Citas ziņas

Swedbank grupu atzīst par vērtīgāko uzņēmumu Baltijā

LETA, 15.10.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju sniedzējas AS Prudentia un biržas Nasdaq Riga veidotajā Baltijas vērtīgāko uzņēmumu topā TOP10 par visvērtīgāko uzņēmumu Baltijā atzīta Swedbank grupa, kas apvieno Latvijas, Lietuvas un Igaunijas struktūras.

Swedbank grupas Baltijā novērtējums šogad ir 3,2 miljardi eiro.

Baltijas visvērtīgāko uzņēmumu šodien svinīgā apbalvošanas ceremonijā sveica Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš atzīmēja, ka šis uzņēmums ir gājis cauri dažādiem ekonomikas posmiem, dažādiem nosaukumiem, saglabājot ambīcijas. Šajā uzņēmumā sākuši strādāt un savu vietu dzīvē atraduši daudzi cilvēki, atzīmēja Bērziņš. Arī Bērziņam pašam personīgi savulaik bijusi iespēja mācīties no šī uzņēmuma un konkurēt ar to.

Savā uzrunā Valsts prezidents uzsvēra, ka Baltijas dimensija kļūst arvien nozīmīgāka ne tikai biznesā, bet arī visās pārējās lietās.

Swedbank Latvijā vadītājs Māris Mančinskis atzina, ka saņemtā balva ir pagodinājums. Viņš uzsvēra, ka banka jūtas stabili, aug, galvenokārt atrodot jaunus risinājumus klientiem un cenšoties strādāt arvien labāk. Banka efektivitāti uzlabo, Baltijas līmenī pārņemot labo pieredzi no visām darbības valstīm.

Otrajā vietā Baltijā vērtīgāko uzņēmumu topa desmitniekā iekļauts transporta uzņēmums AS Tallink Grupp, kura vērtība ir 1,85 miljardi eiro, trešajā vietā ir SEB bankas grupa, kura vērtība ir 1,64 miljardi eiro.

Ceturtajā vietā topā ir Igaunijas energouzņēmums AS Eesti Energi, tā vērtība ir 1,41 miljards eiro, piektajā vietā - Latvijas energouzņēmums AS Latvenergo ar vērtību 1,3 miljardi eiro, sestajā vietā - tirdzniecības uzņēmums UAB Maxima Grupe ar vērtību 976,4 miljoni eiro, septītajā vietā - Lietuvas energoapgādes uzņēmums UAB Lietuvos Energija ar uzņēmuma vērtību 944,5 miljoni eiro, astotajā vietā Lietuvas dzelzceļa uzņēmums AB Lietuvos Geležinkeliai ar uzņēmuma vērtību 891 miljons eiro, devītajā vietā - naftas produktu terminālu operators AS Vopak E.O.S ar uzņēmuma vērtību 846,4 miljoni eiro, bet desmitajā vietā - AS Latvijas Valsts meži ar uzņēmuma vērtību 801,3 miljoni eiro.

Topa desmitnieks atspoguļo uzņēmuma biznesa vērtību. Izņēmums ir bankas un apdrošinātāji, kuriem tiek atspoguļota akciju vērtība. Swedbank grupas vērtību veido Swedbank Latvijā, Swedbank Igaunijā un Swedbank Lietuvā kopējā akciju vērtība, arī SEB bankas grupas vērtību veido SEB bankas Latvijā, SEB bankas Igaunijā un SEB bankas Lietuvā kopējā akciju vērtība.

Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš skaidro, ka, veidojot Baltijas topu, iecerēts Latvijas un pārējo Baltijas valstu sabiedrībai sniegt priekšstatu par nozīmīgākajiem Baltijas uzņēmumiem. Tā ir iespēja vērtēt Latvijas uzņēmumus uz pārējo Baltijas uzņēmuma fona. «Lielā mērā visu šo uzņēmumu atrašanos Baltijas vērtīgāko uzņēmumu desmitniekā nodrošina spēja ilgstoši ģenerēt pozitīvu naudas plūsmu, būt pietiekami caurskatāmiem un spēt savu biznesu attīstīt ārpus nacionālajām robežām,» skaidro Prudentia valdes priekšsēdētājs.

Ar detalizētu Baltijas un Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topu iespējams iepazīties topa mājaslapā top101.lv. Tā iecerēta kā vērtīgs datu ieguves un analīzes instruments jebkuram interesentam. Mājaslapā ir pieejami detalizēti gan šī gada, gan vēsturiskie topa rezultāti, tāpat iespējams iepazīties ar dažādu viedokļu līderu vērtējumu par notiekošo Latvijas un Baltijas uzņēmējdarbības vidē.