Tehnoloģiju apskats: Mūzikas sistēma velosipēdam

2017. gada 09. jūnijs plkst. 15:23
Autors: Teksts – Jānis Vēvers
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

Mitruma drošais Sony skaļrunis ar gumijotu apvalku izceļas ar nelielajam izmēram negaidīti skaļu un tīru skanējumu

Apkārtnes pierībināšana ar skaļu mūziku sabiedriskās vietās vairs netiek uzskatīta par tik stilīgu izrādīšanās formu kā aizgājušā gadsimta pēdējās desmitgadēs. Tomēr netrūkst situāciju, kad labs skaļrunis ir noderīgāks par tik iecienītajām austiņām, kaut vai kašājoties pa dārzu, stumdot bērnu ratus vai ar velosipēdu braucot garu distanci pa vienmuļu ceļu. Tieši šiem interesants risinājums varētu būt vidusmēra apelsīna izmēra Sony bezvadu skaļrunis SRS-XB10. Komplektā iekļautā siksniņa ar rokturi dod iespēju uzkārt skandu uz velosipēda stūres, tādējādi piešķirot braucamrīkam automašīnas ekstru – skaņas sistēmu, un var piedalīties satiksmes situācijas uzraudzīšanā.

Dizains

SRS-XB10 ir mazākais no Sony šogad prezentētās sērijas skaļruņiem. Tas ir tikai 260 g smags un pat var «iešļūkt» plašākā lietusmēteļa kabatā, to gan jūtami pastiepjot, jo cilindra formas ierīce ir 9 cm augsta un 7,5 cm diametrā plata. No lāsēm to slēpt gan nav nekādas vajadzības, jo korpuss atbilst ūdensdrošības standarta IPX5 prasībām. Skaļruni drīkst aplaistīt ar ūdeni no visām pusēm, taču šķidruma tilpnē gan to nevajadzētu mērkt. Skaļrunim ir gumijots, taustei patīkams apvalks, kas vienlaikus amortizē sīkus triecienus un arī pasargā sānu malas no nobrāzumiem. Pašu skaļruni klāj metāla sietiņš. Apakšmalā zem mīkstā apvalka iestrādātas piecas pogas – ierīces ieslēgšanai, citas ierīces pievienošanai, mūzikas palaišanai un apturēšanai, skaļuma regulēšanai. Tās nav redzamas, bet ir labi sajūtamas, ar pirkstu pieskaroties zīmētajām ikonām. Turpat blakus ir ar biezu gumijas vāku aizblīvēta atvere, kurā ieslēptas 3,5 mm AUX spraudņa un microUSB ligzda. Ierīces pieejamas četrās uzkrītošās krāsās; par spīti vienkāršajam dizainam, izskatās interesanti. Pasūdzēties varētu vienīgi par gumijoto apdari. Lai arī tā lietošanā ir ērta un uzlabo saķeri, pie apvalka pieķeras sīki smilšu graudi un putekļi. Tie arī salien apvalka spraugās, un pēc dažām ārā vasarīgā vējā pavadītām stundām ierīce ir nosmulējusies. Interesants risinājums ir noņemamais rokturis. Aiz tā skaļruni var iekārt kaut koka zarā, vai arī izmantot kā statīvu, lai noguldītu ierīci uz apaļā vēdera. Rokturis speciāli veidots ieliektā formā, lai apaļā mala tajā iegultos un neļautu cilindram aizripot.

Savienojums

Skaļruņa savienošanai ar viedtālruni nav vajadzīgi papildlīdzekļi. Pietiek ieslēgt Bluetooth signālu un sameklēt tuvumā esošo ierīču sarakstā skaļruni. Vēl vienkāršāk to izdarīt ar NFC tehnoloģijas palīdzību, satuvinot abas ierīces. Savienojoties tālrunis paprasīs atļauju pārņemt skaņas regulēšanas funkciju, tas arī viss. Pēc tam katrā skaļruņa ieslēgšanas reizē tālrunis sekundes laikā nodibina kontaktu un pārņem vadību pār ierīci, piedāvājot atskaņot mūziku. Ja vēlaties stereo efektu, tālrunim var pieslēgt divus šādus skaļruņus un noteikt, kurš pildīs labā, kurš kreisā kanāla funkciju. Jāpiebilst, ka ierīcē ir iebūvēts mikrofons, tādēļ to var izmantot arī kā brīvroku sistēmu. Tas ir gana noderīgi, piemēram, dārzā, kad rokas ir netīras, tikai jārēķinās, ka saruna būs labi dzirdama apkārtējiem.

Skaņas kvalitāte

Ņemot vērā nelielo izmēru, SRS-XB10 skan diezgan braši. Logi gluži nedreb, bet istabu ar skaņu tas piepilda labāk nekā klēpjdatora iebūvētie pīkstuļi. Arī ārā vismaz 10 m rādiusā mūzika ir labi dzirdama, taču tā nav apdullinoši skaļa, kādu rada lielākas skandas. Visvairāk iepriecina skaņas tīrība maksimālā skaļumā, ar ko citiem mazajiem skaļruņiem mēdz būt problēmas. Turklāt šim ir pievienotā vērtība – Extra Bass. Atskaņojot industriālā roka klasiku, dobjās skaņas patiesi ir jūtamas. Tomēr nevajadzētu cerēt, ka no pusskārdenes izmēra ierīces varētu izdabūt sabvūfera cienīgu troksni.

Akumulators

Dodoties ārpus telpām, vienmēr ir svarīgi, cik ilgi mobilā ierīce spēj darboties ar vienu uzlādi. SRS-XB10 šajā ziņā nepievīla. Izmēģinājumu laikā vidējā skaļumā nostrādāja no rīta līdz vakaram – 14 stundas –, līdz kļuva vārgāka un izslēdzās. Žēl, ka ražotājs nav padomājis par kādu 1400 miliampērstundu akumulatora stāvokļa indikatoru, jo vidusmēra lietotājs ne vienmēr iedomājas pirms katras iziešanas no mājas uzlādēt visas ierīces. Tā izmisīgi sāk ziņot par draudošo izslēgšanos vien tad, kad gals ir pavisam tuvu.

Gala vērtējums

Sony SRS-XB10 ir īsti vasarīgs, patīkams produkts. Vienkārša dizaina, taču pārdomāti izstrādāts lietošanai ārpus telpām. Noderīga lieta ir komplektā iekļautais noņemamais rokturis. Baterijas darbības laiks ir labs, arī par skaņas kvalitāti būtu grēks sūdzēties. Vienīgi ballītēm pie ugunskura plašākā kompānijā tas nebūs pietiekami skaļš.


Sony SRS-XB10

Plusi

- Patīkama gumijota apdare

- Pārdomāts rokturis

- Ilgs baterijas darbības laiks

Mīnusi

- Ļoti ātri aplīp ar smiltīm un putekļiem

- Nav ļoti skaļš

- Trūkst baterijas stāvokļa rādītāja


Cena ap 60 eiro


Sadarbībā ar Lattelecom

Dalies ar šo rakstu