Pārtika

Terra īsteno ieceri par restorānu tīkla veidošanu

Anda Asere, 19.04.2016

Jaunais Terra restorāns Skanstes ielā

Foto: Terra Restorāni

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Veselīga ēdiena restorāns Terra šonedēļ ver durvis otrajai pusdienošanas vietai Rīgā, īstenojot ieceri par restorānu tīkla veidošanu

«Mūsu iecere par restorānu tīkla veidošanu ielikta jau uzņēmuma nosaukumā Terra Restorāni, turklāt klienti visai bieži vaicā – kur būs nākamais? Tagad mums ir atbilde – jaunā vieta ir augošais Skanstes rajons. Turklāt ceram, ka šis nebūs pēdējais,» stāsta Ilze Megne, SIA Terra restorāni līdzīpašniece. Viņa piebilst, ka ēdināšanas biznesā ir grūti nopelnīt ar vienu restorānu – ir nepieciešams augt.

Jaunais restorāns atrodas Skanstes ielā 54a. «Mūsu klienti pārsvarā ir biroju darbinieki, kuri nāk pie mums pusdienot, tāpēc izvēlējāmies apkaimi ar daudziem birojiem. Turklāt Skanstes rajons ir augošs un ar lielu nākotnes potenciālu,» spriež uzņēmēja. Jaunā restorāna platība ir 121 kvadrātmetrs un tajā ir 45 sēdvietas. Kopējo investīciju apjoms sasniedz 100 tūkstošus eiro. «Cilvēkiem kļūstot arvien zinošākiem, aug arī pieprasījums pēc veselīga ēdiena, kas būtu pieejams steidzīgiem biroju darbiniekiem. Izpratne par veselīgu uzturu ir dažāda, bet mēs ar kolēģiem uzskatām, ka tas ir pašu audzēts, svaigs, ar prieku gatavots ēdiens, kam skaitīt nevis kalorijas, bet vērtīgās uzturvielas,» uzskata I. Megne.

Viņa stāsta, ka restorānu tīkla atšķirīgais koncepts slēpjas klientu iespējās pašiem kombinēt svaigi sagatavotās ēdienu sastāvdaļas, veidojot savai gaumei un vajadzībām atbilstošu maltīti. Vēloties iespēju robežās gatavot ēdienus no vietējām izejvielām, sezonas laikā lielāko daļu no restorānā piedāvātajiem dārzeņiem audzē restorāna vadītājas I. Megnes ģimenes saimniecība Kuldīgas novadā, kas ļauj būt drošiem par produktu izcelsmi un kvalitāti. «Kopumā mēs cenšamies iespēju robežās izmantot vietējo ražotāju produkciju, jo tā ātrāk nonāk pie mums un mūsu klientiem, tāpēc ražotājam nav produkcijai jāpievieno vielas, lai tā izturētu garu transportēšanas ceļu. Šādi produkti ir svaigāki un satur vairāk vitamīnu un citu vērtīgu uzturvielu. Kuldīgas saimniecība ir īpašs stāsts. Mani vecāki savulaik Kuldīgas pusē audzēja ogas, bet līdz ar restorāna pirmsākumiem uzsāka arī dārzeņu audzēšanu. No vienas puses, tādējādi mēs varam būt pilnībā droši par to, kur un kādos apstākļos produkti ir auguši, kā arī paši izdomāt, cik un kādus dārzeņus šogad audzēsim. No otras puses, man ir ļoti liels prieks iesaistīt uzņēmuma darbībā savus vecākus. Viņiem šī saimniecība ir sirdslieta, turklāt palīdz arī mana vecmāmiņa un onkulis – saimnieko visa ģimene. Tas manās acīs patiešām padara mūsu restorānu īpašu,» viņa saka.

Vaicāta, kā līdz šim veicies Terra, I. Megne atbild, ka uzņēmums darbojas pietiekami veiksmīgi – 2015. gada apgrozījums veidoja 400 tūkstošus eiro. «Mēs nodarbinām jau 27 darbiniekus un paralēli restorānam attīstām banketu servisu, kas veido aptuveni 20% mūsu ieņēmumu. Nesen esam uzsākuši arī ēdienu piegādes, tai skaitā piedāvājot veikt kopīgus kolēģu pasūtījumus – mūsu mājaslapā cilvēki var uzaicināt kolēģus pievienoties savam pasūtījumam un tādējādi viegli sasniegt bezmaksas piegādes slieksni,» stāsta I. Megne.

Pirmais restorāns Terra tika atvērts pirms vairāk nekā trijiem gadiem Blaumaņa ielā 9, Rīgā. Uzņēmums attīsta arī banketu servisa virzienu un nesen uzsāka ēdiena piegādes Rīgas rajonā.