Piektdienas intervija ar Colliers International Latvia vadītāju Denisu Kairānu 

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Lelde Petrāne, 20.3.2015
1/8

Velo izbrauciens

Foto: no personīgā arhīva

Uz jautājumiem šonedēļ atbild Colliers International vadītājs Latvijā Deniss Kairāns. «Mūsu uzņēmums pārstāv profesionālo pakalpojumu jomu nekustamo īpašumu nozarē. Specializējamies komercīpašumu segmentā, piedāvājot konsultāciju, vērtēšanas un starpniecības pakalpojumus. Uzņēmums ir pārstāvēts vairāk nekā 60 valstīs, Latvijā esam 26 cilvēki,» par savu darbavietu stāsta D. Kairāns.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Man patīk šī nozare, tā ir ļoti dinamiska un garlaikoties te nenākas. Iedomājieties, kādu pārkaršanu pēdējo 10 gadu laikā nācās pārdzīvot nekustamo īpašumu nozarei, kā arī ekonomikai kopumā, un pēc tam  - vienu no smagākajām krīzēm un recesijām... Tā ir lieliska iespēja relatīvi īsā laika posmā izmēģināt savus spēkus gan kā krīzes menedžerim, gan arī kā attīstības vadītājam.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Apbēdina – īstermiņa domāšana, pieņemot svarīgus lēmumus. Iepriecina tas, ka nozare paliek profesionālāka. To pamazām pamet avantūristi, jo vieglas naudas pelnīšanas iespējas izsīkst.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Viennozīmīgi iepriecina kolektīvs. Pašreiz komanda ir nobriedusi, tajā ir spēcīgi profesionāļi, tā darbojās kā vienots veselums. Ir prieks augt un attīstīties viņiem līdzi.

Colliers Latvijas birojs 2013.gadā tikai atzīts par labāko biroju Colliers Eiropas un tuvo austrumu reģionā, kas liecina, ka esam uz pareizā ceļa.

- Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos un sociālajos portālos? Kāpēc – jā vai nē?

Mēs esam LinkedIn, kur regulāri publicējam nozares ziņas, mūsu jaunākos pētījumus. Globālā līmenī kompānijai ir savi profili arī Facebook, Youtube  un Twitter, taču lokālā līmenī šos resursus neizmantojam. Kompānija fokusējas uz savu klientu un partneru uzrunāšanu personiskākā veidā. Praktizējam arī konferenču un citu nozaru pasākumu organizēšanu.

- Vai uzņēmumā izjūtat problēmas, kas saistītas ar darbaspēku? 

Mēs esam izvēlīgi, pieņemot jaunus cilvēkus. Bieži vien ejam grūtāko ceļu, ņemot klāt jaunus un talantīgus speciālistus bez iepriekšējās pieredzes nozarē.

-  Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā? 

Ambīcijas, sistemātiskums un atbildības sajūta. Šīs trīs īpašības palīdzēs attīstīties un nestāvēt uz vietas. Mēs strādājam ar vadošām tirgus kompānijām, līdz ar to iekšējās prasības kvalitātei ir ļoti augstas. Pie mums nenāk meklēt vieglākos ceļus. Taču no otras puses mēs sniedzam iespēju strādāt ar lielākiem un sarežģītākiem tirgus projektiem.

- Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Mums ir attīstības plāns, un Latvijā tas ir saistīts ar jaunu pakalpojumu ieviešanu. Vairāk par to mēs varēsim pastāstīt gada otrajā pusē.

Baltijas valstu ietvaros mēs jau vairākus gadus strādājam pie komandu un pakalpojumu kvalitātes izlīdzināšanas. Bieži vien klientam ir bizness visās trijās Baltijas valstīs un ir svarīgi nodrošināt līdzvērtīgu risinājumu centralizēti.

- Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Strādāt sāku agri - 19 gadu vecumā, apvienojot studijas ar darbu. Tas nebija viegls posms, taču man ir prieks par šo pieredzi.

Studiju gados strādāju gan benzīntankā, gan arī vasaras darbos ārzemēs. Pirmais nopietnais darbs man bija saistīts ar pārdošanu reklāmas jomā. Strādājot tolaik Preses nama ēkā un skatoties uz būvniecības laukumu, kur tika būvēts Swedbank centrālais birojs, bija mērķis strādāt šajā ēkā. Sanāca tā, ka, pievienojoties Colliers komandai, kompānija nomāja telpas tieši Swedbank mājā. Tas man bija pirmais pierādījums tam, ka vēlmes piepildās.

Colliers ietvaros esmu darbojies 6 dažādās pozīcijās, sākot no jaunākā biroju telpu konsultanta. Kopš 2009.gada esmu kompānijas līdzīpašnieks, kā arī pildu tās vadītāja funkcijas. Bez Latvijas, pašlaik iesaistos aktīvi arī Lietuvas un Igaunijas biznesa attīstībā.

Strauja karjeras attīstība saistāma, pirmām kārtām, ar iespējām, ko deva nozare, kā arī uzņēmuma starptautiskums. Bez iespējas komunicēt ar ārzemju kolēģiem un piedalīties konferencēs, semināros un apmācībās ārzemēs, redzesloks, strādājot tikai Latvijā, būtu šaurāks.

- Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Uzņēmums tika dibināts 1976. gadā Austrālijā. Tur arī radās pirmais logo, kurš laika gaitā pilnveidojās. Baltijā zīmols ir pārstāvēts kopš 2004.gada.

- Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

2014.gads bija notikumiem bagāts ar pretrunīgi vērtētu likumdošanu. Tas bija saistīts gan ar jaunu būvniecības likumu, gan nolikto atslēgu principu, gan arī termiņuzturēšanās atļaujām. Vienīgais, ko var vēlēties, ir, pieņemot jaunus likumus, domāt par ilgtermiņa sekām un veicināt ilgtermiņa attīstības programmas. Bez tā mēs nespēsim būt konkurētspējīgi uz citu valstu fona.

- Vai ir kas tāds, kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Jā, Nacionālā bibliotēka. Cik ļoti es negatīvi biju noskaņots, sākotnēji par nepārdomātu telpu plānojumu un vāju infrastruktūru, tik ļoti man mainījās viedoklis, kad esmu sācis izmantot šo iestādi kā apmeklētājs. Joprojām uzskatu, ka šo vietu var pilnveidot, organizējot darbu apmeklētājam draudzīgākā un ērtākā veidā, taču esmu guvis arī pozitīvas emocijas, izmantojot bibliotēkas pakalpojumus.

- Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

Es neesmu izvēlīgs ēdiena ziņā. Man daudz svarīgāka ir atmosfēra, ģimenes un draugu klātbūtne.  Bieži vien visgardākās pusdienas ir pārgājienu laikā, kad izsalkums rodas no fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā.

- Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Es vienmēr iedvesmojos no cilvēkiem, no dzīves stāstiem. Es meklēju dzīvus piemērus, cenšos ar šiem cilvēkiem komunicēt, no viņiem mācīties. Man ir paveicies, jo dzīves gaitā esmu saticis daudzus interesantus cilvēkus. Pēdējā laika atklājums man ir audiogrāmatu formāts. Es iemācījos efektīvāk izmantot savu brīvo laiku, it sevišķi pavadot laiku transportā. No pēdējām grāmatām uzrunāja Šantaram, aizraujošs, notikumiem bagāts stāsts.

- Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Manā darbā ikdienas stress ir ļoti liels un pagaidām efektīvākā recepte atslodzei ir lauku pirts. Pēc laba pirtnieka pēriena organisms atjaunojas ļoti ātri. Arī sports – es aktīvi spēlēju skvošu.

- Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Es investētu šo naudu cilvēkos ar idejām. Lieliska platforma ir kickstarter.com. Man patīk sajūta par līdzdarbību jaunu ideju realizācijā.

- Izstāstiet, lūdzu, savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Pavisam nesen atklāju interesantu komiķi no Austrālijas. Jim Jefferies. Humors ass, bet interesants un man saistošs. Silti iesaku!

- Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Lai visiem priecīgs un silts pavasaris. Izbaudiet to!

Tevi varētu interesēt

Latvijas lauksaimniekiem ir ļoti labas izredzes – eksperti norāda uz lielāku peļņu...

Atverot tirgu un atļaujot tirgot medikamentus lielveikalu ķēdēm, tiks letāli nopļautas mazās...

Dienas Biznesa, Lursoft un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sadarbībā veidotais...

Pārstrādātāji par pienu ar zemniekiem dāsnāk norēķinās valstīs, kur ir lielāks pašpatēriņš...

Šajā nedēļā saviem lasītājiem piedāvājam aplūkot tirdzniecības veikalu tīkla top!...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Situācija darba tirgū 2014. gadā turpināja uzlaboties, vienmērīgi pieaugot strādājošo...

Grafiti mākslinieki izpaudušies Tallinas ielā - viņu izpausmes fotogrāfijās iemūžinājusi...

Vispasaules galda spēles Monopols balsojumā par nokļūšanu uz tās jaunākās versijas laukuma...

Tsukimi Ayano stāv ar putnubiedēkļiem pilnā klasē. Tā ir slēgta skola Japānas...

Jau otro nedēļu Rundāles pils oranžērijā pa kārtai, savu ziedu ver vaļā...

Krāsaini, pūkaini, baisi un izveicīgi – tādi ir tarantuli jeb putnu zirnekļi,...

Kirstija Bertarelli (Kirsty Bertarelli) ir bagātākā sieviete Lielbritānijā. Kā multimiljardiere...

Pie Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības nama 15. marta rītā veidojās gara...

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - fotostāstu par aizvadītajā...

Aprīļa vidū Rīgā, Ķīpsalā notiks jauno modes mākslinieku konkurss Habitus Baltija 2015....