Bankas

Ukrainas valdība nacionalizējusi PrivatBank

LETA--AFP/KYIVPOST, 19.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ukrainas valdība savā kontrolē svētdien ieguvusi 100% bankas PrivatBank akciju, kas noticis pēc tam, kad Ukrainas centrālā banka lūgusi PrivatBank uz laiku noteikt valsts pārraudzību.

Ukrainas valdība svētdienas vakarā paziņoja, ka kļuvusi par «īpašnieci 100% bankas akciju un solīja netraucētu institūcijas darbību un tās klientu naudas drošību».

Banka piederēja oligarhiem Ihoram Kolomoiskim un Genādijam Bogoļubovam.

Vietējie mediji ziņojuši, ka banka aizdevusi naudu atsevišķiem bankas pārstāvjiem, un šie aizdevumi tā arī nav atdoti.

Kolomoiskis varētu būt aizdevis sev vai citām ar viņu saistītām personām summu, kas veido 80% bankas kredītportfeļa, turklāt lielāko daļu summas nav atmaksājis, liecina vietnei BNE Intellinews novembrī noplūdināti dokumenti. Šaubas radušās arī par spēju nodrošināt bankas kapitalizāciju atbilstoši Ukrainas centrālās bankas prasībām.

Valdības rīcību veicināja arī Kijevas atkarība no Starptautiskā Valūtas fonda (SVF). Valdības avoti atklājuši, ka SVF licis sakārtot PrivatBank jautājumu, lai Ukraina saņemtu nākamo starptautiskā aizdevuma summu.

Banka septembrī nespēja iziet stresa testu.

PrivatBank ir Ukrainas lielākā banka, aizņemot 20% no tirgus.

Ukrainas PrivatBank ir lielākais akcionārs Latvijas PrivatBank, kas 2016.gada jūnija beigās bija 11. lielākā banka Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru