Finanses

Valdība rīt vēl nelems par atbalstu konkrētam veselības aprūpes finansēšanas modelim

LETA, 26.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ņemot vērā koalīcijas partneru lūgumu, valdība rīt diskutēs par veselības aprūpes reformu, tomēr par atbalstu konkrētam finansēšanas modelim vēl nelems.

Koalīcijas partneri - Vienotība un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK - lūdza rīt vēl nepieņemt lēmumu, informēja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Politiķis skaidroja, ka rīt šis jautājums tiks izdiskutēts, bet partneriem vēl nepieciešams vairāk iepazīties ar priekšlikumiem un tos izvērtēt, tāpēc lēmums tiks pieņemts vēlāk.

Kā ziņots, Veselības ministrija ir izstrādājusi trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Ministrija aizstāvēs to veselības aprūpes finansēšanas modeļa variantu, kas neparedz kopējo nodokļu sloga pieaugumu, tomēr prasa daļu no sociālā nodokļa novirzīt veselībai, teikts konceptuālā ziņojuma kopsavilkumā Par Latvijas veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļa maiņu.

Savukārt otrais konceptuālā ziņojuma kopsavilkumā minētais modeļa variants balstās uz obligātās privātās apdrošināšanas iemaksām.

Trešais veselības aprūpes finansēšanas modeļa variants balstās uz valsts budžeta finansējumu, kas nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību. Pārējais pakalpojumu grozs tiktu nodrošināts, balstoties uz konkrētā cilvēka maksātajiem nodokļiem.

Komentāri

Pievienot komentāru