Papildināta - Bijušās Radiotehnikas teritorijā plāno apjomīgas pārmaiņas 

Bijušās Radiotehnikas teritorijas kopīpašnieki iecerējuši attīstīt vai nojaukt viņiem piederošās būves, tikmēr Rīgas dome sola stingri kontrolēt šos procesus.

LETA, Žanete Hāka, 24.8.2015
1/28

Foto: LETA

Ar teritorijas kopīpašniekiem šodien tikās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR), domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) un citu attiecīgu pašvaldības struktūru pārstāvji, kā arī valsts institūciju pārstāvji.

Īpašnieki klātesošos informēja par viņiem piederošās teritorijas attīstīšanas un sakārtošanas plāniem. Teritorijā esošās būves daļas, kur savulaik atradās veikals Prisma, īpašnieku pārstāvis Igors Kukainis skaidroja, ka ēku plānots attīstīt kā tirdzniecības centru, kā arī ierīkot daudzstāvu autostāvvietu. Tehniskās dokumentācijas sakārtošana pašlaik esot procesā.

Arī SIA VEF Radiotehnika RRR pārstāvis Ēriks Ertmanis sacīja, ka sabiedrībai piederošo būvi teritorijas vidū - pilnu ēkas kompleksu - plānots demontēt, būvvaldē jau esot izņemta dokumentācija. Šai teritorijai drīzumā mainīšoties īpašnieki, un jau septembrī varētu būt zināms, kas tiks attīstīts šajā vietā.

Arī SIA LAS-RT īpašnieku pārstāvis Sergejs Maleckis skaidroja, ka sabiedrībai piederošās teritorijas sakārtošana ir procesā. LAS-RT pieder 14 hektāri zemes teritorijas, kuru pašlaik noklāj atkritumu kalni, kā arī būve, kurā pirms vairākām nedēļām izcēlās ugunsgrēks, kas bijis viens no ilgāk dzēstajiem kopš 2008.gada. Maleckis skaidroja, ka savulaik šajā teritorijā DTRS Eiropa vēlējās attīstīt atkritumu šķirošanas biznesu, taču iecere netika īstenota. Tā vietā atkritumi nevis šķiroti un izvesti, bet arvien uzkrājušies. Maleckis gan apgalvoja, ka pēdējā mēneša laikā no teritorijas izvesti vismaz 500 kubikmetri atkritumu.

Valsts vides dienests (VVD) šajā teritorijā ir izsniedzis divas atļaujas atkritumu savākšanai, šķirošanai un uzglabāšanai. Viena no tām izsniegta 2010.gada martā un derīga līdz 2019.gada martam, bet otra - pagājušā gada novembrī un derīga līdz 2024.gada novembrim. Kā iepriekš skaidroja VVD, vienošanās paredzēja, ka atkritumi tiks glabāti tikai angārā, taču pašreiz redzams, ka atkritumu kalni aptver arī citas bijušās rūpnīcas teritorijas un gružu apjoms arvien palielinās. VVD uzdevis LAS-RT līdz 1.janvārim atkritumus no teritorijas izvest.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Uzņēmuma pārstāvis sēdē skaidroja, ka īpašniekiem būtu nepieciešams gads, lai atkritumus pilnībā izvestu. Savukārt Ameriks uzsvēra, ka dome stingri kontrolēs šo procesu, pieprasot, lai LAS-RT izveido grafiku pa mēnešiem un operatīvi veic izvešanas darbus.

«Tikko redzēsim, ka darbi apstājušies, izmantosim visus tiesiskos instrumentus, lai iesaistītos. Īpašniekiem domes iesaiste varētu nepatikt,» pauda Rīgas vicemērs.

«Pietiek! Nedrīkst pieļaut, ka Rīgas centrā ir tāda izgāztuve. Pasargi Dievs, ja ugunsgrēks izcelsies atkritumu teritorijā, tur ir daudz kas degošs. Spēlītes beigušās,» pikts bija Ameriks.

Komentējot teritorijas attīstību nākotnē, Maleckis sacīja, ka noris sarunas ar potenciālajiem investoriem, kas šajā teritorijā vēlētos attīstīt pārtikas ražotnes loģistikas centru. Potenciālos investorus Maleckis neprecizēja, vien sacīja, ka izmaksas varētu sasniegt 20 miljonus eiro.

