Ušakovs: veicinot deklarēšanos Rīgā, pilsēta ik gadu varēs atjaunot divas promenādes

2013. gada 03. oktobris plkst. 8:55
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Ja vismaz 10% no 100 tūkstošiem iedzīvotāju, kas faktiski dzīvo un strādā Rīgā, bet deklarējušies citās pašvaldībās, deklarētos Rīgā, galvaspilsēta iegūtu desmit miljonus latu gadā jeb līdzekļus, ar ko varētu atjaunot divas promenādes, ceturtdienas rītā LNT diskusijā par ieceri diferencēt cenas par braucienu Rīgas Satiksmes transportā Rīgā deklarētajiem un pārējiem pasažieriem pauda galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs.

Viņš uzsvēra, ka viena brauciena pašizmaksa ir 1,20 eiro, savukārt starpību starp pašizmaksu un brauciena izmaksām maksā rīdzinieki nodokļos, tādējādi apmaksājot braucienus nerīdziniekiem.  

Tāpat tiek plānotas izmaiņas, lai dzīvokļu īpašnieki Rīgā varētu vienkāršāk «izdeklarēt» laukā no īrētiem dzīvokļiem cilvēkus, kas tur faktiski vairs nedzīvo, tādējādi veicinot cilvēku deklarēšanos galvaspilsētā, pauda pašvaldības vadītājs.

Jau rakstīts, ka Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstījusi ieceri no nākamā gada sabiedriskā transporta cenas rīdziniekiem būs zemākas nekā pārējiem, proti tie būs 0,42 Ls jeb 0,60 eiro centi. Savukārt tiem, kas nebūs deklarējušies Rīgā, viens brauciens izmaksās – 0,84 Ls jeb 1,2 eiro. Galīgo lēmumu plānots pieņemt Rīgas domes sēdē 7. oktobrī. Šādas izmaiņas plānotas, lai tie cilvēki, kas strādā Rīgā, bet ir deklarēti citās pašvaldībās, tomēr deklarētos Rīgā. Iespējams, tas ir arī pirmais solis, lai Rīgā ieviestu bezmaksas sabiedrisko transportu, kā tas ir Tallinā. Tur bezmaksas sabiedriskais transports tika ieviests, lai mudinātu iedzīvotājus, kas strādā Tallinā, tur arī deklarēties, skaidro Rīgas dome. Rīgas iedzīvotāja identifikācijai tiks izmantots personalizētais e-talons, kas pildīs arī elektroniskās Rīdzinieka kartes funkcijas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām