SEB Open Banking hakatonā prezentēti 15 jauno finanšu pakalpojumu prototipi 

Februārī SEB Inovāciju centrā Tallinā norisinājās pirmais Baltijā Open Banking hakatons jeb 48 stundu garš programmēšanas maratons, kura mērķis bija radīt nākamās paaudzes finanšu pakalpojumus. Ap 140 fintech uzņēmumu pārstāvju, individuālo izstrādātāju, banku pārstāvju un citu entuziastu no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Zviedrijas visu nedēļas nogali strādāja pie tā, lai svētdienas vakarā prezentētu savu risinājumu prototipus.

Zane Atlāce - Bistere, 2018. gada 12. marts plkst. 12:47

«Esam pārliecināti, ka Open Banking pieeja mainīs finanšu pasauli, un SEB bankas mērķis ir būt starp pirmajiem šajā revolūcijā. Mūsu hakatons skaidri nodemonstrēja milzīgas sadarbības iespējas starp banku un dažādiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem, piedāvājot risinājumus gan uzņēmumiem, gan privātpersonām. Tagad turpinām strādāt pie tā, lai hakatona laikā izstrādātas idejas realizētu dzīvē, jo SEB mērķis ir tuvāko pāris gadu laikā piedāvāt klientiem vismaz piecus pakalpojumus, kas kļūs pieejami, pateicoties Open Banking iespējām,» pasākuma rezultātus komentē SEB bankas biznesa attīstības vadītāja Aija Miķelsone.

Pasākuma sākumā tika prezentētas 33 idejas un izvēlētas 15 labākās, pie kurām komandas strādāja nākamas 48 stundas, gan programmējot risinājumus, gan gatavojoties savas izstrādes noslēdzošai prezentācijai. «Pateicoties šāda veida pasākumiem kļūstam arvien atvērtāki – ne tikai Open Banking dāvāto iespēju izmantošanas kontekstā, bet arī dodot iespēju interesentiem (finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem, IT sistēmu izstrādātājiem, dizaineriem, mārketinga un komunikācijas speciālistiem, bankas darbiniekiem) sēsties pie viena galda un praktiski strādāt pie idejas attīstīšanas.

Dalībnieki arī augsti novērtēja atbalstu no mentoriem, kuri palīdzēja ne tikai padarīt viņu ideju dzīvotspējīgāku, bet arī mācīja, kā sevi pareizi pasniegt risinājumu prezentācijas laikā. Tas ir būtisks, ko mēs varam piedāvāt jauniem uzņēmējiem, lai tie rūdītos un būtu konkurētspējīgāki,» skaidro SEB bankas Inovāciju vadītājs Kārlis Karolis. Hakatona dalībnieku sniegumu novērtēja žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no SEB grupas Baltijā un Zviedrijā, kā arī mentori no Garage48 (hakatona līdzorganizators) un MasterCard.

Žūrija vērtēja ne tikai idejas noderīgumu un novitāti, bet arī pelnītspēju. SEB bankas speciālo balvu – iespēju trīs mēnešus izmantot Inovāciju centru telpas – saņēmusi komanda PayMaster, kas izstrādāja uz mākslīgā intelekta bāzes veidoto grāmatvedības risinājumu maziem un vidējiem uzņēmumiem ar mērķi atvieglot grāmatvežu ikdienu. Savukārt galveno balvu no MasterCard dabūja projekts Billor – risinājums ērtākai rēķinu apmaksai.

«Mūsu izstrādātais risinājums būtiski atvieglos ikmēneša rēķinu apmaksāšanas procesu – aplikācija automātiski ielasīs visus saņemtos rēķinus, un tos būs iespējams apmaksāt ar vienu klikšķi. Šobrīd plānojam pabeigt pamata produkta izstrādi, sistēmai pievienojot vairāk pakalpojumu sniedzēju, un tad nodosim aplikācijas pirmo versiju testēšanai tehnoloģiju entuziastiem, lai varētu to turpināt uzlabot. Šobrīd aplikācija piedāvā apmaksāt rēķinus ar karti, bet tiklīdz bankas atvērs pieeju klientu datiem, varēsim pievienot aplikācijai iespēju veikt maksājumus tieši no bankas kontiem,» ar plāniem dalās Billord projektu vadītāja Evita Dzene.

Šonedēļ no 16. līdz 18. martam jaunatklātajā SEB Inovāciju centra Viļņā norosināsies otrais Open Banking hakatons, ko SEB organizē kopā ar Tieto, Finpass un Tech Park.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2018. gada 06. marts plkst. 10:47

Latvijas jaunuzņēmumi pērn piesaistījuši 62 miljonus eiro, lielāko daļu no tiem piesaistījušas...

2018. gada 05. marts plkst. 13:45

No pirmdienas, 5. marta Swedbank uzņems Eiropā vadošā B2B akseleratora «Startup Wise...

2018. gada 01. marts plkst. 8:29

Vācijā radītās mobilās bankas N26 mērķis ir radīt jaunus standartus banku nozarē...

2018. gada 26. februāris plkst. 7:32

Šobrīd kompānijai ir 350 tūkstoši aktīvo lietotāju dienā un 800 tūkstoši aktīvo lietotāju mēnesī.

2018. gada 31. janvāris plkst. 12:02

Šīs jomas speciālistu nav daudz, pētījumu, kas varētu parādīt šīs inovācijas ietekmi uz biznesa modeļiem vai ekonomiku, gandrīz nav.

2018. gada 25. janvāris plkst. 13:17

Pins un Urbana Smart Solutions ir parakstījuši investīciju vienošanos, lai radītu jaunu...

2018. gada 24. janvāris plkst. 15:07

«Man šķiet, ka daudzi uzņēmumi, un ne tikai finanšu tehnoloģiju jomas spēlētāji, joprojām līdz galam nav aptvēruši gaidāmo pārmaiņu lielumu.»

2018. gada 24. janvāris plkst. 8:49

Dažos mēnešos piedāvāsim mobilo lietotni, kas būs kaut kas līdzīgs nākamās paaudzes bankām, kā, piemēram, Revolut vai N26.

2018. gada 17. janvāris plkst. 9:21

«Tas ir vēl viens solis, lai radītu platformu, kura piedāvā vairāk, nekā tradicionālās bankas.»

2018. gada 09. janvāris plkst. 12:18

TransferWise sāk piedāvāt Borderless kontu privātpersonām un MasterCard debetkarti...