Septembra sākumā Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija lems par bijušās Radiotehnikas teritorijā esošo būvju klasificēšanu un iekļaušanu vidi degradējošu būvju sarakstā, kā arī par paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu, informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Kā skaidroja īpašnieku pārstāvis, tad sabiedrībai piederošās ēkas ir plānots demontēt un Rīgas būvvaldē jau šiem darbiem ir izsniegusi būvatļauju. Šai teritorijai gan septembrī mainīsies īpašnieki un tikai tad būs zināmi degradētās teritorijas attīstības plāni.

Arī šīs teritorijas īpašnieku pārstāvis skaidroja, ka sakopšanas darbi ir procesā, bet nevarēja izskaidrot kādā veidā šie atkrituma kalni ir uzkrājušies, jo neskatoties uz to, ka savulaik šeit bija iecerēts attīstīt atkritumu šķirošanas biznesu, gružu apjoms šobrīd ir nesamērīgi liels.

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija teritorijā esošās būves iepriekš nav klasificējusi.

Nekustamā īpašuma daļas Kurzemes prospektā 3C kopā ar administratīvo ēku pieder AS VEF Radiotehnika RRR. Sabiedrībai pieder arī nekustamais īpašums Kurzemes prospektā 3D, noliktavas Kurzemes prospektā 3H, kā arī laboratorija Skandu ielā 8.

Savukārt nekustamais īpašums Kurzemes prospektā 3E, tostarp garāža, sardzes ēka, sūkņu stacija, ūdens mērīšanas ēka, noliktavas un kompresoru stacija pieder SIA LAS-RT.

Nekustamā īpašuma daļa Kurzemes prospektā 3B, tostarp noliktavas ēka, pieder SIA Knops.

Tikmēr, piemēram, nekustamais īpašums, tostarp ražošanas ēka, Kurzemes prospektā 3 pieder vairākiem kopīpašniekiem - SIA Rch Management, SIA Imanta Retail Park un SIA Premier Estates Ltd.

Nekustamie īpašumi Rīgā, Kurzemes prospektā 3, Kurzemes prospektā 3B, Kurzemes prospektā 3C, Kurzemes prospektā 3E, Skandu ielā 8 ir izvietoti gandrīz 14 hektāru lielā teritorijā un tajā jau gadiem tiek uzkrāti dažāda veida atkritumi, kā rezultātā rodas antisanitārie apstākļi un vides piesārņojums. Būves, kas ietilpst minēto nekustamo īpašumu sastāvā, netiek uzturētas atbilstoši Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošo noteikumu prasībām. Būves ir brīvi pieejamas, cietušas ugunsgrēkā, tās ir tādā vizuālā un tehniskā stāvoklī, ka degradē Rīgas pilsētvidi.

Augusta sākumā mēbeļu ražotnē Imantā, Kurzemes prospektā, izcēlās ugunsgrēks, kurš, iespējams, bija visilgāk dzēstais ugunsgrēks kopš 2008.gada. Ugunsgrēki bijušās Radiotehnikas teritorijā vairākkārtīgi izcēlušies arī iepriekš.

 

Tevi varētu interesēt

Aģentūra LETA paviesojusies bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā Rīgā, Imantā....

Pirmdienas vakarā izcēlās ugunsgrēks bijušajos uzņēmuma Radiotehinka angāros, un dzēšanas...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien nolēma, ka pagājušajā nedēļā nodegušās...

Septembrī studentiem tiks vērtas 32 milj. eiro vērtā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centra...

SOIA Ceļu, tiltu būvnieks š reģistrējis jaunu komercķīlu 1,4 miljonu eiro vērtībā,...

20.augustā, gadu kopš NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra izveides, Rīgā...

Komerciālā nekustamā īpašuma cenu līmeņi pasaulē liek domāt par kārtējo burbuli, piektdien...

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) noslēgusi līgumu ar SIA Modus būve par...

Ventspilī, Saules ielā 15 šodien notiek jaunā Ventspils tehnikuma kompleksa atklāšana,...

Būvuzņēmuma SIA RE&RE finanšu rādītāji pērn piedzīvojuši kritumu, liecina...

SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) noteiktās dzīvojamo māju pārvaldīšanas maksas pamatojums...

Pēc atkritumu un būvgružu izvešanas vairākus gadus pamestajā graustā Aglonas ielā 35/1...