Jaunākais izdevums

Bijušās Radiotehnikas teritorijas kopīpašnieki iecerējuši attīstīt vai nojaukt viņiem piederošās būves, tikmēr Rīgas dome sola stingri kontrolēt šos procesus.

Ar teritorijas kopīpašniekiem šodien tikās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR), domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) un citu attiecīgu pašvaldības struktūru pārstāvji, kā arī valsts institūciju pārstāvji.

Īpašnieki klātesošos informēja par viņiem piederošās teritorijas attīstīšanas un sakārtošanas plāniem. Teritorijā esošās būves daļas, kur savulaik atradās veikals Prisma, īpašnieku pārstāvis Igors Kukainis skaidroja, ka ēku plānots attīstīt kā tirdzniecības centru, kā arī ierīkot daudzstāvu autostāvvietu. Tehniskās dokumentācijas sakārtošana pašlaik esot procesā.

Arī SIA VEF Radiotehnika RRR pārstāvis Ēriks Ertmanis sacīja, ka sabiedrībai piederošo būvi teritorijas vidū - pilnu ēkas kompleksu - plānots demontēt, būvvaldē jau esot izņemta dokumentācija. Šai teritorijai drīzumā mainīšoties īpašnieki, un jau septembrī varētu būt zināms, kas tiks attīstīts šajā vietā.

Arī SIA LAS-RT īpašnieku pārstāvis Sergejs Maleckis skaidroja, ka sabiedrībai piederošās teritorijas sakārtošana ir procesā. LAS-RT pieder 14 hektāri zemes teritorijas, kuru pašlaik noklāj atkritumu kalni, kā arī būve, kurā pirms vairākām nedēļām izcēlās ugunsgrēks, kas bijis viens no ilgāk dzēstajiem kopš 2008.gada. Maleckis skaidroja, ka savulaik šajā teritorijā DTRS Eiropa vēlējās attīstīt atkritumu šķirošanas biznesu, taču iecere netika īstenota. Tā vietā atkritumi nevis šķiroti un izvesti, bet arvien uzkrājušies. Maleckis gan apgalvoja, ka pēdējā mēneša laikā no teritorijas izvesti vismaz 500 kubikmetri atkritumu.

Valsts vides dienests (VVD) šajā teritorijā ir izsniedzis divas atļaujas atkritumu savākšanai, šķirošanai un uzglabāšanai. Viena no tām izsniegta 2010.gada martā un derīga līdz 2019.gada martam, bet otra - pagājušā gada novembrī un derīga līdz 2024.gada novembrim. Kā iepriekš skaidroja VVD, vienošanās paredzēja, ka atkritumi tiks glabāti tikai angārā, taču pašreiz redzams, ka atkritumu kalni aptver arī citas bijušās rūpnīcas teritorijas un gružu apjoms arvien palielinās. VVD uzdevis LAS-RT līdz 1.janvārim atkritumus no teritorijas izvest.

Uzņēmuma pārstāvis sēdē skaidroja, ka īpašniekiem būtu nepieciešams gads, lai atkritumus pilnībā izvestu. Savukārt Ameriks uzsvēra, ka dome stingri kontrolēs šo procesu, pieprasot, lai LAS-RT izveido grafiku pa mēnešiem un operatīvi veic izvešanas darbus.

«Tikko redzēsim, ka darbi apstājušies, izmantosim visus tiesiskos instrumentus, lai iesaistītos. Īpašniekiem domes iesaiste varētu nepatikt,» pauda Rīgas vicemērs.

«Pietiek! Nedrīkst pieļaut, ka Rīgas centrā ir tāda izgāztuve. Pasargi Dievs, ja ugunsgrēks izcelsies atkritumu teritorijā, tur ir daudz kas degošs. Spēlītes beigušās,» pikts bija Ameriks.

Komentējot teritorijas attīstību nākotnē, Maleckis sacīja, ka noris sarunas ar potenciālajiem investoriem, kas šajā teritorijā vēlētos attīstīt pārtikas ražotnes loģistikas centru. Potenciālos investorus Maleckis neprecizēja, vien sacīja, ka izmaksas varētu sasniegt 20 miljonus eiro.

Septembra sākumā Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija lems par bijušās Radiotehnikas teritorijā esošo būvju klasificēšanu un iekļaušanu vidi degradējošu būvju sarakstā, kā arī par paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu, informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Kā skaidroja īpašnieku pārstāvis, tad sabiedrībai piederošās ēkas ir plānots demontēt un Rīgas būvvaldē jau šiem darbiem ir izsniegusi būvatļauju. Šai teritorijai gan septembrī mainīsies īpašnieki un tikai tad būs zināmi degradētās teritorijas attīstības plāni.

