TechChill Baltics uzvarētāja laurus plūc latviešu Nordigen

2016. gada 15. februāris plkst. 14:47
Dalies ar šo rakstu

Startup konferences TechChill Baltics ietvaros daudzsološākā startup titulu un galveno balvu no konferences stratēģiskā partnera Lattelecom izcīnījis finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Nordigen no Latvijas, kas palīdz aizdevējiem automatizēt kredītņēmēju bankas izrakstu analīzi.

Skatītāju simpātiju balvu publiskā balsojumā ieguvusi velosipēdu aizsardzības risinājumu startup Bike-ID komanda no Vācijas.

Dalībai TechChill Baltics piču cīņā jeb Pitch Battle tika saņemti vairāk nekā 50 komandu pieteikumi no 10 valstīm, to skaitā ASV, Vācijas, Lielbritānijas un Skandināvijas. 10 žūrijas vērtējumā labākās komandas piedalījās TechHub Riga Academy vienas dienas mentoru apmācībās, saņemot starptautisku mentoru konsultācijas biznesa stratēģijā, attīstībā un prezentācijas prasmē. Apmācību noslēgumā pieci daudzsološākie uzņēmumi ieguva iespēju prezentēt savu ideju 500 cilvēku auditorijai konferencē TechChill Baltics, cīnoties par labākās idejas titulu, kā arī potenciālo klientu, investoru un starptautisku mediju uzmanību. Vēsturiski uzvara Pitch Battle uzņēmumiem ir pirmais solis uz plašākiem panākumiem - starp tās laureātiem ir tādi stārtapi kā infogr.am, Bliu Bliu, TrackDuck un Edurio, kas kopumā ir piesaistījuši vairāk nekā EUR 2,5 miljonu sava produkta tālākai izstrādei.

Finanšu tehnoloģiju nozare, kuru pārstāv uzvarētājs Nordigen, pēdējos gados Baltijā piedzīvo strauju popularitāti, sekojot igauņu TransferWise veiksmīgajam piemēram. Konferences partneris un savstarpējo aizdevumu platformas Twino vadītājs Jevgeņijs Kazaņins komentē uzvaru: «FinTech nozare Baltijas valstīs strauji attīstās. No desmit top investīciju darījumiem vairāk nekā trešdaļu (37%) veido investīcijas tieši FinTech startup uzņēmumos. Ģeogrāfiskie ierobežojumi nepastāv - kapitāla piesaiste ir iespējama tur, kur ir zināšanas, cilvēki ar pieredzi finanšu sektorā un infrastruktūra.»

Pitch Battle dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija - pieredzējuši investori, kuri ikdienā pieņem lēmumus par investīcijām iesācējuzņēmumos un jaunās idejās, un vērtēja gan komandu prezentācijas prasmi, gan idejas vērtību un biznesa stratēģiju. Žūrijā bija Inventure partneris Tomass Kosonens (Tuomas Kosonen, Somiija), Startup Sauna akseleratora dibinātājs, pieredzējis mentors Juha Rohonens (Juha Ruohonen, Somija), Practica Capital partneris Donats Keras (Donatas Keras, Lietuva), Monea dibinātājs un vadītājs Mārtiņš Bērziņš (Latvija), Lattelecom Korporatīvās attīstības un stratēģijas direktore Kerli Gabriloviča (Latvija), StartupWiseGuys vadītājs Kalums Kamerons (Calum Cameron) un Karma Ventures partneris Kristians Lanemā (Kristjan Laanemaa, Igaunija).

Konference TechChill Baltics šogad notika jau piekto gadu.

TechChill Baltics 2016 organizē nodibinājums TechHub Riga.

Dalies ar šo rakstu