Saeima nākamgad nolēmusi Latvijas nodokļu maksātājiem noplēst septīto ādu 

2016. gadā pieaugs nodokļu slogs, bez akcīzes nodokļa likmju kāpuma būs arī diferencētais ar nodokli neapliekamais minimums, bet turīgākie maksās solidaritātes nodokli, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 01.12.2015

DB 1. decembra vāks

To paredz vakar Saeimā galīgajā lasījumā akceptētie grozījumi nodokļu likumos. Uzņēmēju reakcija uz parlamenta veikumu bija visai ironiska. «Jauka dāvana visiem Latvijas uzņēmumiem, kuri, maksājot nodokļus, to uztur, jo nauda pensijām, izglītībai, veselībai, kultūrai un valsts pārvaldei jau no zila gaisa nerodas. Skumji, bet valdošā koalīcija neieklausījās tajos, kuri reāli uztur šo valsti,» situāciju komentē LDDK viceprezidente un SIA O Yachts valdes locekle Aiva Vīksna. Viņa norāda, ka pirmo reizi 25 gadu laikā uzņēmējdarbībā redzot šādu valdību veidojošo partiju attieksmi. «Situācija ar nodokļiem pēdējo mēnešu laikā ir neprognozējama, jo, dodoties gulēt pie vieniem nodokļu plāniem, pamostoties jau ir pilnīgi citi. Sajūta ir tāda, ka pāri iet tanki un aiz tiem paliek tuksnesis,» tā A. Vīksna. Vairāki citi DB aptaujātie uzņēmēji norādīja, ka nodokļu slogs pieaugs un tam būs arī attiecīgas sekas. Savukārt citi ironizēja, ka naudas valsts makā nekad nav pieticis un arī nepietiks, tikai jautājums, kādus jaunus nodokļus ieviesīs vai pacels esošo likmes, gatavojot 2017. gada valsts budžetu.

Jauns nodoklis

2016. gadā tie darba ņemēji, kuru alga gadā pārsniegs 48 600 eiro maksās jaunu Latvijā līdz šim nebijušu – solidaritātes – nodokli. Tā likme būs 34,09% (no kuras 23,59% maksā darba devējs un 10,5% – darba ņēmējs) apmērā no ienākumiem, kuri pārsniedz noteiktos valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu griestus, virs kuriem ienākumi netiek aplikti ar sociālo nodokli. Parlamenta vairākums neatbalstīja Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara priekšlikumu šo nodokli pārdēvēt par vienotības nodokli, jo angliski sinonīms vārdam solidaritāte (solidarity) ir vienotība (unity).

Visu rakstu Saeima palielina nodokļu slogu lasiet 1. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums