Start(IT) izvirzīts UNESCO IKT izglītības balvai

2018. gada 27. februāris plkst. 11:19
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) izglītības fonda projekts Start(IT), kas ir izstrādājis bezmaksas materiālus datorikas un programmēšanas pamatu apguvei vispārizglītojošās skolās, ir nominēts UNESCO Bahreinas karaļa Hamada Bin Isa Al Halifa informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izglītības balvai.

Rezultāti tiks paziņoti tuvāko nedēļu laikā.

UNESCO Bahreinas karaļa Hamada Bin Isa AlHalifabalva ik gadu tiek pasniegta izglītības projektiem, kas veicina jaunu tehnoloģiju izmantošanu un atbalsta novatorisku pieeju meklēšanu apmācību procesā. Balva izceļ izglītības projektus, kas nodrošina kvalitatīvas un mūžizglītības iespējas, kas ir saskaņā ar Skola 2030 programmu un izglītības ilgtspējas attīstību. Balva tiek pasniegta no 2005.gada.

«Start(IT) projektu no Latvijas puses izvirzīja Izglītības ministrija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija. Esam ļoti gandarīti un lepni par nomināciju, jo tādējādi starptautiski parādām, ka Latvija domā par savu bērnu nākotni – digitālās prasmes un loģiskā domāšana tiek attīstīta jau no skolas sola. Start(IT) izvirzīšana balvai parāda to, ka fonda darbības rezultāti tika izvērtēti fināla stadijā balvas pasniegšanas starptautiskajā komitejā,» skaidro IT izglītības fonda Start(IT) vadītājs Emīls Sjundjukovs.

Šogad, izvērtējot projektus, uzmanība tika pievērsta tam, kā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas tiek izmantotas, lai uzlabotu kvalitatīvas izglītības pieejamību. Balvas mērķis – izcelt projektus, kas palīdz sociāli un ekonomiski mazāk aizsargātiem iedzīvotājiem piekļūt kvalitatīvai izglītībai. Šogad divi uzvarētāji iegūs diplomu un 25 tūkstošus dolārus, kas tiks pasniegti apbalvošanas ceremonijā Francijā, Parīzē.

Start(IT) ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst informātiku. Start(IT) piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā startit.lv, kuru šobrīd lieto vairāk nekā 25 tūkst. skolotāju un skolēnu visā Latvijā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds