Parīzes lidostu operators pērk 38% akciju Rīgas lidostā strādājošajā Turcijas koncernā TAV Airports Holding

2012. gada 12. marts plkst. 13:07
Autors: BNS
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Francijas galvaspilsētas Parīzes lidostu operators Aeroports de Paris (ADP) ir vienojies par 38% daļu iegādi Turcijas lidostu operatorā TAV Airports Holding, kas darbojas arī starptautiskajā lidostā Rīga, tostarp iznomā komercplatības un nodrošina beznodokļu tirdzniecību.

Pirmdien izplatītajā ADP paziņojumā sacīts, ka TAV Airports Holding akcijas par 874 miljoniem ASV dolāru (464 miljoniem latu) franči pērk no trim Turcijas koncerna lielākajiem akcionāriem – Turcijas kompānijām Akfen Holding, Tepe Holding un Sera Yapi Endustrisi & Ticaret. Turklāt ADP iegādāsies 49% daļu Turcijas koncerna būvniecības struktūrvienībā TAV Yatirim Holding.

«Šā darījuma dēļ tiks izveidota viena no lielākajām lidostu operatoru aliansēm pasaulē, kas tiešā vai netiešā veidā pārvalda 37 lidostas, kurās apkalpo kopumā 180 miljonus pasažieru gadā,» sacīts ADP paziņojumā. ADP norāda, ka iegādes darījums ir daļa Francijas kompānijas stratēģijas, kas paredz darbības izvēršanu attīstības valstu tirgos.
Uzņēmums TAV Airports Holding ir atbildīgs par starptautiskās lidostas Rīga komercplatību iznomāšanu un beznodokļu tirdzniecības nodrošināšanu. Kompānijas meitasuzņēmums ATU beznodokļu komerczonas rekonstrukciju lidostā Rīga sāka 2011.gada 1.janvārī.

TAV Airports Holding ir lielākais lidostu operators Turcijā. Kompānija pārvalda Stambulas Ataturka lidostu un vēl trīs lielas lidostas Turcijā, kā arī Tbilisi un Batumi lidostas Gruzijā, lidostas Tunisijā un Maķedonijā. Šā gada pirmajā pusē kompānija plāno pārņemt savā pārvaldē Medinas lidostu Saūda Arābijā.

TAV Airports darbojas arī beznodokļu tirdzniecībā, ēdināšanas pakalpojumu jomā, lidojumu apkalpošanā uz zemes, IT sfērā, kā arī apsardzes pakalpojumu jomā. Kompānijā kopā ar saviem meitasuzņēmumiem sniedz pakalpojumu aptuveni 53 miljoniem aviopasažieru gadā, liecina TAV Airports vietnē sniegtā informācija.

TAV Airports meitasuzņēmumam Havas Groundhandling Co (Havas) pieder 66,67% daļa Rīgas lidostas virszemes pakalpojumu sniedzējā North Hub Services (NHS). Otrs NHS īpašnieks ir Baltijas Aviācijas sistēmas ar 33,33% akciju. Havas kopā ar North Hub Services nodrošina virszemes pakalpojumus klientiem 32 lidostās septiņās valstīs – Turcijā, Latvijā, Somijā, Zviedrijā, Gruzijā, Tunisijā un Maķedonijā.

Dalies ar šo rakstu