Bankas

SEB izveidojusi riska kapitāla investīciju programmu Baltijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem

Db.lv, 05.09.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SEB grupa ir izveidojusi jaunu riska kapitāla programmu ar mērķi investēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas finanšu jomas jaunuzņēmumos, informē bankas pārstāvji.

Tās mērķis ir atrast daudzsološākos jaunuzņēmumus ar idejām, kuras var nest ieguvumus bankas klientiem, un ar finansiālu ieguldījumu atbalstīt šo ideju īstenošanu. Tuvāko piecu gadu laikā plānots investēt 10 līdz 20 Baltijas valstu jaunuzņēmumos.

Tipiskais investīciju apjoms vienam uzņēmumam plānots apmērā no 50 tūkstošiem līdz 200 tūkstošiem eiro, ļaujot bankai kļūt par mazākuma akcionāru un uzņemties aktīvu lomu uzņēmuma izaugsmes veicināšanā.

SEB bankas vadītāja Ieva Tetere: «Vēlamies apvienot spēkus ar fintech uzņēmumiem, kuriem ir skaidrs plāns kā uzlabot finanšu pakalpojumus, lai kopīgi šos plānus īstenotu. Finanšu lietām ir jākļūst vienkāršākām, labāk saprotamām, ērtāk un ātrāk pieejamām, kā arī drošākām. Startup uzņēmumi ar savu inovatīvo pieeju var mums palīdzēt ātrāk sasniegt šo mērķi, savukārt jaunuzņēmumiem partnerība ar banku pavērs jaunus apvāršņus gan izaugsmei, gan piekļuvei klientiem, gan citiem resursiem. Šī jaunā iniciatīva ir nopietns apliecinājums, ka esam gatavi tam veltīt arī nopietnus līdzekļus un saskatām labu potenciālu Baltijas startup vidē.»

Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas vadītāja Egita Poļanska: «Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija priecājas par aizvien vairāk jaunām iniciatīvām, lai veicinātu jaunuzņēmumu attīstību Latvijā. Jaunā riska kapitāla fonda programma noteikti nesīs vērtību pienesumu Latvijas un Baltijas start-up ekosistēmai, it īpaši finanšu tehnoloģiju jomā.»

Kopā ar finansiālo ieguldījumu, SEB banka uzņēmumiem sniegs arī tehnisko atbalstu, nodrošinās profesionālu mentoru palīdzību un sniegs konsultācijas, lai palīdzētu uzņēmumam ātrāk attīstīties un īstenot savas ambīcijas.

Uz šo finansējumu var pretendēt gan jaunuzņēmumi, kas izstrādā produktus vai pakalpojumus finanšu jomā, gan arī uzņēmumi, kuru idejām ir iespējams pielietojums finansēs – piemēram, caur automatizāciju, mašīnmācīšanos vai mākslīgā intelekta risinājumiem.