Redakcijas komentārs: Nemirstīgais mironis 

KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas administrators Guntars Koris šonedēļ paziņoja, ka uzņēmuma mantu izsolīs pa daļām, kā nekā jēdzīga vienošanās starp valsti un potenciālo investoru Igoru Šamisu neesot panākta, jo vienīgā kaut cik nopietnā «precinieka » piedāvājums esot bijis ne vairāk un ne mazāk kā nepārliecinošs. Tas nav raisījis ticību investora apņēmībai pamirušo metalurģijas milzi iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību. Lai gan tieši to I. Šamiss vismaz publiski ir apņēmies. Tomēr varētu arī saprast pretējo, jo laikam jau ne īsti līdz galam iekārotajai metalurģijas «līgavai» prāvs sūras pieredzes pūrs un arī šāda veida biznesa izredzes izmaksu un mūsdienu tirgus apstākļos ir drīzāk paradoksālas, nekā akmenī kaltas. Līdz ar to rodas sajūta, ka līgava zaudējusi pievilcību tik ļoti, ka to laulības gultas vietā nu gaida kaps. Un patiesībā tieši tas tika arī piesaukts un pareģots jau iepriekš. Dzelzs lēdijas gals.

Raivis Bahšteins - DB galvenās redaktores vietnieks, 2018. gada 17. janvāris plkst. 6:39

Foto: no personīgā arhīva

Tomēr fināls tiek atlikts atkal un atkal, un interesanti, ka šajā balagānā tomēr figurē investors ar apgalvojumiem par miljonu sagādāšanu teikuma sākumā un norādēm uz nepārliecinātību par šo lēmumu un nepieciešamību testēt rūpnīcu teikuma beigās. Tajā pašā laikā viņš uzsver, ka nodomi kausēt un velmēt esot reāli un drīzāk nav saprotama valsts nostāja, tielējoties ap rūpnīcas vraku un cerot uz nez kādu naudu, jo, citējot I. Šamisu, citas valstis «šādus uzņēmumus pārdodot par vienu eiro». Kamēr risinās meksikāņu mīlas seriāls (kurā neizbēgama varētu būt gan vienpusēja mīla, gan naudas zaudēšana, gan kāda iesaistītā nāve), kādreiz varenā mašīnbūves un metālapstrādes nozare mūsu zemē piedzīvo likumsakarīgu norietu ne tikai līdz ar konkrētā uzņēmuma aizraidīšanu pa skuju taku, bet arī komplektā ar elektroenerģijas izmaksu straujo lēcienu ražotājiem, padarot šāda veida uzņēmuma atjaunošanu un atgūšanos par tādu veiksmes stāstu, kura Latvijā nebūs. Acīmredzot neizbēgama būs atmirušās metalurģijas Mekas palaišana otrreizējā apritē – citiem ražotājiem ar labākām izredzēm.

Neatbildēts ir jautājums (tiesa, ar skaidri saprotamu potenciālo atbildi) par to, kas notiks ar valsts ieguldīto naudu metalurga mīta uzturēšanā. Ministrs atjautīgi atzīmēja, ka valsts kā kreditore esot ieinteresēta «atgūt pēc iespējas vairāk līdzekļu, tāpēc nav ieinteresēta izpārdot uzņēmuma aktīvus kā lūžņus». Un tomēr daudziem metalurga sāgas vērotājiem ir skaidrs, ka veiksmes stāsts pārvērties valsts naudas pārkausēšanā... jau piesauktajos lūžņos.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 16. janvāris plkst. 9:58

Vairāki Liepājas metālapstrādes uzņēmumi ir izrādījuši interesi par šo teritoriju, lai varētu paplašināt savu darbību.

2018. gada 16. janvāris plkst. 7:59

AS KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas administrators nolēmis uzņēmumam piederošo mantu pārdot...

2018. gada 16. janvāris plkst. 7:43

Mūsu politikas un valstiski nozīmīgu jautājumu risināšanas kultūras līmeņa paraugstundu varējām vērot gadumijā.

2018. gada 15. janvāris plkst. 15:10

Pēc maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» administratora lēmuma pārdot uzņēmumu pa...

2018. gada 15. janvāris plkst. 13:26

Maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs potenciālais investors Igors Šamiss paziņojis, ka investoru piedāvājums par uzņēmuma iegādi vēl ir spēkā.

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Rosīgu, komunikablu un smaidīgu – tādu pašmāju zīmolu veikala M50 īpašnieci Elīnu...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...