Citas ziņas

Repše kategoriski pret, bet Kampars par PVN samazināšanu tūrismam

Baiba Rulle, Db, 09.02.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Divi vadošie Jaunā laika ministri – finanšu ministrs Einars Repše un ekonomikas ministrs Artis Kampars - pagaidām pauž diametrāli pretējus viedokļus par premjera Valda Dombrovska (JL) iepriekš solīto PVN samazināšanu tūrismam no 21 uz 10 procentiem.

E.Repše uzskata, ka, ņemot vērā FM vakar publiskotos aprēķinus PVN samazināšanai tūrismam, nodokļa samazināšana «kategoriski» nav atbalstāma, jo FM aprēķini liecina, ka tas radītu būtisku kaitējumu valsts budžetam. E.Repšes skatījumā nozares pārstāvju iepriekš teiktais, ka budžeta ieņēmumi tāpēc nesamazinātos, jo PVN likmes samazināšanu kompensētu tūristu skaita pieaugums, ir «pilnīgi safantazējumi». E.Repše uzskata, ka premjers iepriekš izsakot atbalstu šādai samazināšanai tā ir reaģējis, jo uz viņu Saeima izdarījusi «populistisku spiedienu». E.Repšes skatījumā V.Dombrovskis tagad, kad ir zināmas FM aplēses par nodokļa samazināšanas ietekmi uz budžetu, nevajadzētu atbalstīt nodokļa izmaiņas. E.Repše arī uzsvēra, ka vienošanās dokumentos ar aizdevējiem ir solījums nesamazināt nodokļus un, ja Saeima tomēr pieņemtu šādas izmaiņas, tad tās būtu pretrunā ar «vienošanās burtu un garu».

Premjera V. Dombrovska viedokli par iepriekš solīto PVN samazināšanu un valdības atbakstu tam, pagaidām noskaidrot nav izdevies. Savukārt ekonomikas ministrs A.Kampars stingri iestājas par to, ka nodokli tūrisma nozarē ir jāsamazina. Viņš aicinās atbalstīt šādu risinājumu, tiesa, A.Kampars izvairījās atbildēt, vai Jaunajā laikā jau ir diskutēts par PVN samazināšanu, ņemot vērā FM aplēses un vai ir panākts politisks atbalsts. A.Kampara ieskatā FM aprēķini ir matemātiskas kalkulācijas un viņš pieļauj, ka tur nav ņemta vērā pozitīva ietekme nodokļa samazināšanai - viesnīcām, konferenču organizēšanai. A.Kampars uzsvēra, ka neraugoties uz finanšu ministra pozīciju viņš aizstāvēs iepriekš solīto nodokļa samazināšanu.

Vakar valdošā koalīcija, lai arī solīja lemt par atbalstu PVN samazināšanai tūrisma nozarei, šo jautājumu neizskatīja, argumentējot, ka PVN samazināšana tūrismam pēc opozīcijas partijas deputātu ierosinājuma jau nodota Saeimas komisijām.

Komentāri

Pievienot komentāru