Lauksaimniecība

Papildināts - Z/s Lielkrūzes saimnieks: Zemnieku saeima uzvedas kā mafija

Dienas Bizness, 04.12.2012

sxc

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Es pats esmu Zemnieku Saeimas biedrs kopš dibināšanas brīža, bet šobrīd man ļoti nepatīk šī organizācija, jo patlaban tā uzvedas kā mafija, gan aizstāvot tikai vienas kategorijas zemniekus, gan dodot zaļo gaismu ārvalstniekiem mūsu zemē,» izdevumam agro tops sacījis Jaunpiebalgas z/s Lielkrūzes saimnieks Guntars Dolmanis.

(Papildināts ar I. Meržvinskas komentāru.)

«Atklāti sakot, šī saeima ar savām darbībām daudz ko ir salaidusi grīstē. Piemēram, bioloģiskos zemniekus tā padarījusi pavisam beztiesiskus, atsviezdama atpakaļ no tā, kas savulaik ticis izkarots. Mums tagad pašiem pat jābrauc uz Briseli cīnīties par savām tiesībām, jo Zemnieku Saeimu tās vairs neinteresē. Mūs atceras tikai tad, kad vajag atbalstīt kādu viņu pasākumu vai burtiskā nozīmē - jāglābj Latvija,» sūdzējies zemnieks.

Jautāts, vai lauksaimniecības nozari Latvijā varētu uzskatīt par attīstītu, G. Dolmanis sacījis: «Es domāju, ka varētu gan. Un arī mūsu pārtikas nozarei ar šādu saimniecību pienesumu pietiktu, ja vien mūsu dzīvais spēks, kam būtu ar to jānodarbojas, nebūtu ārzemēs. Un tas, manuprāt, ir apzināti izprovocēts - izveidotas šīs lielās saimniecības, kas dažbrīd atkal atgādina kolhozus

«Un tas diemžēl izskatās pēc neatgriezeniska procesa. Šobrīd notiek nevienlīdzīgas konkurences radīšana, lai izveidotu ļoti lielas saimniecības. Tā ir apzināta politika. Ja tā netiktu darīts, konkurence veidotos dabiskā veidā. Protams, būtu vairāk jāstrādā, bet varbūt tad arī nebūtu motivācijas cilvēkiem braukt strādāt uz ārzemēm, jo to veicina vietējā dzīvesveida iznīcināšana,» spriedis G. Dolmanis.

Savukārt, Zemnieku Saeimas biroja vadītāja Ilze Meržvinska, komentējot G. Dolmaņa sacīto par šo organizāciju, biznesa portālam db.lv akcentēja, ka, «zemnieku saimniecība Lielkrūzes jau no 2007.gada nav biedrības Zemnieku Saeima biedrs».

«Iespējams, ka saimniecības īpašniekam ir nepietiekoša informācija par Zemnieku Saeimas darbu un nostāju dažādu lauksaimniecībai un lauku attīstībai nozīmīgu jautājumu risināšanā. Zemnieku Saeimas biedri ir vairāk nekā 900 gan mazas, gan nelielas, gan lielas zemnieku saimniecības un lauksaimniecības uzņēmumi. Biedrības valde un padome katru mēnesi diskutē un pieņem lēmumus par nozarei nozīmīgiem jautājumiem, tādiem kā, piemēram, bezakcīzes dīzeļdegvielas apjoma palielināšana, finansējums lauku ceļiem, neapstrādātās lauksaimniecības zemes atgriešana lauksaimnieciskajā ražošanā u.c. Vai šie jautājumi neskar ikvienu zemnieku saimniecību? Neizprotami šķiet, z/s Lielkrūzes saimnieka pārmetumi, jo jau vairākus gadus, Dolmaņa k-gs nav iesaistījies Zemnieku Saeimas darbā un nav sniedzis savus priekšlikumus organizācijai nevienā nozarei būtiska jautājuma risināšanā,» norādīja I. Meržvinska.

Komentāri

Pievienot komentāru