Arī šīs teritorijas īpašnieku pārstāvis skaidroja, ka sakopšanas darbi ir procesā, bet nevarēja izskaidrot kādā veidā šie atkrituma kalni ir uzkrājušies, jo neskatoties uz to, ka savulaik šeit bija iecerēts attīstīt atkritumu šķirošanas biznesu, gružu apjoms šobrīd ir nesamērīgi liels.

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija teritorijā esošās būves iepriekš nav klasificējusi.

Nekustamā īpašuma daļas Kurzemes prospektā 3C kopā ar administratīvo ēku pieder AS VEF Radiotehnika RRR. Sabiedrībai pieder arī nekustamais īpašums Kurzemes prospektā 3D, noliktavas Kurzemes prospektā 3H, kā arī laboratorija Skandu ielā 8.

Savukārt nekustamais īpašums Kurzemes prospektā 3E, tostarp garāža, sardzes ēka, sūkņu stacija, ūdens mērīšanas ēka, noliktavas un kompresoru stacija pieder SIA LAS-RT.

Nekustamā īpašuma daļa Kurzemes prospektā 3B, tostarp noliktavas ēka, pieder SIA Knops.

Tikmēr, piemēram, nekustamais īpašums, tostarp ražošanas ēka, Kurzemes prospektā 3 pieder vairākiem kopīpašniekiem - SIA Rch Management, SIA Imanta Retail Park un SIA Premier Estates Ltd.

Nekustamie īpašumi Rīgā, Kurzemes prospektā 3, Kurzemes prospektā 3B, Kurzemes prospektā 3C, Kurzemes prospektā 3E, Skandu ielā 8 ir izvietoti gandrīz 14 hektāru lielā teritorijā un tajā jau gadiem tiek uzkrāti dažāda veida atkritumi, kā rezultātā rodas antisanitārie apstākļi un vides piesārņojums. Būves, kas ietilpst minēto nekustamo īpašumu sastāvā, netiek uzturētas atbilstoši Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošo noteikumu prasībām. Būves ir brīvi pieejamas, cietušas ugunsgrēkā, tās ir tādā vizuālā un tehniskā stāvoklī, ka degradē Rīgas pilsētvidi.

Augusta sākumā mēbeļu ražotnē Imantā, Kurzemes prospektā, izcēlās ugunsgrēks, kurš, iespējams, bija visilgāk dzēstais ugunsgrēks kopš 2008.gada. Ugunsgrēki bijušās Radiotehnikas teritorijā vairākkārtīgi izcēlušies arī iepriekš.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akustisko sistēmu ražotājs VEF Radiotehnika RRR šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 279 094 eiro apgrozījumu, kas ir par 28,8% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, un guva peļņu 1,417 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai Nasdaq Riga.

Tostarp lielāko daļu ieņēmumu VEF Radiotehnika RRR 2017.gada pirmajā ceturksnī guvusi no komunālajiem pakalpojumiem - 252 115 eiro, kā arī no gatavās produkcijas realizācijas eksportam - 11 466 eiro un no gatavās produkcijas realizācijas vietējā tirgū - 9023 eiro.

Savukārt VEF Radiotehnika RRR peļņas pieaugumu šogad pirmajā ceturksnī pamatā noteica pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi, kas veidoja 1,328 miljonus eiro. Šos ieņēmumus veidoja kreditoru parādu norakstīšana atbilstoši tiesiskās aizsardzības procesa plānam.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā arī atzīmēts, ka 2016.gada nogalē VEF Radiotehnika RRR ir atsākusi ražošanu un saražojusi pirmos pasūtījumus, kas nosūtīti pasūtītājiem ārvalstīs, tajā skaitā Austrijā, Vācijā, Igaunijā, Itālijā, Lietuvā, Krievijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

VEF Radiotehnika RRR jauns valdes priekšsēdētājs

Dienas Bizness, 08.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS «VEF Radiotehnika RRR» valdes priekšsēdētāja amatu atstājis Eduards Maļejevs, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Sabiedrības valdes priekšsēdētāja amatu turpmāk ieņems Ēriks Ertmanis.

Sabiedrības valdes locekļa amatu, sākot ar 2018.gada 27.aprīli, ieņem Olga Romaņko.

O.Romaņko pēdējo gadu darba pieredze - viņa bijusi AS VEF Radiotehnika RRR padomes priekšsēdētāja vietniece; AS VEF Radiotehnika RRR galvenā grāmatvede.

O.Romaņko īpašumā nav AS «VEF Radiotehnika RRR» balsstiesīgās akcijas.

Apskati arī, kā top AS VEF Radiotehnika RRR produkcija:

Kā top?: VEF Radiotehnika RRR skaņas iekārtas

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

VEF Radiotehnika RRR investors atteicies ieguldīt ražotnē; atrasts cits finansējums

Žanete Hāka, 16.02.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa ir apstiprinājusi AS VEF Radiotehnika RRR Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna grozījumu 2016.gada 11.janvāra redakcijā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Izmaiņas Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā:

Mainoties ekonomiskai situācijai Krievijā, saskaņā ar noslēgto protokolu par investīciju piesaisti (2015. gada 11. jūnija TAP plāna izpildes 13. mēnesī), investoram mainījās plāni un viņš atteicās investēt AS VEF Radiotehnika RRR akustisko sistēmu ražotnē, norāda uzņēmums.

Ņemot vērā iepriekšminēto bija nepieciešams mainīt uzņēmuma attīstības stratēģiju un meklēt alternatīvus finansēšanas avotus, kas arī izdevās, saglabājot uzņēmuma intereses - atjaunot ražošanas procesu, bet pārdodot nekustamo īpašumu un saglabājot ražošanas telpas ar nomas tiesībām. Komercsabiedrība plāno atsavināt ar atpakaļnomas tiesībām zemes gabala domājamo daļu un uz tā esošās apbūves Rīgā, Kurzemes prospektā 3D.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Imantā, bijušajā rūpnīcas Radiotehnika ražošanas ēkā, ieguldot vairāk nekā 10 miljonus eiro, tiks izveidots Latvijas produktu tirgus, kā arī apjomīgs tirdzniecības un izklaides centrs

Pirmais projekta attīstības posms paredz Imantas Tirgus izveidi ēkas pirmajā stāvā. Projekta noslēgums gaidāms 2020. gadā, kad pirmajā un otrajā stāvā tiks atvērtas pārējās tirdzniecības platības, kurās būs pārstāvēti arī plaši pazīstami apģērbu zīmoli, bet trešajā un ceturtajā stāvā atradīsies izklaides, tai skaitā kino, un sporta zonas, informē SIA Imantas Tirgus valdes loceklis Ēriks Ertmanis. Imantas Tirgus tiek veidots par pašu līdzekļiem, savukārt pārējā centra izveidi finansēs banka. Ēkas īpašnieks ir SIA Imanta Retail Park.

Padomju laikā ražošanas vajadzībām būvētās četru stāvu ēkas pirmajā stāvā 2011. gadā izvietojās viens no tirdzniecības ķēdes Prisma veikaliem, un īpašniekam bija plāns pārējā ēkā attīstīt tradicionālu iepirkšanās centru, kas tomēr dažādu iemeslu dēļ nav īstenojies. 2017. gadā, Prismai pieņemot lēmumu pamest Latvijas tirgu, mainīta attīstības koncepcija un izlemts bijušajās veikala telpās izvietot Imantas Tirgu, bet pārējā centrā uzsvaru likt uz izklaidi un aktīvo atpūtu. Paplašināties plāno ēkā jau strādājošais sporta klubs People Fitness, kā arī norisinās pārrunas ar kādu skandināvu zīmolu par aktīvās atpūtas pakalpojumu nodrošināšanu, kas ietvertu hokeja, basketbola, beisbola un skeitparka elementus. Plānots, ka sporta un izklaides komplekss aizņems 30 tūkstošus kvadrātmetru. Patlaban notiek pārrunas arī ar kinoteātru operatoriem un citiem iespējamajiem nomniekiem. Ēka ir sagatavota starpsienu izbūvei atkarībā no katra nomnieka vajadzībām un gaida darbu sākšanos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

FKTK piemēro 5000 eiro sodu AS VEF Radiotehnika RRR par gada pārskata publicēšanas kavējumu

Žanete Hāka, 02.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēma lēmumu uzlikt soda naudu AS VEF Radiotehnika RRR par Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) prasību pārkāpumu – uzņēmums likuma noteiktajā termiņā nebija publicējis revidēto 2014. gada pārskatu kopā ar zvērināta revidenta atzinumu, informē FKTK.

Tā kā AS VEF Radiotehnika RRR akcijas ir iekļautas AS NASDAQ OMX Riga Otrajā sarakstā, uzņēmumam ir jāievēro FITL noteiktais termiņš revidētā gada pārskata publicēšanai.

Par 2012. gada revidētā pārskata neiesniegšanu laikus FKTK uzņēmumam izteica brīdinājumu, bet par 2013. gada revidētā pārskata publicēšanas termiņa kavējumu AS "VEF Radiotehnika RRR" tika uzlikta soda nauda 3550 eiro apmērā.

Ņemot vērā, ka arī revidētā 2014. gada pārskata publicēšanas termiņš tika kavēts, kas ir AS VEF Radiotehnika RRR atkārtots FITL 56. panta pārkāpums, kā arī faktu, ka emitents publiski nebija sniedzis informāciju par kavējuma iemesliem, tādejādi neinformējot ieguldītājus par radušos situāciju, FKTK padome lēma, ka šoreiz ir samērīgi uzlikt soda naudu 5000 eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kā top?: VEF Radiotehnika RRR skaņas iekārtas

Žanete Hāka, 15.12.2017

Uzņēmumam patlaban ir trīs galvenie darbības virzieni – elektronikas, korpusu un akustikas sistēmu ražošana, stāsta uzņēmuma pārstāvji.


Ražošanas process skatāms tālāk galerijā!

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā portāls db.lv ciemojas skaņu iekārtu ražošanas uzņēmumā AS VEF Radiotehnika RRR.

Akciju sabiedrības «VEF Radiotehnika RRR» pirmsākumi meklējami 1927.gadā, kad tika nodibināta akciju sabiedrība «Foto – radio centrāle A.Leibovic», kas par savu mērķi izvirzīja radiouztvērēju ražošanu. Savu tagadējo nosaukumu akciju sabiedrība ieguva 1941.gadā, un laika posmā no 1945. līdz 1990. gadam uzņēmums bija lielākais audiotehnikas ražotājs bijušās PSRS teritorijā.

Kopš 2014.gada nogales līdz 2016.gadam uzņēmumam bija tiesiskās aizsardzības process, jo citas iespējas, lai uzņēmumu likumīgi reorganizētu un sakārtotu, nebija, stāsta kompānijas valdes loceklis Ēriks Ertmanis.

2017.gada janvārī uzņēmums noslēdza tiesiskās aizsardzības procesu, un tagad uzņem tempu, lai attīstītu darbību, atgūtu labo slavu un sadarbības partnerus, jo, pēc Ē. Ertmaņa teiktā, šajos smagajos pāris gados, kamēr uzņēmums norēķinājās ar visiem kreditoriem, attīstība bija visnotaļ ierobežota - principā neiespējama. «Tiesa gan, šajā laikā, pateicoties īpašniekam, izdevās saglabāt pamata darbiniekus, kuri ir mūsu kompānijas mugurkauls, lai VEF Radiotehnika varētu turpināt ražot akustiskās sistēmas, kuras aizvien ir pieprasītas gan Baltijas valstīs, gan bijušajās NVS valstīs, gan Krievijā,» viņš piebilst. Administratīvās ēkas nojaukšana, kas patlaban notiek, nenozīmē AS VEF Radiotehnika RRR darbības pārtraukšanu, uzņēmums turpina strādāt ražošanas uzņēmumam atbilstošās telpās, uzsver Ē. Ertmanis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušās rūpnīcas Radiotehnika administratīvās ēkas, kas atrodas Rīgā, Imantā, Kurzemes prospektā, nojaukšana tuvojas finišam, novēroja db.lv

Nojaukšanas darbus veic būvkompānija SIA Velve. Velves valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns iepriekš Db.lv pastāstīja, ka ēkas nojaukšanā tiks pielietota klasiskā graušanas metode. Viņš solīja, ka darbs tiks veikts rūpīgi, ar speciālu tehniku neatstājot nekādas pēdas, līdz būs tīra vieta, un varēs sākties jauna ēra.

Jau ziņots, ka bijusī Radiotehnikas ēka pieder juridiskai personai SIA Pārupes būmaņi. Pagājušā gada sākumā Rīgas domes Īpašuma departaments saņēma informāciju no īpašniekiem, ka 30.12.2016 ir saņemta būvatļauja Nr. BV-16-1053-abv/K Būvju nojaukšanai Kurzemes pr.3B, Rīgā.

Tāpat vēstīts, ka bijušās rūpnīcas Radiotehnika administratīvās ēkas vietā tiks celts veikals Depo, liecināja Colliers International pārskatā ietvertā informācija.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Izbeidz AS VEF Radiotehnika RRR tiesiskās aizsardzības procesu

Žanete Hāka, 02.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa pieņēmusi lēmumu izbeigt AS VEF Radiotehnika RRR tiesiskās aizsardzības procesu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Tāpat nolemts izbeigt tiesiskās aizsardzības procesā noteiktos rīcības ierobežojumus un piemēroto metožu izmantošanu, izbeidzot tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

AS VEF Radiotehnika RRR TAP laikā ir pilnībā norēķinājusies ar nodrošinātajiem kreditoriem AS SEB banka un VID un sedza arī paredzētos maksājumus nenodrošinātajiem kreditoriem.

Iebildumi vai pretenzijas par kreditoru prasījumu segšanai paredzēto maksājumu veikšanu netika saņemti, skaidrots paziņojumā.

Ņemot vērā šo paziņojumu, Nasdaq Riga valde 2. februārī nolēma nekavējoties atsaukt AS VEF Radiotehnika RRR uzraudzības statusu, jo ir beiguši pastāvēt apstākļi, pamatojoties uz kuriem no 2014. gada 19. septembra sabiedrībai tika piemērots uzraudzības statuss.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

VEF Radiotehnika RRR: Izdosies stabilizēt sabiedrības darbību

Žanete Hāka, 05.05.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS VEF Radiotehnika RRR neto apgrozījums 2016. gadā sasniedza 979,6 tūkstošus eiro, un gada laikā ir palielinājies par 21,79%, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Tāpat kā 2015. gada 31. decembrī, sabiedrības īstermiņa saistības ievērojami pārsniedz tās apgrozāmos līdzekļus.

2015. gada 5. janvārī Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa spriedumā pasludināja AS VEF Radiotehnika RRR tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanu, apstiprināja tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu, noteica TAP īstenošanas termiņu līdz 2017. gada 5. janvārim un par administratoru TAP iecēla sertificētu administratoru Vigo Krastiņu.

Lai norēķinātos ar sabiedrības kreditoriem, TAP plāns paredzēja sabiedrības neprofila aktīvu - nekustamo īpašumu - realizēšanu, kā arī ražošanas atjaunošanu. 2016 gadā sabiedrība pārdēva visu daļu sabiedrības atlikušajiem pārdošanas ieguldījumā īpašumiem un saskaņā ar TAP plānu, pilnīgi norēķinājās ar AS SEB Banku un daļēji ar nenodrošinātajiem kreditoriem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

AS VEF Radiotehnika RRR maksātspējas problēmu dēļ maina uzraudzības statusa iemeslu biržā

Žanete Hāka, 07.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nasdaq Riga valde nolēmusi mainīt AS VEF Radiotehnika RRR piemērotā uzraudzības statusa iemeslu, liecina paziņojums biržā.

Birža informē, ka ir beiguši pastāvēt apstākļi pamatojoties uz kuriem biržas valde 2015. gada 5. maijā piemēroja uzraudzības statusu atbilstoši biržas noteikumiem, jo AS VEF Radiotehnika RRR ir iesniegusi tās revidētu gada pārskatu par 2014. gadu.

Vienlaicīgi Birža informē, ka sākot ar 7. augustu uzraudzības statuss AS VEF Radiotehnika RRR tiek piemērots tikai atbilstoši biržas noteikumu par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos apakšpunktam, kas nosaka, ka birža piemēro uzraudzības statusu, ja emitentam ir ilgstošas maksātspējas problēmas.

Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akustisko sistēmu ražotāju VEF Radiotehnika RRR turpmāk vadīs Ēriks Ertmanis, stājoties līdzšinējā ilggadīgā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Eduarda Maļejeva vietā. Ē. Ertmanis VEF Radiotehnika RRR valdē darbojas kopš 2012. gada.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā pusgadā AS VEF Radiotehnika RRR apgrozījums sasniedza 172,3 tūkstošus eiro, liecina kompānijas pārskats Nasdaq Riga.

Pērnā gada attiecīgajā periodā apgrozījums sasniedza 788,9 tūkstošus eiro.

Uzņēmuma peļņa bija 118,9 tūkstoši eiro, salīdzinot ar 1,2 miljoniem eiro iepriekšējā gadā.

