Raidījums: Rāvja būvfirmai un RCI Gulbene draud divu miljonu latu sods par neatļautu vienošanos 

Konkurences padome Latvijā atklājusi, iespējams, lielāko neatļauto vienošanos starp būvkompānijām. Vienojusies esot Gunta Rāvja būvfirma Latvijas energoceltnieks (LEC) ar Gulbenes vietējo būvuzņēmumu RCI Gulbene, vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga. Abiem uzņēmumiem sods var pārsniegt divus miljonus latu.

Dienas Bizness, 13.5.2013

Guntis Rāvis

Foto: LETA

Kompānijas saskaņojušas tāmes, ar kādām pretendēs uz Gulbenes kultūras centra rekonstrukciju. Raidījums vēsta, ka Konkurences padome uzņēmumiem uz pēdām nebūtu nonākusi, ja vien savulaik KNAB par kultūras centra konkursu nebūtu sācis kriminālprocesu. Korupcijas izmeklētājiem bija aizdomas, ka firma Latvijas energoceltnieks uzvarēja konkursā ar Gulbenes vadības atbalstu.

Raidījums norāda, ka būvfirma RIC Gulbenes pilsētā ir ļoti iecienīta. Uzņēmums jau vairākus gadus apkalpojis apkārtējo pagastu pasūtījumus. Firmas valdes loceklis Māris Sliede kādreiz ir bijis pilsētas domes deputāts no Tautas partijas. RCI Gulbene ir iepriekšējā darbavieta abiem novada domes izpilddirektoriem Gvido Stuckam un Mārim Daniekam.

M. Danieks par izpilddirektoru kļuva 2009. gadā un jau drīz pēc tam viņam izdevās noorganizēt savai bijušajai darbavietai RCI Gulbene lielu pasūtījumu – kultūras centra rekonstrukciju, vēsta Nekā Personīga. Konkursā par šiem darbiem pieteikušies deviņi pretendenti, taču nosacījumi bijuši uzrakstīti tā, ka tos izpildīt varēja tikai RCI Gulbene un SIA Latvijas energoceltnieks.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Gulbenes dome līgumu slēgusi ar Latvijas energoceltnieku, kas bija piedāvājusi otru dārgāko cenu – 568 tūkstošu latu apmērā. Uzņēmums apņēmās nepiesaistīt apakšuzņēmējus, tomēr jau pēc līguma noslēgšanas visus būvdarbus uzticējis apakšuzņēmumam RCI Gulbene. Nu atklājies, ka abi uzņēmumi konkursā par cenu bija vienojušies, vēsta raidījums.

Nekā Personīga norāda, ka karteļu apkarotāju rīcībā esot ziņas, ka LEC zinājis gan par RCI Gulbene pretendēšanu, gan par to, ka ir garantēta uzvara. Problēmu ar apakšuzņēmumu esot atrisinājis domes izpilddirektors Māris Danieks, konkursa beigās noviltojot pašvaldības dokumentu, kas akceptē apakšuzņēmēja piesaisti, norāda raidījums. Par šo palīdzību būvfirmai LEC un savai bijušajai darbavietai RCI Gulbene KNAB M. Daneiku apcietināja un pret viņu uzsāka kriminālprocesu. Tas joprojām turpinās.

Saistībā ar Gulbenes kultūras centra rekonstrukciju KNAB bija sācis ne tikai kriminālprocesu pret pilsētas izpilddirektoru, bet arī pret domes priekšsēdētāju Daudziņu un viņas vietnieku Šviku. Viņu vainu pierādīt neizdevās un kriminālprocess tika izbeigts. KNAB ķērās pie būvniecībā izmantoto materiālu pārbaudes un noskaidroja, ka rekonstrukcijā izmantota nevis cietā akmens vate, bet gan cits materiāls, turklāt tādā daudzumā, ar kādu var nosiltināt vairākus kultūras centrus. Korupcijas apkarotāji lūdza domi atzīt, ka tā cietusi zaudējumus 7000 latu, bet tomēr Gulbenes dome par cietušo sevi neatzina.

Līdz ar to lielā KNAB korupcijas lieta Gulbenē izčākstēja. Pierādīt nu varot vienīgi bijušā izpilddirektora Daneika dienesta pilnvaru pārkāpšanu un dokumentu viltošanu. Bet lielākas nepatikšanas var sagaidīt būvfirmas - tagad tiekot gatavots lēmums par sodu. Likumā tas paredzēts līdz 10% no uzņēmuma gada apgrozījuma, vēsta raidījums. SIA LEC apgrozījums 2011. gadā bija 16 500 000 latu, bet RCI Gulbene – 3 110 000. Vēl abiem draud aizliegums uz gadu piedalīties valsts un pašvaldības iepirkumos. Ja Konkurences padome pierādīs LEC un RCI Gulbene vainu, abiem uzņēmumiem sods varētu pārsniegt divus miljonus latu.

Tevi varētu interesēt

Gulbenē mazā un vidējā biznesa attīstība norit dinamiski – veikals pie veikala,...

Latgran investēs 15 miljonus eiro ceturtās rūpnīcas izveidē, mežsaimnieki priecīgi par malkas...

Šodien, 9.aprīlī, astoņos no rīta Gulbenē, Rīgas ielā automašīnas Audi 100 vadītājs,...

Valsts a/s Latvijas valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) noslēgusi vairāk nekā...

Rūpnieciskās šūšanas firmas Nienhaus & Lotz Lettland vairāk nekā 170 strādniekiem...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Šodien ceļu būves uzņēmums SIA Binders Vangažos svinīgi atklājis 2013.gada ceļu būves...

Liepājas mikrorajonu sakārtošanai tiks novirzīti 157 tūkstoši latu, kas ir pašvaldības...

Ceturtdien Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) jaunā uzņemšanas korpusa pamatos...

Lai nosegtu brandmūra sienu Līvu laukumā, nākotnē būtu pieļaujams daļu laukuma apbūvēt,...

9.maijā līdz ar kapsulas iemūrēšanu jaunās uzņemšanas nodaļas kompleksa pamatos...

Ar Apvienoto Kurzemes fondu atbalstu tiek rekonstruēta viena no unikālajām Latvijas vēsturiskajām...

«Biju šokā, kad ieraudzīju, ka būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā tik nekvalitatīvu...

Būvniecības nozare strauji atkopjas, tomēr vēl joprojām ievērojami atpaliek no pirmskrīzes gados...

Būvniecības uzņēmums SIA Arčers pabeidzis 2011.gada jūlijā sākto kultūras pils Ziemeļblāzma...

Va/s Valsts nekustamie īpašumi izsludinājuši konkursu par Jaunā Rīgas teātra ēku...