Starptautisko sīkpaku apjoms Latvijas Pastā pieaudzis par miljonu

2016. gada 06. janvāris plkst. 16:38
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

2015.gadā Latvijas Pastā apstrādāto starptautisko ienākošo sīkpaku apjoms pieaudzis par gandrīz 34% jeb gandrīz par vienu miljonu sūtījumu vairāk, informē uzņēmumā.

Savukārt decembrī, kas tradicionāli ir noslogotākais darba laiks pasta uzņēmumiem visā pasaulē, Latvijas Pastā apstrādāts par 25% sīkpaku vairāk kā analogā periodā 2014.gadā.

Joprojām strauji turpina pieaugt sīkpaku apjoms, kas Latvijas Pastā pienāk ar interneta veikalu starpniecību, īpaši no dažādām Āzijas valstīm, starp kurām lielāko īpatsvaru veido sūtījumi no Ķīnas. 2015.gadā starptautisko sīkpaku skaits Latvijas Pastā sasniedza vairāk nekā 3,6 miljonus vienību jeb par gandrīz 34% vairāk kā 2014.gadā. Paredzams, ka interneta veikalos iegādātu sūtījumu pieauguma tendences saglabāsies arī 2016.gadā.

2015.gada decembrī, aktīvākajā dāvanu sūtīšanas un saņemšanas periodā, Latvijas Pastā apstrādāts nepilns pusmiljons gan ienākošo, gan izejošo sūtījumu, kas ir par 25% vairāk kā analogā periodā 2014.gadā. Savukārt vienkāršo iekšzemes un starptautisko vēstuļu korespondences sūtījumu apjoms decembrī, salīdzinot ar analogu periodu 2014. gadā, palicis nemainīgs, šādi korespondences sūtījumi pārsūtīti mazliet vairāk kā 71 tonna. Līdzīgi kā iepriekšējos gados arī 2015.gadā visvairāk vēstuļu korespondences sūtījumu tika saņemts un nosūtīts uz Lielbritāniju, Īriju, Vāciju un Krieviju.

Viens no lielākajiem pasta sūtījumu pārvadātājiem ir nacionālā aviokompānija airBaltic. 2015.gadā ar aviokompānijas reisiem Latvijas Pasts ir nogādājis aptuveni 535 tonnas pasta sūtījumu uz dažādām pasaules valstīm.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds