Portāls airbnb brīvprātīgi Latvijai samaksājis PVN 100 000 eiro apmērā 

Starptautiskais mājokļu iznomāšanas portāls airbnb brīvprātīgi Latvijai samaksājis pievienotās vērtības nodokli (PVN) 100 000 eiro apmērā, piektdien žurnālistiem pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) direktore Ilze Cīrule.

LETA, 18.8.2017

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņa atzina, ka VID bijis pārsteigums, kad portāls airbnb šogad pirmajā pusgadā Latvijai samaksājis PVN aptuveni 100 000 eiro apmērā. «airbnb ir brīvprātīgi atzinuši, ka 100 000 eiro PVN tiek samaksāts par tiem darījumiem, kas veikti Latvijā. Tiesa, patlaban nevaram pārliecināties, vai tas ir viss apmērs, kas portālam būtu jādeklarē Latvijā,» informēja Cīrule.

Viņa piebilda, ka airbnb gadījums ir labs piemērs Latvijas VID sadarbībai ar citu valstu nodokļu administrācijām.

Turpretī ar viesnīcu rezervēšanas portālu booking.com risinājums par Latvijā veiktu darījumu nodokļu nomaksu neesot panākts. Pēc VID vadītājas rīcībā esošās informācijas, daudzas Eiropas valstis patlaban tiesājas ar booking.com par informācijas sniegšanu un nodokļu nomaksu.

Iepriekš Cīrule intervijā Latvijas Radio sacīja, ka informācijas iegūšana no starptautiskā mājokļu iznomāšanas portāla airbnb un viesnīcu rezervēšanas portāla booking.com ir visu Eiropas valstu nodokļu administrāciju problēma.

Savukārt Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste iepriekš sacīja, ka, piemērojot PVN rēķiniem par viesnīcu rezervēšanas portāla booking.com komisijas maksām par Latvijā sniegtajiem pakalpojumiem, valsts gūtu papildus nodokļu ieņēmumus. Asociācija jau 2015.gadā un 2016.gadā sākusi sadarbību ar Konkurences padomi un VID saistībā ar airbnb un booking.com, iespējams, negodīgu komercpraksi. Tāpat sadarbība sākta, lai apkopotu informāciju par abās rezervēšanas sistēmās pieejamajiem apartamentiem un veicinātu nodokļu nomaksu.

Viņa norādīja, ka attiecībā uz booking.com asociācija saskata divas jomas, kurās iespējams gūt papildus nodokļu ieņēmumus. Viena no tām ir PVN piemērošana rēķiniem par booking.com komisijas maksām par pakalpojumiem, kas sniegti Latvijā. LVRA izpilddirektore norādīja, ka patlaban tas netiek darīts. Otra joma, kur asociācija, pēc viņas teiktā, saredz iespēju papildus nodokļu ieņēmumiem, ir booking.com sistēmā pieejamo apartamentu apkopošana, panākot, ka tie maksā likumos noteiktos nodokļus un nodevas.

No šīs sadaļas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde šā gada augustā apturējusi organizētas...

Vēlos paust Latvijas izcelsmes ārvalstu pensionāru domas par ārvalstu pensionāru pensiju aplikšanu...

Kopš gada sākuma, kad mainījusies kārtība, kādā izmantojami ārvalstīs reģistrēti vieglie automobiļi...

Nenomaksāto nodokļu apmērs automašīnu tirdzniecībā sludinājumu portālā ss.lv varētu būt...

Nobalsotās nodokļu revolūcijas spīdīgās puses ir «apdziedātas» no visām tribīnēm, taču par...

Tos, kuri strādā vairākos mikrouzņēmumos, jaunais likums par mikrouzņēmuma nodokli, ietekmēs...

Atsevišķos gadījumos darba devējam būs tiesības darbinieku atbrīvot no darba ātrāk nekā...

Auto tirdzniecības shēmās, izmantojot «ss.lv» platformu, nodokļos nav nomaksāti 50 miljoni eiro,...

Lielākā daļa jeb 80% lietoto automašīnu Latvijā tiek pārdotas nelegāli, apejot nodokļu...

Publiskais sektors konkurē ne tikai ar privāto, bet arī ar citām iestādēm...