Enerģētika

Siltuma tarifs Rīgā samazinās par 1,6%

Dienas Bizness, 11.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas siltumapgādes uzņēmuma Rīgas siltums (RS) siltuma cena decembrī attiecībā pret novembri samazinās par 1,6%, un tā ir 57,40 eiro par megavatstundu (EUR/MWh) bez PVN, informē RS Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

Siltuma tarifs samazināsies līdz ar dabasgāzes cenu kritumu, jo mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai RS siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties.

Latvijas dabasgāzes kompānija Latvijas gāze dabasgāzes tirdzniecības cenu samazināšanos prognozē arī turpmākajos mēnešos. Tādējādi RS siltumenerģijas cena janvārī un februārī varētu samazināties vēl par 1,6% salīdzinājuma ar decembri.

Uzņēmumā atzīmē, ka siltumenerģijas cena Rīgā decembrī ir zemākā Baltijas valstu galvaspilsētās. Tā ir par 8% zemāka nekā Tallinā un par 13% zemāka, salīdzinot ar siltumenerģijas cenu Viļņā.

RS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometri, no kuriem 74% atrodas RS īpašumā.

RS īpašnieki ir Rīgas dome (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), AS Enerģijas risinājumi. RIX (2%), AS Latvenergo (0,005%).

Komentāri

Pievienot komentāru