Finanses

PrivatBank lūgs FKTK nepiemērot naudas sodu

Žanete Hāka, 14.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ukrainas PrivatBank plāno rūpīgi iepazīties ar materiāliem, kas tiks iesniegti Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmuma ietvaros par soda sankciju 10% apmērā no iepriekšējā finanšu gada kopējo neto ienākumu summas piemērošanu Latvijas PrivatBank, un lūgs Komisiju nepiemērot naudas sodu, bet aprobežoties ar bankas valdes personālsastāva nostiprināšanu, liecina bankas paziņojums.

Šāda informācija ir saņemta no Ukrainas PrivatBank, kurai pieder Latvijas finanšu iestādes akciju kontrolpakete. Izpildot komisijas prasības, Latvijas PrivatBank padome ir atstādinājusi no amata pienākumu pildīšanas vairākus bankas augstākos vadītājus un jau iesniegusi FKTK saskaņošanai bankas valdes priekšsēdētāja amata kandidatūru.

PrivatBank atzīmē, ka pārbaudes gaitā par bankas līdzdalību aizdomīgos darījumos, kuru rezultātā it kā veikta finanšu līdzekļu izvešana no Moldovas bankām, banka iesniedza uzraudzības iestādei pilnīgu informāciju par 2014. gada 13 dienās veiktajiem bankas darījumiem, kas minēti Moldovas Nacionālās bankas publicētajā pētījumā jeb tā saucamajā Kroll ziņojumā. Latvijas PrivatBank veica divu Moldovas banku klientu darījumu savstarpēju ieskaitu.

Kā teikts FKTK oficiālajā paziņojumā, PrivatBank piemērotās soda sankcijas neietekmē bankas ikdienas darbību; banka pilda savas saistības pret klientiem un nodrošina pakalpojumu sniegšanu parastajā režīmā.

FKTK ciešā uzraudzībā AS PrivatBank ir uzsākusi darbu pie iekšējās kontroles sistēmas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas politikas pilnveidošanas atbilstoši iesniegtajam pasākumu plānam. Tāpat šobrīd notiek darbs pie bankas jaunās valdes izveides, tās potenciālos kandidātus jau vērtē FKTK – saka FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis. – Sektora uzraugs atgādina visām Latvijas bankām, ka atbilstoši 2014. gada maijā pieņemtajiem Kredītiestāžu likuma grozījumiem, kas definēja jaunas prasības naudas sodu apmēru noteikšanai, FKTK ir tiesības par šādiem pārkāpumiem ikvienai bankai piemērot soda naudu līdz pat 10% no bankas iepriekšējā finanšu gada kopējo neto ienākumu summas.”

Latvijas PrivatBank peļņa šā gada deviņos mēnešos ir 8,06 miljoni eiro, kas ir par 28% vairāk, salīdzinot ar 5,79 miljonu eiro peļņu tādā pašā periodā pagājušajā gadā, liecina bankas trešā ceturkšņa finanšu pārskats. 2015. gada 21. decembrī ir paredzēta bankas akcionāru sapulce, kurā plānots pieņemt lēmumu par PrivatBank Latvijas meitas uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu.

PrivatBank atzīmē, ka pārbaudes gaitā par Latvijas meitas uzņēmumam izvirzīto apsūdzību par līdzdalību aizdomīgos darījumos, kuru rezultātā it kā veikta finanšu līdzekļu izvešana no Moldovas bankām, banka iesniedza pilnīgu informāciju par tās 2012.-2014. gada darījumiem, kas minēti Moldovas Nacionālās bankas publicētajā pētījumā jeb t. s. "Kroll" ziņojumā.

Saskaņā ar FKTK informāciju PrivatBank turpina strādāt un apkalpot klientus parastajā ikdienas režīmā. Jaunā valde uzsāks darbu pēc tās sastāva saskaņošanas ar FKTK. PrivatBank peļņa šā gada deviņos mēnešos ir 8,06 miljoni eiro, kas ir par 28% vairāk, salīdzinot ar 5,79 miljonu eiro peļņu tādā pašā periodā pagājušajā gadā, liecina bankas trešā ceturkšņa finanšu pārskats. Bankas 2015. gada finanšu rezultāti ir vērtējami kā ļoti labi.

Komentāri

Pievienot komentāru