Būve

Papildināta - a/s Ceļu pārvalde Polijā sākusi pirmo ārvalstu projektu

Ingrīda Drazdovska, 03.01.2011

Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s Ceļu pārvalde ir sākusi būvniecības darbus Polijā, netālu no Varšavas, kur uzņēmums izbūvēs septiņus kilometrus garu ātrgaitas A2 ceļa posmu.

A/s Ceļu pārvalde 2010.gadā sāka mērķtiecīgu virzību starptautiskajos tirgos, un uzņēmuma darbības rezultātā šis ir pirmais a/s Ceļu pārvalde noslēgtais starptautiskais sadarbības līgums.

A/s Ceļu pārvaldes valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vitkovskis apliecina, ka šī mērķa sasniegšanai ir ieguldīts pamatīgs darbs. Viņš prognozē, ka 2011.gadā šim līgumam sekos citi līgumi par ceļu infrastruktūras objektu būvniecību gan Polijā, gan arī citās valstīs.

Polijā Latvijas uzņēmums darbojas kā sadarbības apakšuzņēmējs Ķīnas konsorcijam COVEC. Pašlaik a/s Ceļu pārvalde uzsākusi uzbēruma un drenējošā slāņa būvniecību, kā arī panākta konceptuāla vienošanās par šķembu izbūves un asfalta ieklāšanas darbiem 20 kilometru apjomā. Būvniecības darbi uzsākti 2010. gada 27. decembrī un tos plānots pabeigt līdz 2011. gada nogalei.

«A/s Ceļu pārvalde tā būs jauna pieredze, jo Polijā ir nedaudz atšķirīgas specifikācijas un jāveic daudz lielāks darbu apjoms. Arī darba organizācijas ziņā tā būs neierasta prakse, piemēram, būvniecības darbi jānodrošina vismaz 16 stundas diennaktī, izmantojot modernas tehnoloģijas kā GPS un citas. Plānots, ka šāda pieeja palielinās darba efektivitāti par aptuveni 30 % un pats galvenais, paaugstinās darba kvalitāti,» teikts kompānijas paziņojumā.

M.Vitkovskis stāsta: «Jau vairākus gadus esmu vērtējis Polijas tirgu ceļu būves nozarē, kā arī veidus, kā tajā iekļūt. Esmu gandarīts, ka darbs ir vainagojies panākumiem un izdevies spert pirmo soli šajā virzienā. Būtiski, ka mūsu uzņēmums ir oficiāli apstiprināts Polijas Valsts ceļi, kas apliecina atbilstību šajā valstī nepieciešamajai kvalifikācijai un sniedz iespējas patstāvīgi piedalīties iepirkumu konkursos Polijā, pie kā noteikti turpināsim darbu. Mūsu uzņēmuma kvalifikācija ir atbilstoša starptautiskajām prasībām un pieredze ārvalstīs sniegs iespēju gan paaugstināt uzņēmuma kompetenci, gan, protams, vairos arī ieņēmumus.»

Komentāri

Pievienot komentāru