Stenders ražošanā sāk izmantot Baltijas dzintaru

2012. gada 08. novembris plkst. 13:36
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kosmētikas ražotājs Stenders sācis izmantot sasmalcinātu dzintaru ķermeņa kopšanas līdzekļu ražošanā. Dzintara izmantošanā tika ņemts vērā  tas, ka austrumu zemēs ir ļoti svarīgi, lai produktu sastāvā būtu kaut kas raksturīgs izcelsmes vietai.

«Ja mums ir jāizskaidro, kas ir Baltijai raksturīgs, tad viena no šādām lietām ir dzintars. Tajā pašā laikā Ķīnā un citās austrumu zemēs par to neko nezina,» stāsta Stenders vadītājs Jānis Bērziņš, norādot, ka, izstrādājot Stenders Dzintara līnijas produktus, tika ņemtas vērā ne vien dārgakmens īpašības, bet arī vēsturiskā un emocionālā saikne, kas saista Baltijas jūras valstis.

Līdz šim Austrumu valstis Baltijas dabai raksturīgas izejvielas novērtējuši ar lielu interesi. Vislielākā piekrišana ir dzērveņu, kumelīšu, kliņģerīšu, liepziedu, medus un kazas piena produktiem, norāda J. Bērziņš.

«Ķīnas iedzīvotāji ir ļoti ieinteresēti un vēlas vairāk zināt par šiem produktiem, tādēļ mēs esam sākuši arī gatavot dažādus izskaidrojošus materiālus, par to, kas ir Baltijas un Ziemeļu valstu dabas izejvielas un to iedarbība kosmētikas jomā,» viņš stāsta.

Sasmalcināts dzintars iekļauts tādu Stenders produktu sastāvā kā skrubis, ziepes, dušas želeja un burbuļbumba. Dzintara klātbūtnē ūdens tiek pastiprināti mīkstināts, kā rezultātā āda ir gludāka, norāda Stenders pārstāvji.

Līdz šim dzintars visvairāk izmantots rotu darināšanā, taču pēdējos gados tehnoloģijas ļāvušas to sākt izmantot arī audumu ražošanā un medicīnā, stāsta Stenders pārstāvji. Pasaulē sastopami vairāki dzintaru veidi, kas atšķiras pēc to rašanās laika – Baltijas reģiona dzintars ir aptuveni 40 milj. gadu vecs un tam piemīt dziednieciskas īpašības.

Stenders Dzintara līnijas produkti tiks pārdoti Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Austrijā, Vācijā, Krievijā, Baltkrievijā, Gruzijā, Kazahstānā, Kirgiztānā, Ukrainā, Slovēnijā, Ungārijā, Polijā, Japānā, Ķīnā, Saūda Arābijā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām