Citas ziņas

Sāks kriminālprocesu SIA Rīgas namu pārvaldnieks konstatētajiem pārkāpumiem

Dienas Bizness, 08.09.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Prokuratūra nolēmusi sākt kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) konstatētajiem tiesību normu pārkāpumiem, informē Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 3.nodaļas inspektors, izvērtējis no Ģenerālprokuratūras saņemto Valsts kontroles iesniegumu par revīzijā konstatētajiem tiesību normu pārkāpumiem RNP darbībā par, iespējams, fiktīvi nodarbinātām 13 fiziskām personām, 2015.gada 20.augustā pieņēma lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Tomēr 2015.gada 3.septembrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors, pārbaudot pieņemtā lēmuma likumību un pamatotību, un uzskatot, ka Valsts kontroles iesniegumā ir norādītas ziņas, kas satur pietiekamu informāciju par iespējami notikušu noziedzīgu nodarījumu, pieņēma lēmumu par lēmuma par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu atcelšanu un kriminālprocesa uzsākšanu.

Kriminālprocesa materiāli tālākai izmeklēšanas veikšanai nosūtīti Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole pēc revīzijas RNP secināja, ka dzīvokļu īpašnieki Rīgā ir spiesti apmaksāt pašvaldības uzņēmuma RNP nelikumīgās darbības, izšķērdību un nolaidību, kā arī fiktīvi nodarbinātus cilvēkus.

Komentāri

Pievienot komentāru