Rūpnieki neizpratnē par Rīgas ūdens ieceri fasēt dzeramo ūdeni

2011. gada 02. jūnijs plkst. 12:43
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Rīgas ūdens ieceri fasēt dzeramo ūdeni ražotāji vērtē neviennozīmīgi.

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas ūdens vēlmi fasēt un tirgot dzeramo ūdeni par tirgu kropļojošu un konkurenci graujošu jau nosaucis Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) valdes priekšsēdētājs Uldis Ronis.

Rīgas ūdens savus plānus iecerējis realizēt tuvāko divu gadu laikā, tādējādi gūstot ienākumus esošās ūdensapgādes sistēmas uzturēšanai un attīstības projektiem. Ūdeni paredzēts iegūt no pazemes ūdens dziļurbumiem Ādažu novada Garkalnes teritorijā. Uldis Ronis norādījis, ka Rīgas ūdens vēlme fasēt un tirgot ūdeni neatbilst pašvaldības uzņēmuma pamatuzdevumam - nodrošināt rīdziniekus ar nepieciešamo produktu - kvalitatīvu dzeramo ūdeni - un atbilstošu dzeramā ūdens kvalitāti Rīgas pašvaldības iedzīvotājiem.

Arī dabīgā minerālūdens Mangaļi ražotāja Cido Grupa nostāja sakrīt ar LPUF vadītāja pausto viedokli. Cido Grupas pārstāve Inese Lielpinka norāda - katra uzņēmuma spēks un svars valsts ekonomikā, slēpjas tā prasmē sniegt patērētājam konkrētu pakalpojumu vai produktu, kādu šis uzņēmums spēj vislabāk saražot vai piegādāt. Taču šajā gadījumā pārtikas produktu ražošana un izplatīšana ir absolūti atšķirīga nozare no Rīgas ūdens pašreiz realizētās saimnieciskās darbības. Tāpat I. Lielpinka uzsver, ka pasaules praksē ar nolūku veicināt ekonomiku, valsts sektoram neraksturīgas funkcijas bieži tiek nodotas privātajam sektoram, tādējādi veicinot privātās publiskās partnerības projektus.

Dalies ar šo rakstu