Rīgas piena kombināts dāvina slaukšanas aparātus

2012. gada 25. janvāris plkst. 15:36
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Rīgas piena kombināts (RPK) zemniecei Aijai Miezītei Bārbeles pagasta Dzintariņos dāvinās slaukšanas aparātu, jo līdz šim zemniece savas 12 govis divas reizes dienā slaukusi ar rokām.

Vidējais izslaukums no vienas govs šajā saimniecībā gadā sasniedz vidēji 6,3 tūkstošus tonnas un piena kvotas regulāri tiek pārpildītas. Piena kvalitāte ir laba, jo govis tiek barotas ar augstvērtīgu barību, informē RPK pārstāve Irēna Bērziņa. Aija Miezīte ar kombinātu sadarbojas daudzus gadus, kopš tika slēgts Bauskas piena kombināts, sadarbība ir stabila un abpusēji izdevīga.
RPK, apsekojot zemnieku saimniecības, konstatējis, ka dažās zemnieki savas govis, kas kopskaitā ir vairāk kā desmit, joprojām slauc ar rokām, tāpēc jau pagājušā gada decembrī tika lemts par slaukšanas aparātu dāvināšanu. Pagājušā gada decembrī pie jauna slaukšanas aparāta tika zemniece Valentīna Čekstere, kas slauca 11 govis ar rokām. Zemniece atzīst, ka, pateicoties Rīgas piena kombināta dāvanai ganāmpulku varēs palielināt līdz 25 piena devējām.
RPK slaukšanas aparātus dāvina kopā ar firmas Westfalia pilnvaroto pārstāvi SIA Vienotais apgādes centrs.

Pašreiz Rīgas piena kombināts iepērk vidēji 350 tonnas piena dienā un pavisam RPK ir 300 piena piegādātāji, kuru vidū ir individuālās saimniecības, SIA, kā arī kooperatīvi. Pagājušajā gadā Rīgas piena kombinātā tika iepirktas un pārstrādātas 132 tūkstoši tonnas piena.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām