Nodokļi

Premjers: šogad nodokļus neaiztiksim

Māris Ķirsons, 30.01.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2019. gada valsts budžetu valdība izstrādās līdz 8. martam, bet Saeima par to galīgajā lasījumā varētu balsot 3. aprīlī, nodokļus sola nemainīt.

Tādu ainu pēc Ministru kabineta sēdes iezīmēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un finanšu ministrs Jānis Reirs. «Vienojāmies par šā gada valsts budžeta izveides un izskatīšanas grafiku,» uzsvēra K. Kariņš. Finanšu ministrs Jānis Reirs norādīja, ka visus gaida spraigs darbs. Proti, izstrādāto budžeta projektu Saeimā plānots iesniegt 8. martā. Lai to varētu īstenot, vispirms būs nepieciešams valdībā izskatīt makroekonomiskās prognozes, kā arī veikt izdevumu pārskatīšanu un ministriju prioritāro pasākumu analīzi, pēc tam valdība pieņems lēmumu par budžeta ieņēmumiem un izdevumiem. Valdība apstiprinās precizēto valdības budžeta plānu, ko iesniegs Eiropas Komisijai, un vienlaikus sāks darbu pie 2019. gada valsts budžeta projekta pavadošo likumprojektu izskatīšanas.

Protams, vēl būs nepieciešams parakstīt vienošanās un domstarpību protokolu ar Latvijas Pašvaldību savienību. J. Reirs norādīja, ka budžeta projekta virzība Saeimā ir pārrunāta ar parlamenta vadību un tādējādi pirmais lasījums varētu būt 20. martā (sākotnēji plānotais gan bijis 28. marts, taču jaunās Saeimas deputātiem ir vajadzīgs vairāk laika, lai iepazītos ar budžeta projektu, kurš daudziem no viņiem ir pirmais) , bet pēdējais – 3. aprīlī, bet rezerves variantā – dienu vēlāk – 4. aprīlī.

Nodokļus neaiztiks

«2019. gadā nebūs jaunu nodokļu, plānojam īsā laikā pieņemt valsts budžetu, turoties pie līdzšinējiem solījumiem vairākās nozarēs, tostarp mediķu algu paaugstināšanai,» uzsvēra K. Kariņš. Savukārt J. Reirs norādīja, ka, izstrādājot valsts budžeta projektu, tiks veiktas konsultācijas ar Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes partneriem – darba devējiem (LDDK un LTRK) un arodbiedrībām, kā arī ar nevalstiskajām organizācijām. Latvijas Darba devēju konfederācija ar iebildumu vēstuli bija vērsusies Ministru kabinetā. K. Kariņš atzina, ka būtībā finanšu ministra piedāvājums šos iebildumus «noņem» no dienaskārtības. LDDK ģenerāldirektores vietniece Ilona Kivkucāne MK sēdē norādīja, ka ar savu vēstuli vēlējās vērst uzmanību uz to, ka ar valsts budžetu saistītie jautājumi ir jāizskata Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē un tās apakšpadomē. «Ieplānotā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēde par budžetu 6. martā ir ļoti tāls datums valsts budžeta projekta sagatavošanas posmā, tāpēc makroekonomiskās prognozes un valdības prioritātes 2019. gada budžetam ir jāizskata ātrāk, piemēram, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes attiecīgajā apakšpadomes sēdē,» ierosināja I. Kivkucāne. Finanšu ministrs norādīja, ka kļūdījies un Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdes datums būs 6. februāris, nevis 6. marts. Ministru prezidents uzsvēra, ka minētā diskusija ir apliecinājums, – finanšu ministra ierosinājums ir identisks darba devēju organizācijas vēlmei.

Visu rakstu Ministru prezidents: šogad nodokļus neaiztiksim lasiet 30. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!