2018.gada VEF Radiotehnika RRR saņēma jaunus pasūtījumus no ārvalstu klientiem, tajā skaitā, Ungārijas, Itālijas, Krievijas, Igaunijas, pie kuru tirgu apgūšanas strādā profesionāli pārdošanas speciālisti, informē kompānijas vadītājs Ēriks Ertmanis. Nākotnē sabiedrība plāno atjaunot akustisko sistēmu un to korpusu izstrādāšanu, ražošanas organizēšanu un realizāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

Tikai Db.lv: Salmo bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā attīsta 4 miljonu eiro projektu

Lelde Petrāne, 23.08.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Makšķerēšanas un tūrisma preču ražošanas un tirdzniecības grupa Salmo nākamā gada pirmajā pusē plāno pabeigt jaunās biroju ēkas celtniecību bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā. Salmo aizņems tikai daļu ēkas, līdz ar to sākts nomnieku piesaistes process.

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Kopējās investīcijas projekta attīstībā veido nedaudz mazāk par četriem miljoniem eiro. No tiem - 2 miljoni ir SEB bankas aizdevums.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par projekta attīstību, biznesa portāls Db.lv būvobjektā tikās ar Salmo Invest valdes locekli Edgaru Poļačenoku.

Ēka, kas patlaban tiek rekonstruēta, padomju gados celta radioinženieru skolas vajadzībām un, to attīstot, interjerā iecerēts saglabāt «industriālu dizainu». Zināms, ka ēkas būvniecība apstājusies pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā. Informācija par ēkas pagātni ir skopa. Savulaik ēku pārvaldījis Biznesa institūts RIMPAK Livonija, vēlāk tā vairākus gadus stāvējusi tukša un bijusi «labi iesildīta vietiņa» vietējiem uzdzīvot gribētājiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazais bizness

Pieredzes stāsts: cik naudas un laika nepieciešams jauna produkta izstrādei?

Anda Asere, 07.09.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvā ražotās makšķerēšanas viedierīces Deeper lieto vairāk nekā 50 valstīs; šī gada plānotais apgrozījums ir vismaz 9 miljoni eiro

Tikai Db.lv: Salmo bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā attīsta 4 miljonu eiro projektu

«Pirms pieciem gadiem man un Aurelijam Ļubinam (Aurelijus Liubinas) radās ideja par viedo ierīci makšķerniekiem, kas ļautu «redzēt» zem ūdens,» laikrakstam Dienas Bizness saka Rolands Sereika (Rolandas Sereika), Deeper UAB līdzīpašnieks. Viņi ar draugiem pirms vairākiem gadiem bija makšķerēšanas ceļojumā Baltijas jūrā, pie Somijas. Viņiem bija laivas ar dārgu hidrolokatoru, taču puiši to nemācēja lietot, kā rezultātā nedēļas laikā noķēra vien dažas zivis, turklāt vairākkārt apmaldījās jūrā. Atgriežoties viņiem radās ideja par ierīci, kas varētu palīdzēt makšķerniekiem nenonākt šādās situācijās. «No sākuma mums bija tikai ideja. Sākām skatīties uz tehnoloģiskajām iespējām Lietuvā, vai varētu radīt šādu ierīci; devāmies uz dažādām izglītības institūcijām meklēt inženierus. Kad noskaidrojām, ka mūsu ideju ir iespējams īstenot, nodibinājām kompāniju, meklējām investīcijas, veidojām komandu. Patiesībā ir ļoti grūti pārliecināt pieredzējušus cilvēkus, kam ir ģimene un kredītmaksājumi, pievienoties jaunuzņēmumam,» pieredzē dalās R. Sereika. Komandai bija vajadzīgi aptuveni divi gadi, lai attīstītu produktu. Līdz šim ieguldīto investīciju apjomu viņš neatklāj, bet tas ir rakstāms ar «sešām nullēm».

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

VEF Radiotehnika RRR par 945 tūkstošiem eiro pārdevusi administratīvo ēku

Žanete Hāka, 28.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS VEF Radiotehnika RRR noslēgusi administratīvas ēkas ar tai piegulušo zemesgabalu pārdošanas procesu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Īpašums tika pārdots SIA Pārupes būmaņi par 945 tūkstošiem eiro saskaņā ar tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānu.

No ēkas pārdošanas saņemtiem līdzekļiem, saskaņā ar TAP plānu, tiek daļēji segti nodrošināto kreditoru prasījumi un nekustamā īpašuma nodoklis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Inovācijas var būvēt uz materiālzinātnes sasniegumu vēsturiskajiem pamatiem

Baltijas inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju infrastruktūras platformas (BIRTI) padomes priekšsēdētājs un Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis ilustrē, kāda ir pētniecības un inovācijas nākotne Latvijā un kāpēc privātā sektora ieguldījumu īpatsvars pētniecībā ir tik mazs. «Nepieciešams sakoncentrēt iespējamos labākos spēkus, izveidot Latvijas zinātnieku izlasi, citādi līdz šim spēlējam mazās atsevišķās komandās. Mērķis ir panākt izrāvienu, lai izpētei un attīstībai valsts atvēlētu nevis 0,15% no IKP, kā tas ir pašlaik, bet vismaz 1,5%. Eiropas Savienībā šim mērķim atvēl vidēji 3%. Jāsaprot, ka citās valstīs atbalstu veido divas daļas – valsts atbalsts un nozīmīgas privāto kompāniju investīcijas,» skaidro A. Ērglis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā esošā zemesgabala īpašniekam turpmāk par nesakopto teritoriju būs jāmaksā paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme - 10 000 eiro gadā, kas ir divreiz vairāk nekā iepriekš, šodien lēma Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija.

Komisija vienojās piemērot nesakoptajam zemesgabalam Kurzemes prospektā 3e paaugstinātu NĪN, kā tas paredzēts domes saistošajos noteikumos, kas stājās spēkā šogad. Iepriekš zemesgabala īpašniekiem NĪN likme par zemi bija 5000 eiro gadā.

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas izpilddirektors Valērijs Koķis sēdē pastāstīja, ka īpašniekiem jau iepriekš pašvaldības policija un Rīgas domes administratīvā inspekcija par nesakoptu teritoriju noformējusi četrus administratīvos protokolus, nosakot naudas sodu kopumā 4000 eiro apmērā.

Pašvaldības policija un Administratīvā inspekcija turpinās pastiprināti sekot minētās teritorijas sakārtošanai, vajadzības gadījumā piemērojot soda sankcijas, apliecināja institūciju pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS VEF Radiotehnika RRR informē, ka uzņēmums pabeidzos ražošanas ēkas ar tai piegulušo zemesgabalu (kadastra numurs 0100 080 2328) pārdošanu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Īpašums pārdots SIA Knops par 1,3 miljoniem eiro saskaņā ar TAP plānu.

No ēkas pārdošanas saņemtiem līdzekļiem, saskaņā ar TAP plānu, tiek pilnīgi segti nodrošināto kreditoru prasījumi un daļēji nenodrošināto kreditoru prasījumi. Daļa no summas tiks novirzīta ražošanas procesa apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai ar mērķi atjaunot akustisko sistēmu un profesionālo akustisko korpusu ražošanu pašu spēkiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akustisko sistēmu ražotājs VEF Radiotehnika RRR, kura valdes priekšsēdētājs ir Ēriks Ertmanis, šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 172 290 eiro apgrozījumu, kas ir 2,7 reizes mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, savukārt kompānijas peļņa samazinājusies vairākkārt un bijusi 118 916 eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai Nasdaq Riga.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

VEF Radiotehnika RRR kreditoriem veikusi maksājumus 1,8 miljonu eiro vērtībā

Žanete Hāka, 07.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa ir apstiprinājusi AS VEF Radiotehnika RRR tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna grozījumu 2016.gada 30.septembra redakcijā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Komercsabiedrība patlaban veikusi maksājumus kreditoriem TAP ietvaros par kopējo summu 1,85 miljoni eiro, (pilnībā dzēšot visas plānā paredzētās parādsaistības pret VID, pret SEB banku un arī samazinot kreditorsaistības pret nenodrošinātajiem kreditoriem par 162 516,91 eiro.)

TAP plānots norēķināties ar kreditoriem par summu 2,138 miljonu eiro apmērā, kas sastāv no saskaņā ar plāna redakcijā turpmāk maksājamajām summām 293 960,09 eiro apmērā un saskaņā ar jau samaksātajām summām saskaņā ar iepriekšējām TAP plāna redakcijām (1,845 miljonu eiro apmērā).

Ņemot vērā līdzšinējos darbības rezultātus un prognozētos komercsabiedrības ieņēmumus, visā tiesiskās aizsardzības procesa laikā komercsabiedrība plāno ieņēmumus 5,106 miljonu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar TAP plāna versiju no šā gada 18.aprīļa uzņēmuma ieņēmumi ir samazinājušies par 660,9 tūkstošiem eiro, jo saražotās produkcijas realizācija aizņems ilgāku laiku, kamēr līdzekļi būs pieejami un tos varetu novirzīt nenodrošināto kreditoru prasījumu dzēšanai, un būtiski aizkavējās nekustamā īpašuma Kurzemes prospektā 3D, Rīgā pārdošana, kuras rezultātā iegūtos naudas līdzekļus bija paredzēts novirzīt cita starpā ražošanas procesa straujākai atjaunošanai.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akustisko sistēmu ražotājs VEF Radiotehnika RRR, kura valdes priekšsēdētājs ir Ēriks Ertmanis, šogad deviņos mēnešos strādāja ar 193 084 eiro apgrozījumu, kas ir trīs reizes mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, savukārt kompānijas peļņa samazinājusies vairākkārt un bija 6962 eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai Nasdaq Riga.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

Imantā Radiotehnikas grausta vietā būs veikals Depo

Lelde Petrāne, Zane Atlāce-Bistere, 30.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušās rūpnīcas Radiotehnika administratīvās ēkas vietā Rīgā, Imantā, Kurzemes prospektā tiks celts veikals Depo, liecina Colliers International pārskatā ietvertā informācija.

Radiotehnikas administratīvā ēka ir patlaban grausta stāvoklī esošā augstceltne blakus veikalam Prisma un ātrajam ēdinātājam McDonald's.

Interesanti, ka turpat netālu atrodas arī būvniecības veikals Kurši, līdz ar to salīdzinoši netālu izvietosies divi konkurējoši veikali.

Sīkāku informāciju par veikala Depo būvniecību Colliers International nesniedz, norādot, ka tā ir konfidenciāla.

Rīgas domes Īpašuma departamentā biznesa portālam db.lv sniedza informāciju, ka bijusī Radiotehnikas ēka pieder juridiskai personai SIA Pārupes būmaņi. Šā gada sākumā, 8.februārī, departaments saņēma informāciju no īpašniekiem, ka 30.12.2016 ir saņemta būvatļauja Nr. BV-16-1053-abv/K Būvju nojaukšanai Kurzemes pr.3B, Rīgā, un īpašniece plāno tuvākajā laikā uzsākt demontāžas un teritorijas sakopšanas darbus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aprīļa beigās notiks AS VEF Radiotehnika RRR akcionāru sapulce, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Sapulcē plānots apstiprināt uzņēmuma pērnā gada pārskatu, un apstiprināt ierosinājumu 2018. gada zaudējumus segt ar nākamo periodu peļņu no ražošanas procesa rezultāta gūtiem ieņēmumiem.

Tāpat paredzēts apstiprināt šā gada budžetu – ieņēmumus 110,5 tūkstošu eiro apmērā, ražošanas izmaksas – 73 tūkstošu eiro apmērā un peļņu pirms nodokļiem – 11,5 tūkstošu eiro apmērā.

Tāpat plānots apstiprināt akciju sabiedrības jauno nosaukumu AS VEF Audio.

Akcionāru sapulce notiks 29.aprīlī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Imantā ugunsdzēsēji jau diennakti dzēš degošu mēbeļu ražotni

LETA, 03.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā, Kurzemes prospektā, ugunsdzēsēji jau vairāk nekā diennakti cenšas apdzēst liesmas degošā mēbeļu ražotnē.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), vakar plkst.6.25 tika saņemta informācija par aizdegšanos daļēji apsaimniekotā trīsstāvu dzīvojamā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg ēkas pagrabstāvā iekārtota mēbeļu ražotne un tajā esošie matrači. Ugunsgrēkam tika noteikts paaugstinātas bīstamības rangs.

Pēc aptuveni desmit stundu ilgiem dzēšanas darbiem drošības apsvērumu dēļ ugunsdzēsēji nolēma pārtraukt darbu mēbeļu ražotnes iekšienē, jo ēkas nesošās konstrukcijas bija stipri uzkarsušas un draudēja sabrukt.

Patlaban ugunsgrēks joprojām nav lokalizēts. Dzēšanas darbu laikā viens no VUGD darbiniekiem ir savainojis kāju. VUGD prognozē, ka šīs dienas laikā ugunsgrēku izdosies apdzēst, un tad arī būs sīkāka informācija par liesmu nodarītajiem postījumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS VEF Radiotehnika RRR šajā gadā plāno sasniegt 1,27 miljonu eiro ieņēmumus, liecina kompānijas akcionāru sapulcei sagatavotais šā gada darbības plāns un budžets Nasdaq Riga.

Ieņēmumi no gatavās produkcijas realizācijas plānoti 678 tūkstošu eiro apmērā, bet ražošanas izmaksas – 1,08 miljonu eiro apmērā.

Peļņu pēc nodokļiem uzņēmums iecerējis 88 tūkstošu eiro apmērā.

Uzņēmuma akcionāru sapulce notiks 2.maijā.

Komentāri

Pievienot komentāru