Rosība kaļ eksporta plānus

2018. gada 18. janvāris plkst. 10:38
Autors: Sandra Dieziņa
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums Rosība atdzimis jaunā godībā un plāno palielināt eksportu, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Inciemā bāzētais uzņēmums, kas izveidots uz agrākās saimniecības Ezerciems bāzes, šogad plāno stiprināt savas pozīcijas gan vietējā, gan citu valstu tirgos.

Savulaik vadījis saimniecību Ezerciems ar 1360 strādājošajiem, kur bija labi attīstīta augļu un dārzeņu pārstrāde, pašlaik uzņēmuma valdes loceklis Frīdis Dimiņš «stūrē» Rosību. Kādreiz uz savstarpējā līguma pamata ražojuši produkciju ar zīmolu KOK, taču pirms divarpus gadiem pārtraukuši sadarbību un pašlaik strādā ar savu zīmolu Rosība.

Pavisam Rosības sortimentā ir ap 80 nosaukumu produktu, ko lielākoties ražo no vietējām izejvielām. Receptes izstrādā uzņēmuma tehnoloģe un ražošanas vadītāja Kristīne Mežleone. Visu ražošanai nepieciešamo Rosība cenšas iegādāties no pašmāju zemniekiem, bet daļu saimnieks izaudzē zemnieku saimniecībā Lejaszāģeri, kur saimnieko abi ar dēlu. Ja izejvielas pietrūkst vai raža nav padevusies, nepieciešamo nākas pirkt no vairumtirgotājiem, jo noslēgtie līgumi ir jāpilda un preču piegādes veikaliem jāveic.

«Tas arī nozīmē, ka rudens pusē vajadzīgi lieli apgrozāmie līdzekļi. Rudenī, piemēram, ābolu tikpat kā nebija un cena bija augsta. Mēs maksājam zemniekiem uzreiz,» stāsta F. Dimiņš. Viņš uzskata, ka bankām būtu jābūt pretimnākošākām vietējiem ražotājiem. Kādreiz noliktavā esošos krājumus ņēma vērā, piešķirot finansējumu, bet pašlaik tas vairs nenotiek. Līdz ar to nākas aizņemties no privātpersonām. Nodarbojoties ar pārtikas rūpniecību, bagāts nekļūsi, piebilst F. Dimiņš. Viņam saimniekošanā neatsverams palīgs ir dēls Rinalds Dimiņš, kuram ir inženiertehniskā izglītība un kurš daudz laika velta ražotnes attīstībai.

«Visos veikalu tīklos esam lēnām sevi pieteikuši, un tagad jau tie paši mūs meklē,» stāsta Rosības tirdzniecības vadītāja Lauma Vēze. Daudz produkcijas, tostarp sulas, mārrutkus, gurķus un skābenes, iegādājas mācību iestādes – skolas, bērnudārzi.

Visu rakstu Rosība kaļ eksporta plānus lasiet 18. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu