Rimi: Pircējiem joprojām svarīgas ir cenu akcijas

2018. gada 28. februāris plkst. 11:56
Autors: Sandra Dieziņa
Dalies ar šo rakstu

Izaugsme var notikt divos veidos – pārdodot lielāku apjomu vai ceļot cenas. Līdzekļu cilvēkiem būs vairāk, bet konkurence asāka un lielāka, intervijā laikrakstam Dienas Bizness prognozē SIA Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Fragments no intervijas

Kāds Rimi Latvia bijis 2017. gads? Vai agrozījums palielinājās pret iepriekšējo gadu?

Jāsaka, ka gads bija labs. Apgrozījums pieaudzis par 4,3 % pret iepriekšējo gadu. Esam apgrozījuši 753 miljonus eiro. Manuprāt tas ir pieklājīgs skaitlis. Esam daudz darījuši, lai to sasniegtu.

Kādu ietekmi uz mazumtirdzniecības nozari atstās starptautiskā veikalu tīkla LIDL gaidāmā ienākšana?

Konkurenci tas noteikti saasinās. LIDL, ienākot jebkurā tirgū, padarīs dzīvi nedaudz savādāku, konkurenci asāku. Te gan jāsaka, ka mazumtirdzniecībā cīņa par klientu vienmēr bijusi ļoti aktīva. Katram tirgotājam arī šobrīd ir sava taktika. Viens ir celmlauzis, vēl kāds veiksmīgs kopētājs. Tāpēc uzskatu, ka priekšrocība situācijā, kad LIDL ienāks tirgū, būs tiem, kas plāno ilgtermiņā un paši nosaka dienaskārtību, pazīst savu klientu, zina tā vēlmes un domā soli uz priekšu. Tiem, kas pieraduši tikai reaģēt uz tirgū notiekošo, neapšaubāmi būs grūtāk.

Taču ažiotāža patlaban saistībā ar LIDL ienākšanu ir milzīga......

Protams, jo tas ir viens no lielākajiem un spēcīgākajiem mazumtirgotājiem, kas visu savu sistēmu būvējis uz to, lai nodrošinātu pēc iespējas zemākas cenas. Tas ir apjomu jautājums. Jebkurā biznesa darījumā – jo lielāks apjoms, jo lētāka cena. Es nezinu, cik reizes LIDL bizness ir lielāks par Rimi biznesu Latvijā, bet tas ir daudz lielāks. Viņu ienākšanas stratēģija dažādās valstīs bijusi stipri vien līdzīga un, iespējams, pašā sākumā cenu uzsvars būs aktīvāks. Bet tā tas notiek, ienākot jaunā tirgū. Mēs turpināsim strādāt pie lietām, kas svarīgas mums un pircējiem. Piemēram, svaigā pārtika ir svarīgākā daļa mūsu veikalā un 70 % - 75 % no svaigās pārtikas segmenta veido tieši Latvijas vietējo ražotāju produkcija un šajā ziņā neko neplānojam mainīt. Banānus, protams, nevaram Latvijā nopirkt, jo tos te neviens neražo, bet piens, maize, dārzeņi – te prioritāte ir vietējiem ražotājiem. Pircēji to grib. Mēs dodam un dosim priekšroku vietējiem, jo esam pietiekami svarīga daļa no kopējās pārtikas piegādes ķēdes. Svarīgi, lai būtu vietējie ražotāji, nodarbinātu cilvēkus. Mums nav nepieciešams nopirkt pēc iespējas lētāku preci. Ņemot vērā apjomus, ar ko strādā mūsu ražotāji un tehnoloģijas, ko viņi izmanto, iespējams, ka viņi dažkārt zaudē Eiropas ražotāju piedāvājumam, bet tāpēc jau mums nav 100 % vietējo ražotāju piedāvājums. Pircējiem joprojām svarīgas ir cenu akcijas.

Visu interviju Konkurence saasināsies lasiet trešdienas, 28.februāra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu