Tehnoloģiju apskats: Huawei P10 Lite

2017. gada 11. augusts plkst. 12:28
Autors: Jānis Vēvers
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

Huawei šā gada flagmaņa «vieglā» versija ir kā radīta visiem tiem, kuri par tālruni nevēlas maksāt teju tūkstoti eiro

Iekārojamāko viedtelefonu sēriju «vieglo» versiju radīšana kļuvusi par diezgan populāru pēdējo gadu tendenci. Ar tiem ražotāji dod iespēju pragmatiskākajiem patērētājiem dzīvot ar domu, ka viņi tikuši pie flagmaņa, kas gan bieži vien pārmantojis tikai vārdu un dažas raksturīgākas iezīmes, taču neko vairāk. Toties vieglā versija ir teju uz pusi lētāka. Šajā lauciņā roku iesituši arī Huawei, kas šogad līdz ar jauno P10 laida klajā arī P10 Lite. Palūkosimies, cik plaša plaisa šķir šos abus modeļus.

Dizains

P10 Lite āriene ir pavisam klasiska un vienkārša. Skatoties ar acīm, tas nekādas īpašās emocijas neizraisa un pavisam noteikti nerosina vēlēšanos par katru cenu tālruni iegādāties. Sajūtas uz labo pusi mainās, paņemot tālruni rokās. Noslīpētā metāla līste starp divām aizsargstikla plāksnēm ne vien padara korpusu stingru, bet arī sūta smadzenēm signālu, ka šeit ir darīšana ar respektablu iekārtu, nevis kādu lētas plastmasas veidojumu. Individualitāti tālrunim piešķir vīles virsmas reljefs uz ieslēgšanas pogas, taču kopumā ierīce stipri atgādina Huawei otra zīmola Honor tālruņus.

Zīmīgi, ka Lite versijā pirkstu nospiedumu lasītājs joprojām atrodas korpusa aizmugurē, kur tas bijis iepriekšējo gadu modeļiem. Jaunajam P10 sensors pārcelts zem ekrāna. Uz sensoru rēķina Ķīnas kompānija nav centusies ietaupīt. Tas darbojas lieliski – precīzi un ātri, gluži kā dārgajos modeļos. Interesanti, ka vieglā versija ir par mata tiesu lielāka nekā P10, tomēr kompakto ierīču cienītāji var būt gandarīti. 5,2 collu Full HD ekrāns ievietots 14,6x 7,2 cm platā un 7,2 mm biezā korpusā, kas sver 146 gramus. Lai arī apmale ir pabieza, aizsniegt ekrāna otru pusi ar īkšķi var diezgan viegli, tādēļ tālrunis ir gana piemērots lietošanai ar vienu roku.

No iepriekšējām paaudzēm saglabājusies arī micro USB pieslēgvieta, bet no citiem vidējās klases modeļiem tas atšķiras ar diezgan bagātīgu pieejamo krāsu gammu.

Veiktspēja

Veiktspēja ir viena no redzamākajām jomām, uz kuras rēķina šajā tālrunī ir ietaupīts. Lai arī skaitļu izteiksmē ar HiSilicon Kirin 658 astoņu kodolu procesoru, kurā ir četri 2,1 GHz un četri 1,7 GHz kodoli, kā arī 3GB operatīvo atmiņu tālrunis izskatās tīri pieklājīgi, veiktspējas testos tam klājas diezgan plāni. P10 Lite ar grūtībām spēj sasniegt trīs gadu vecu flagmaņu veiktspējas rezultātus. Arī smagākas un vairākas vienlaikus izmantotas programmas to acīmredzami palēnina. Taču tas pilnīgi un galīgi nenozīmē, ka ierīce būtu nelietojama. P10 Lite ar visām ikdienas funkcijām tiek galā absolūti mierīgi.

Darbā acīmredzami palīdz jaunais Ultra Memory algoritms, kas ik pa laikam attīra operatīvo atmiņu no nelietotajām programmām. Tādējādi tā var veltīt visus spēkus tobrīd aktuālo uzdevumu veikšanai.

Patīkami arī tas, ka šādas cenu kategorijas ierīcei ir iebūvēta 32GB atmiņa, ko vēl var papildināt ar microSD karti līdz pat 256 GB apjomā. Tas dod zināmu rīcības brīvību.

Ekrāns

5,2 collu IPS tehnoloģijas displeju var mierīgu sirdi uzskatīt par tālruņa cenu kategorijai atbilstošu. Tam ir «tikai» Full HD izšķirtspēja, kas veido 423 punktus uz collu lielu pikseļu blīvumu. Vēl nesenā pagātnē vidējās klases ierīču tīkotāji par šādiem parametriem varēja vien sapņot, bet uz šodienas flagmaņa P10 Quad HD displeja fona tas vairs neizskatās īpašs. Ekrāna aizstāvībai gan jāsaka, ka tas ir pat ļoti labs kā krāsu attēlojuma ziņā, tā izšķirtspējā. Tajā bez lupas nemanīsiet negludumus vai atsevišķus attēlu veidojošos punktus kā senākos budžeta klases tālruņos. Displejs arī ir neparasti spilgts, viens no košākajiem savā cenu grupā. Par laimi, automātiskais spilgtuma regulētājs darbojas labi un neļauj displejam apžilbināt acis.

Fotokamera

Huawei flagmaņi jau divus gadus mārketingā par jājamzirdziņu izmanto divu lēcu Leica fotokameru. Šajā ziņā P10 Lite ir pamatīgi apdalīts. Tam ir tikai viena lēca, un tā pati nav nākusi no Leica rūpnīcām. 12 megapikseļu aizmugurējā kamera ir flagmaņu piedāvājuma vāja atblāzma. Trūkumu saraksts ir visai garš. Krāsu atainojums nav diez ko precīzs. Kamerai ir tieksme pasauli parādīt gaišākos, blāvākos toņos. Daudzas bildes ekrānā izskatās nevis kā foto, bet gan sapludināti guašas krāsas zīmējumi. Objektu līnijas nav asas, bet uzkrītoši robainas. Fotografējot ar zibspuldzi tumsā nelielās telpās, bilde sanāk pat tīri laba, taču plašākās telpās vai ārā divkrāsu LED gaismeklis faktiski neizdara neko, lai attēlā būtu saskatāms vismaz kaut kas. Arī priekšējā 8 megapikseļu fotokamera sirgst ar vēlmi pārlieku izgaismot vidi, bet ekrāna izmantošana zibspuldzes vietā ir pavisam neizdevies eksperiments, jo no displeja plūstošā gaisma diezgan brutāli apspīdina tam tuvāk esošās sejas daļas, pārējās atstājot ēnā. Kā mazs mierinājums ir ērti lietojamā režīmu izvēlne, ko var uzvilkt uz ekrāna no sāniem kā aizkarus. Atšķirībā no flagmaņa, kam ir tikai vienkāršais un Pro režīms, P10 Lite to ir krietni vairāk, ieskaitot filtrus un gaismas zīmējumus. Arī uzstādījumi maināmi tikpat ērti izvelkamā izvēlnē.

Akumulators

Atceroties nedienas ar P10 Plus bateriju, P10 Lite 3000 miliampērstundu akumulators šķiet krietni uzticamāks. Normālā lietošanas režīmā tas ar vienu uzlādi kalpo vairāk nekā 24 stundas, bet nepārtraukti atskaņojot video – ap 10 stundām. Nav slikti. Turklāt vēl ir iespēja aktivizēt divu līmeņu enerģijas taupīšanas režīmus, kā arī samazināt ekrāna izšķirtspēju.

Gala vērtējums

Izvērtējot visus plusus un mīnusus, jāatzīst, ka Huawei P10 Lite ir varen jēdzīga izvēle cilvēkiem, kuri nevēlas par tālruni maksāt vairāk kā 400 eiro. Tas neizskatās tik lēts kā, piemēram, P9 Lite, ir aprīkots ar labu ekrānu, akumulatoru, pienācīgu astoņu kodolu procesoru un pat gana lielu iebūvēto atmiņu. Vājākais posms ir fotokamera, bet fotografēšanas cienītājiem ir daudz citu iespēju. Ar inovācijām gan tālrunis neaplaimo, un tas nav nekas pārsteidzošs. Vieglā versija, galu galā.


Huawei P10 Lite
Plusi

- Laba korpusa uzbūve
- Ātrs pirkstu nospiedumu lasītājs
- Košs Full HD izšķirtspējas ekrāns
Mīnusi
- Vāja fotokameras darbība
- Procesors mokās ar apjomīgākiem uzdevumiem
- Nav USB Type-C pieslēgvietas

Cena ap 325 eiro

Meklē Lattelecom veikalos un Lattelecomveikals.lv


Sadarbībā ar Lattelecom

Dalies ar šo rakstu