Tiesāsies pret koku izciršanu veikala Lidl būvniecības apkaimē Purvciemā 

Purvciema iedzīvotāji vērsušies Rīgas Administratīvajā rajona tiesā ar lūgumu atcelt izdoto koku ciršanas atļauju Dzelzavas ielā 75B, kur plānota veikala Lidl būvniecība, aģentūru LETA informēja viens no prasības iesniedzējiem Jānis Maulis.

LETA, 21.3.2018

Foto: LETA

Maulis atgādina, ka, protestējot pret Apstādījuma komisijas lēmumiem, tika savākti vairāk nekā 1500 iedzīvotāju paraksti pret koku izciršanu, kā arī tika uzrunāts Rīgas mērs Nils Ušakovs (S). Mērs pērnā gada izskaņā atcēla komisijas lēmumu, kā rezultātā kokus tika aizliegts izcirst, kamēr nebūs notikusi iedzīvotāju iebildumu izvērtēšana. Savukārt neilgi pēc tam komisija pieņēma atkārtotu lēmumu atļaut cirst kokus Dzelzavas ielā 75B, sākotnējo lēmumu papildinot ar teikumu, ka neakceptē iedzīvotāju iebildumus.

«Izrādās, ka šāds - viena teikuma papildinājums bez pamatojuma - ir bijis pietiekami spēcīgs arguments, lai Ušakovs akceptētu lēmumu un atļautu koku izciršanu. Rodas aizdomas, ka iedzīvotāju viedokļus komisija nemaz nav vērtējusi. Šaubas procesa caurspīdīgumam rada sēdes lēmuma publiskā neizvietošana iestādes mājas lapā, kas pēc likuma ir obligāta,» pauda Maulis, norādot, ka sēdes lēmums nebija publiski izziņots un nebija atrodams sadaļā pie Koku ciršanas publiskās apspriešanas rezultātiem.

Purvciema iedzīvotājs uzskata, ka procesa gaitā nav izvērtēts vides trokšņa līmenis, kas radīsies, izcērtot kokus, un nav noteikts piesārņojuma līmenis, kas esot normatīvajos aktos paredzēta obligāta prasība.

Tāpat procesa gaitā Rīgas dome esot atcēlusi Rīgas pilsētas būvvaldes izsniegto atļauju par dižkoka nociršanu Dzelzavas ielā 75B, jo nebija norādīti nedz konstatētie dižkoka bojājumi, nedz tiesiskais pamatojums, nedz koka bojājumus ir noteikusi pilnvarotā iestāde. «Tomēr neskatoties uz visiem iedzīvotāju iebildumiem un milzīgajiem likumiskajiem un administratīvajiem robiem procesā, Rīgas dome un tās iestādes ir uzlikušas zirga klapes un turpina virzīt projektu uz priekšu,» sašutis bija koku aizstāvis.

Līdz ar to Maulis ar domubiedriem šī gada 12.martā vērsies Rīgas Administratīvajā rajona tiesā, kur prasa apstrīdēt izdoto koku ciršanas atļauju, kā arī izdoto veikala būvniecības būvatļauju.

Maulis norāda, ka Purvciems ir otrais apdzīvotākais mikrorajons Rīgā ar vismazāk esošo zaļo zonu tajā - tikai 3% no visa Purvciema teritorijas. Saistībā ar tirdzniecības centra būvniecību plānots izcirst 24 kokus.

Tevi varētu interesēt

SIA MMS Property Solutions mainījis nosaukumu uz SIA Lidl Latvija, liecina Lursoft...

Vācijas zemo cenu veikalu tīkla meitasuzņēmums SIA Lidl Latvija oficiāli izbeigs darbību,...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Šonedēļ Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) paziņoja, ka Zemitānatilta nesošajās...

Nebūvēt pasīvu nav jēgas. Lasi raksta galerijā!...

Lai uzlabotu būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un profesionālās darbības uzraudzības...

Turpinot īstenot ES struktūrfondu projektu, profesionālās izglītības kompetences centrā Rīgas...

ASV Floridas štata Maiami pilsētā ceturtdien sabruka tikai pirms nedēļas svinīgi uzstādītais...

Komplekss piesaistīs ne tikai Ķengaraga, bet visas Latvijas iedzīvotājus, kā arī viesus.

Pāvilostas novada pašvaldība lūgusi «mājas-kuģa» īpašnieku Argodu Lūsiņu ar rakstisku dokumentu...

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) speciālisti pēc februārī veiktās apskates secinājuši,...

Nākotnē uzņēmuma plānos ietilpst arī preču saņemšanas punktu izveidošana Latvijas reģionos, kur pircēji varēs saņemt Ikea iegādātās preces tuvāk savām mājām.

Konkursantu uzdevums ir piedāvāt risinājumus lielās zāles ietilpības palielināšanai, vīziju koncertzāles priekšlaukumam, kā arī veikt kompleksu teritorijas analīzi un pielāgošanu publikas un mūziķu ērtībām.