Sākam!: Upurēt savu uzcenojumu, lai ieietu tirgū

2017. gada 05. jūlijs plkst. 13:04
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

Sākot biznesu, uzņēmējiem jāsaprot, kā veidojas pašizmaksa, par kādu cenu tirgot preci tirdziņā un par kādu cenu piedāvāt preci tirgotājam

Produkta pašizmaksa veido vien 25% no gala cenas, zīmola turētāja uzcenojums ir vēl 25%, savukārt vēl 50% nāk klāt mazumtirdzniecībā, skaidro Anna Andersone, apģērbu zīmola Be-With radītāja. Viņa savu apģērbu biznesu sākusi nesen, saražotās partijas ir mazas, līdz ar to pašizmaksa ir augstāka. «Dabiski, man sanāk upurēt savu uzcenojumu, lai ieietu tirgū, lai mans produkts būtu konkurētspējīgs un lai varētu veikalā piedāvāt normālu cenu. Parasti pirmo partiju uzcenojums ir minimāls vai arī tās mazumtirgotājiem piedāvā par pašizmaksu. Tā ir cena ieiešanai tirgū. Pēc tam, kad tirgus ir notestēts, seko lielākas partijas un pašizmaksa, ražošanas cena samazinās. Tad var sākt pelnīt,» saka A. Andersone.

Apģērbu zīmola Deeply Personal dizainere un dibinātāja Elīna Vanaga papildina, ka produktu pašizmaksu veido ražošanas materiāli, produkta izstrādes izmaksas, produkta ražošanas izmaksas, algas utt. Somu zīmola Marůů radītāja Maruta Zariņa vēl piebilst, ka cena veidojas no produkta radīšanas pirmajiem soļiem, kas ietver idejas un tehnisko skici, materiālus, piegrieztņu un šablonu izstrādni, produkta detaļu izgriešanu un apstrādi, sagatavoto detaļu salikšanu kopā, furnitūru iestrādi un šūšanu. Ņemot vērā visus šos posmus, paralēli jāaprēķina izejmateriālu izmaksas, darbarīku un citu ierīču izmantošana, izstrādes laiks, darbinieku algas, ārpakalpojumu izmaksas, telpu īre, pasta izdevumi, iepakojums.

Dizaina tirgus organizatore un Baltijas dizaina pop-up veikala baltic.space vadītāja Elīna Stelcere jau no paša sākuma jaunajiem uzņēmējiem, rēķinot pašizmaksu, ieteic ierēķināt savu darbu, izmaksas par telpām, elektrību un ūdeni, lai, zīmolam attīstoties, ik pa pāris mēnešiem nav jāceļ pašizmaksa un cena, kas rada neizpratni klientos un partneros.

Plašāk lasiet rakstā Izprast cenu veidošanas formulu trešdienas, 5. jūlija, laikrakstā Dienas Bizness!

TEVI VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Biznesa ideja: Palīdz pāriem veidot ilgtermiņa attiecības

Sekojot idejai: Tapis jauns projekts ar lielu potenciālu

Sākam biznesu: Produkts, ko var atļauties vidusslānis

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām