FKTK: Latvijas AS PrivatBank strādā ikdienas režīmā; uzraugs vērtē bankas akcionāru maiņu

2016. gada 19. decembris plkst. 16:13
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

AS PrivatBank Latvijā šobrīd strādā ikdienas režīmā un nav vērojama pastiprināta klientu aktivitāte pēc Ukrainas valdības lēmuma par PrivatBank nacionalizāciju, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Vērojams, ka bankas klienti Latvijā sazinās ar savu banku un interesējas par pašreizējo situāciju.

AS PrivatBank ir autonomi strādājoša banka Latvijā, un tas nozīmē, ka tā nav Ukrainas bankas filiāle, bet patstāvīga banka, kas strādā atbilstoši Eiropas Savienības likumiem. Tās vairākuma akcionārs ir Ukrainā strādājoša banka “PrivatBank”, kam pieder 46.5% AS PrivatBank akciju. Pārējie ir mazākuma akcionāri, kam pieder mazāk par 10% no bankas balsstiesīgajām akcijām. Ņemot vērā Ukrainas valdības lēmumu par nacionalizāciju, AS “PrivatBank” ir netieši mainījies lielākais akcionārs – par PrivatBank Ukrainā īpašnieku ir kļuvusi Ukrainas valsts, kam tagad pieder 46.5% Latvijā strādājošās AS PrivatBank akciju.

FKTK apliecina, ka ir ciešā saziņā gan ar Ukrainas Centrālo banku, gan AS PrivatBank Latvijā un uzmanīgi seko līdzi situācijas attīstībai.

Saskaņā ar ES regulējumu, kas nosaka akcionāru izvērtēšanas principus, FKTK kopā ar Eiropas Centrālo banku izvērtēs jauno netiešas būtiskas līdzdalības (t.i., no 10% balsstiesīgo akciju) ieguvēju. Izvērtēšanas procesā tiek vērtēta gan brīvā kapitāla pietiekamība un finansiālā stabilitāte, t.sk. ieguldīšanai paredzēto līdzekļu izcelsmes legalitāte, gan investora reputācija. Tā kā jaunais akcionārs ir Ukrainas valsts, tad īpaša uzmanība tiks pievērsta AS “PrivatBank” stratēģiskajiem plāniem.

AS PrivatBank pilda visas Latvijā noteiktās regulējošās prasības. Pēc publiski pieejamajiem 2016. gada 3. ceturkšņa datiem, AS PrivatBank ir pēc aktīviem 12. lielākā banka Latvijā (1.4% no kopējā īpatsvara banku sektorā). Banka strādā ar peļņu, tās likviditātes rādītājs ir 103.7%, bet kapitāla pietiekamības rādītājs ir 30%, kas pārsniedz likumā noteiktās minimālās prasības. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds