Būvniecība un īpašums

SBRE: Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa defektus iespējams novērst mēneša laikā

Žanete Hāka, 31.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Stradiņu slimnīcas A korpusa būvniecības defektus iespējams novērst četru nedēļu laikā, turklāt publiskotie viedokļi par demontāžu un citiem veicamiem darbiem ir ievērojami pārspīlēti, norāda pilnsabiedrības SBRE eksperti.

Neatkarīgā eksperta Alda Dzirkaļa pabeigtais un Veselības ministrijai iesniegtais atzinums par Stradiņa slimnīcas A korpusa būvniecības ietvaros pabeigtajiem darbiem uzsver nepieciešamību nekavējoties, steidzamības kārtā novērst defektus un atsākt būvdarbus, lai izvairītos no turpmākas konstrukciju bojāšanas.

Galveno nepieciešamo defektu novēršanas darbu saraksts ir sekojošs: ir jāveic atsevišķu kolonnu novirzes novērtējums, un tām kolonnām, kurām novirzes konstatētas, jāveic konstrukcijas pastiprināšana. Kolonnu novirzes novērtējums ir veikts, un pastiprināšana jāveic septiņām kolonnām no 328, tātad 2% no kopējā kolonnu skaita.

Tāpat ir nepieciešams veikt deformēto pārseguma siju remontu. Siju apsekošana ir veikta saskaņā ar atzinumu, un remonts nepieciešams 18 no 480 sijām, norāda SBRE speciālisti.

Korpusam jānomaina dobtie paneļi, kuriem deformācijas laikā atšķelti stūri. Pēc apsekošanas noskaidrots, ka šādi paneļi ir trīs, tātad nepieciešama šo triju paneļu nomaiņa no kopējiem 557 paneļiem.

Publiski izskanējusī informācija ir pārspīlēta - ekspertu rekomendācijas neparedz un nepieprasa plašu demontāžu vai pārbūvi, uzsver SBRE, piebilstot, ka veicamie defektu novēršanas darbi ir paredzami nelielā apjomā — ja projekta pasūtītājs un kontroles institūcijas nekavējoši reaģēs uz eksperta norādīto nepieciešamību novērst defektus un atļaus atsākt būvdarbus objektā, defektu novēršanas darbus iespējams veikt četru nedēļu laikā.

SBRE jau 2014. gada decembra beigās atklāja atsevišķus defektus ēkas konstrukcijās. Nekavējoties (pirmajā 2015. gada darba dienā – 5. janvārī) kopā ar pasūtītāju tika veikta defektu apsekošana, izvērtēšana un uzsākta tehniskā projekta izstrāde to novēršanai, kas jau februārī tika iesniegta Rīgas pilsētas būvvaldē.

Komentāri

Pievienot komentāru