Atpūta

Papildināta fotogalerija - Bērnu vasaras nometnes: kvalitatīvam piedāvājumam vietas vēl pietiek

Linda Zalāne, 08.05.2015

Kukaburras piedzīvojumu nometne

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vecāki, izvēloties vasaras nometnes bērniem, aizvien rūpīgāk vērtē to satura kvalitāti, lai tās mazos piedzīvojumu meklētājus izglītotu, izklaidētu, rosinātu uz radošām izpausmēm un sportiskām aktivitātēm, teic DB aptaujātie nometņu organizatori.

Bērnu nometņu rīkotāju vidū konkurence ir ļoti liela, bet kvalitatīvam piedāvājumam vietas vēl pietiek, secina aptaujātie nometņu rīkotāji. Nometnes Zemūdens valstība organizētāja Zanda Lamba teic, ka kopumā ir pietiekami daudz tirgus dalībnieku. Katrā pilsētā un novadā ir vismaz viens vai vairāki nometņu organizētāji. Ir pieejamas gan slēgta tipa nometnes, kuras ir paredzētas konkrētas jomas bērniem (sporta nometnes, konkrēta pulciņa bērniem, mākslas nometnes mākslas skolas bērniem u.tml.), gan atvērta tipa, kuras var apmeklēt jebkurš bērns no visas Latvijas. Iespējams, ka brīva niša ir veidot kādas specializētas, nestandarta nometnes, piemēram, mātēm un meitām vai tēviem un dēliem.

«Latvijā bērnu nometņu piedāvājuma klāsts ir pietiekami liels, kvalitāte noteikti jāuzlabo, un ne uz apjoma vai piedāvājuma bagātības rēķina, bet ar labāku plānojumu un kvalitatīvāku realizāciju. Mēs šajā tirgus nišā ienācām tikai pirms gada un izrādījās, ka vieta vēl ir. Mūsu stiprā puse ir tā, ka esam jauniņie šajā lauciņā, un skatījums uz šīm lietām mums ir pavisam svaigs, neiesīkstējis,» stāsta nodibinājuma Kustību lauks valdes priekšsēdētājs un nometņu vadītājs Andris Rupais.

Arī SummerCamps.lv nometņu rīkotāja Diāna Zepa teic, ka nekad nav izjutusi saspīlētas konkurences apstākļus, jo katram nometņu organizētājam ir savs piedāvājums un savi plusi un mīnusi. «Mēs drīzāk izjūtam nepatīkamo pakaļdarināšanas tendenci, kad nometņu organizētāji nevis meklē savas idejas, bet aizņemas tās no citiem, cerot, ka tā būs īstā veiksmes formula,» viņa turpina.

Galvenā tendence šobrīd ir kvalitātes īpatsvara pieaugums pret kvantitāti. Tas, vai nometne būs pieprasīta, ir cieši saistīta ar vecāku uzticēšanos nometnes vadītājam un labajām atsauksmēm. «Ja šī uzticība ir izveidojusies, tad ziņa tiek nodota no mutes mutē, un vecāki ir gatavi pat piemaksāt, ja zina, ka bērns būs drošībā, laimīgs un apgūs ko jaunu,» teic D. Zepa.

Z. Lamba norāda, ka vēl joprojām ir tirgus dalībnieki, kuri kropļo nometņu organizēšanas jomu. Piemēram, ir darboņi, kas bērnu brīvā laika pavadīšanu nosauc par radošajām darbnīcām nevis par nometni, līdz ar to nav vajadzīgi ne saskaņojumi ar institūcijām, ne nometnes vadītājs, ne veselības izziņas bērniem, ne līgumi ar vecākiem. «Lai gan radošās darbnīcas notiek katru dienu sešas stundas dienā, kas pilnībā atbilst nometnes definīcijai, bet, nosaucot tās par radošajām darbnīcām, patiesībā viņi organizē nelegālu nometni,» viņa turpina. Tāpat esot nepilnības ar veselības izziņu izsniegšanas kārtību. Bieži vien izziņās netiek atspoguļota patiesā situācija. Tas savukārt liecina par to, ka izziņa ir izrakstīta formāli. Tomēr pozitīva tendence ir vecāku piesardzība, izvēloties nometni savam acuraugam. Vecāki, kļūstot izglītotāki, interesējas, vai nometnes tiek organizētas saskaņā ar MK noteikumiem, vai ir visas vajadzīgās atļaujas, tāpat arī brauc un pirms nometnes klātienē iepazīstas ar tās norises vietu, interesējas arī par nometnes darba kārtību un paredzētajām aktivitātēm, novērojusi Z. Lamba.

Plašāk lasiet rakstā Pabaros, samīļos, izklaidēs piektdienas, 8. maija, laikrakstā Dienas Bizness (12. lpp.)!

Komentāri

Pievienot komentāru