Pakalpojumi

Papildināts - Strīds par vārda «lidot» izmantošanu, iespējams, turpināsies

Lelde Petrāne, 16.02.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesa pasludinājusi spriedumu par labu SIA Latvia Tours, apmierinot prasību pret SIA Latvia Travel D par tūrisma firmai SIA Latvia Tours piederošās preču zīmes Lidot.lv nelikumīgas izmantošanas pārtraukšanu, liecina Latvia Tours medijiem sniegtā informācija.

Ar tiesas lēmumu SIA Latvia Travel D aizliegts komercdarbībā izmantot apzīmējumus letilidot.lv, lētilidot.lv, lidotleti.lv, lidotlēti.lv bez SIA Latvia Tours atļaujas, tai skaitā lemts pārtraukt pakalpojumu sniegšanu vai piedāvāšanu saistībā ar šiem apzīmējumiem un minēto apzīmējumu izmantošanu lietišķajos dokumentos vai reklāmā, informē Latvia Tours.

SIA Latvia Tours tiesā norādījusi, ka minētie nosaukumi, kas tiek izmantoti kā domēna vārdi, ir sajaucami līdzīgi ar reģistrēto preču zīmi Lidot.lv. Salīdzinot preču zīmi un apzīmējumus, Civillietu tiesas kolēģija atzinusi, ka tie ir vizuāli un semantiski līdzīgi un pastāv reāla iespēja, ka patērētāji varētu pretstatītos apzīmējumus sajaukt vai uzskatīt par savstarpēji saistītiem.

«Minētajā lietā spriedums ir pasludināts, bet nav stājies spēkā. Spriedums ir pārsūdzams 30 dienu laikā. Latvia Travel D šobrīd analizē spriedumu un plāno to pārsūdzēt, jo uzskata, ka vārds «lidot» ir tik aprakstošs attiecībā uz aviobiļešu rezervācijas pakalpojumiem, ka nenodrošina preču zīmes funkcijas. Turklāt šāda sugas vārda «monopolizēšana» laikmetā, kad daudzu pakalpojumu sniegšana notiek interneta vidē, ir pretēja nozares attīstībai, jo vārds «lidot» pamatā pilda meklēšanas atslēgas vārda funkcijas aviobiļešu rezervācijas pakalpojumiem,» Latvia Tours izplatīto paziņojumu komentē Marija Stupiņa, SIA Latvia Travel D valdes locekle.

Viņa arī norāda, ka «tā pati Rīgas Apgabaltiesa, skatot lietu pirmajā instancē, SIA Latvia Tours prasību noraidīja, kas liecina, ka lietas apstākļi nav viennozīmīgi».

Komentāri

Pievienot komentāru