Papildināta - Atea pakalpojuma centra izveidē investēs 14 miljonus eiro, radot 600 jaunas darbavietas

2013. gada 11. februāris plkst. 15:22
Autors: Žanete Hāka - Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Viens no vadošajiem Ziemeļvalstu IT infrastruktūras piegādātājiem un programmatūru pielāgotājiem Atea Latvijā izveidojis globālo biznesa procesu pakalpojumu centru Rīgā, šodien informēja uzņēmuma pārstāvji.

(Papildināts viss teksts)

Tādējādi līdz 2015. gadam plānots pieņemt darbā aptuveni 600 darbinieku, nodrošinot IT pakalpojumus Atea uzņēmumu klientiem Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, kā arī veiks finanšu un administratīvo procesu vadības funkcijas Atea grupas uzņēmumiem.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, Atea grupu Latvijā pārstāv divi uzņēmumi ar dažādiem darbības virzieniem - SIA Atea Global Services, kas nodrošina visaptverošus IT infrastruktūras pakalpojumus, programmu izstrādi un licenču administrēšanu, kā arī SIA Atea, kas ir datortehnikas piegādātājs un apkalpotājs Latvijā.

SIA Atea Global Services jau šobrīd nodarbina vairāk nekā 200 darbiniekus un nodrošina IT ārpakalpojumus aptuveni 500 ārvalstu kompānijām. Attīstot globālo biznesa procesu pakalpojumu centru Rīgā, Skanstes ielā 50, plānots nodrošināt informācijas tehnoloģiju pakalpojumus, kā arī finanšu un administratīvo procesu vadību Atea grupas uzņēmumiem. Vienlaikus līdz ar globālo biznesa procesu pakalpojumu centra izveidi Rīgā paredzēts restrukturizēt Atea grupas uzņēmumu darbību un pilnveidot sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Atea pārstāvji uzsver, ka biznesa procesu pakalpojumu centrs jau sācis savu darbību, īstenojot vairākus pilotprojektus, un turpmāko 2,5 gadu laikā plānota tā vērienīga attīstība. Šajā gadā darbinieku skaitu plānots palielināt par 150-200 darbiniekiem.

Attīstot Atea globālo biznesa procesu pakalpojumu centru Rīgā, uzņēmuma vadība vēlas stiprināt savas līderpozīcijas IT pakalpojumu jomā, kā arī tuvāko gadu laikā palielināt apgrozījumu par 50%, savukārt peļņu par 100%.

Kā skaidro Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, šis nav pirmais šāda veida pirmais investīciju projekts, bet, skatoties pēc darbinieku skaita, tas ir viens no lielākajiem projektiem, kas veikts.

«Tie instrumenti, ar kādiem valdība, pašvaldības cenšas sadarboties ar investoriem, nes savus augļus,» saka LIAA vadītājs Andris Ozols. Jāpiebilst, ka projekts īstenots LIAA izstrādātās ārvalstu investīciju piesaistes stratēģijas POLARIS ietvaros.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka Rīga izvēlēta arī tādēļ, ka valstīm ir līdzīgas vērtības, līdzīga laika zona un arī tās ir salīdzinoši tuvas. 

«Atea plāni vērtējami kā ļoti labi. Ikviena uzņēmuma darbības uzsākšana Latvijā nozīmē būtisku pienesumu ekonomikai – gan radot jaunas darba vietas, gan ieguldot investīcijas un maksājot valstij nodokļus. Tas, ka starptautiski uzņēmumi izvēlas Latviju par vienu no saviem darbības centriem, apliecina mūsu valsts tirgus potenciālu,» DB vērtējumu sniedza Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. Jāatzīmē, ka Latvijā atrodas Tele2 Shared Service Center (SSC), kas apkalpo Tele2 mobilo un fiksēto sakaru operatorus vienpadsmit Eiropas valstīs (Horvātija, Vācija, Austrija, Nīderlande, Zviedrija, Norvēģija, Igaunija, Lietuva, Latvija, Kazahstāna, Krievija), veicot norēķinu un klientu attiecību sistēmu apkalpošanu, datu bāžu un datu glabātuvju uzturēšanu, kā arī nodrošinot IT vadības un palīdzības dienesta funkcijas. Pašlaik Tele2 SSC strādā vairāk nekā 200 darbinieku.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds