PrivatBank īpašnieks kritizē Ukrainas varasiestādes par bankas nacionalizēšanu

2016. gada 23. decembris plkst. 17:31
Autors: LETA
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļas nogalē nacionalizētās Ukrainas lielākās PrivatBank īpašnieks Ihors Kolomoiskis piektdien kritizēja varasiestādes par nepatiesu baumu izplatīšanu saistībā ar kredītiestādi, kas lika viņam vērsties pēc palīdzības.

Pirmajos komentāros kopš PrivatBank nacionalizēšanas Kolomoiskis norādīja, ka Kijevas amatpersonas nepatiesi apsūdzējušas viņu par tā dēvēto slikto kredītu izsniegšanu ar viņu saistītām personām un nepietiekama kapitāla esamību, lai turpinātu bankas darbību.

PrivatBank kļuvusi par centrālās bankas patvaļīgas valdīšanas upuri, sacīja Kolomoiskis. PrivatBank bija līdzsvarots, drošs kredītportfelis, ko apstiprināja starptautiskie auditori. Taču centrālā banka, pastāvīgi mainot savus noteikumus, turpināja radīt jaunus veidus kā mākslīgi samazināt bankas kapitalizāciju.

Ukrainas centrālā banka vēstīja, ka 97% no PrivatBank aizdevumiem Kolomoiskis izsniedzis saviem biznesa partneriem, kuri tos nav atmaksājuši vai to darījuši ar labvēlīgiem nosacījumiem.

Centrālā banka norāda, ka PrivatBank parādsaistības līdz 1.decembrim pieaugušas līdz 5,6 miljardiem dolāru.
Kolomoiskis abus apgalvojumus gan dēvē par mītiem.

Viņi šos skaitļus ieguva, pastāvīgi mainot pašiem savus grāmatvedības standartus, uzsver Kolomoiskis.

Jau vēstīts, ka Ukrainas valdība savā kontrolē svētdien, 18.decembrī, pārņēma 100% PrivatBank akciju. Tas notika pēc tam, kad Ukrainas centrālā banka lūdza uz laiku noteikt valsts pārraudzību PrivatBank.

Ukrainas PrivatBank ar 46,54% akciju ir lielākais akcionārs Latvijas PrivatBank, kas 2016.gada septembra beigās bija 12.lielākā banka Latvijā. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds