vielu uzglabāšanu.

Tomēr jau sēdes sākumā pats Truksnis sacīja, ka 30.septembrī izskanējusī informācija medijos viņam esot bijis jaunums. «Es neesmu bijis informēts ne par šo sodu, ne administratīvo procesu, tāpēc tagad skaidroju notikušā apstākļus,» teica Truksnis. Viņš neesot zinājis par lietas ierosināšanu un arī nav aicināts uz nopratināšanu vai jelkādu paskaidrojumu sniegšanu tiesībsargājošajās iestādēs.

«Kad par to uzzināju no medijiem, »www.latvija.lv« reģistrā pārbaudīju savus administratīvos sodus un atklāju, ka 2017.gada sākumā tiešām šāda lieta ir bijusi. Tagad skaidroju situāciju, jo man nav bijis iespējas ne iepazīties ar lietas apstākļiem, ne tos pārsūdzēt,» apgalvoja Truksnis.

Viņš vairākkārt uzsvēra, ka ir «brīvs no jebkādām atkarībām» un pagājušajā nedēļā veicis analīzes Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas, kā arī Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā. «Narkoloģijas centra analīzes manis teikto apstiprina - esmu pilnīgi brīvs no atkarībām. Otras iestādes atbildi vēl gaidu, taču arī tur viss būs tīrs. Es jebkurā brīdī esmu gatavs veikt jebkādas pārbaudes, ekspertīzes un analīzes, ja ir nepieciešams to pierādīt,» sacīja mērs, norādot, ka neatbalsta nekādu narkotiku lietošanu.

Jautājuma ziņotājs Guntis Grūba («Tev, Jūrmalai») sacīja, ka sestdien notikušās Saeimas vēlēšanas jau tā parāda, ka uzticība pastāvošajai varai ir sarukusi. «Man nav pieļaujams, ka notiekošie procesi Jūrmalā grauj mums uzticību un izskanējusī informācija apdraud domes pastāvēšanu, no tiesiskā viedokļa raugoties,» teica Grūba, norādot, ka ZZS ir arī citi spēcīgi kandidāti, kas varētu turpināt vadīt domi.

Vēlāk sarunā aģentūrai LETA viņš apgalvoja, ka pats pērn redzējis, ka Truksnis ir neadekvātā stāvoklī. Viņš esot vērsies pie ZZS priekšsēdētāja Armanda Krauzes un aicinājis Truksni nomainīt. «Viņi teica, ka mērs ir izārstējies un darbspējīgs,» klāstīja Grūba, paužot viedokli, ka šis balsojums parāda ZZS cinismu pret saviem vēlētājiem un sabiedrību. Viņaprāt, arī šodien notikušais balsojums ir «rīkojums no ZZS vadības» un Trukšņa lēmumu ietekme būs redzama tikai ilgtermiņā.

Deputāts Uldis Kronblūms («Tev, Jūrmalai»/«Jaunā konservatīvā partija») pievērsās jautājumam, kas saistīts ar Trukšņa ienākumiem un tēriņiem. «Mediji vēsta, ka esat nopircis 17 000 eiro vērtu paklāju. Vai jūs par to maksājāt skaidrā naudā? Tāpat mani interesē, vai esat uzturējies miljonāra Jūlija Krūmiņa īpašumā Turaidas ielā?» prasīja Kronblūms. Truksnis uz atbildēja, sakot, ka ar izmeklēšanu saistītu informāciju viņš izpaust nedrīkst, bet par privātajiem pirkumiem viņam nav jāatskaitās. Vēlāk Kronblūms atklāja, ka vērsīsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lai pārliecinātos, vai tiešām Truksnis nedrīkst šādu informāciju izpaust.

Tāpat viņš sacīja, ka netic Trukšņa teiktajam, ka viņš par sodu nav zinājis. «Žēl, ka cilvēki vadās pēc pavisam citiem principiem kā vajadzētu. Informācijas ir pietiekami, lai būtu šaubas gan par mēru, gan par viņa pieņemtajiem lēmumiem tagad un nākotnē. Kā tad ir strādājuši soda uzlicēji, ja viņš par to nav informēts? Parasti administratīvai sods par ātruma pārkāpšanu vai ko citu īsā brīdī nonāk pie tiesu izpildītājā. Tas ir vairāk nekā dīvaini,» teica deputāts.

Savukārt deputāts Ņikita Ņikiforovs (S) pauda viedokli, ka, balsoties uz vienu raidījuma sižetu, nevar izdarīt secinājumus. «Mums nav oficiālu dokumentu, kas pierādītu mēra vainu. Es ar viņu strādāju jau gadu un man nav nekādu šaubu par viņa spriestspēju vai darba spējām,» teica deputāts. Viņš arī norādīja, ka pērn notikušajās pašvaldību vēlēšanās iedzīvotāji zinājuši par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzsākto kriminālprocesu saistībā ar partijas «No sirds Latvijai» un ZZS iespējamu nelikumīgu finansēšanu, taču Truksni vienalga ievēlējuši, kas nozīmē, ka viņam uzticas.

Balsojumā Trukšņa amata saglabāšanu atbalstīja «Saskaņas» un Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Kā ziņots, TV3 raidījuma «Nekā personīga» rīcībā ir informācija, ka Valsts policija Truksni sodījusi par narkotisko vielu uzglabāšanu.

Šļirce ar kokaīna paliekām pie Trukšņa atrasta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajās kratīšanās kriminālprocesā par partijas «No sirds Latvijai» (NSL) un ZZS iespējamu nelikumīgu finansēšanu.

DNS analīzes apliecinājušas, ka uz šļirces ir Trukšņa DNS pēdas, un policija viņu sodījusi saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46.pantu par narkotisku vielu neatļautu glabāšanu, ziņoja «Nekā personīga». Jūrmalas domē raidījumam nekādi komentāri par šo lietu netika sniegti.

Jaunākais izdevums