Valmieras stikla šķiedra ar esošo jaudu nevar izpildīt visus pasūtījumus; gaida jaunās ražotnes darbības uzsākšanu

2017. gada 24. novembris plkst. 16:45
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

AS Valmieras stikla šķiedra un tās meitas uzņēmumu (Valmiera Glass Grupa) konsolidētais neto apgrozījums 2017.gada 9 mēnešos ir sasniedzis 97,59 miljonus eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Neskatoties uz augsto produkcijas pieprasījumu, neto apgrozījums ir saglabājies tikpat augstā līmenī kā analogā periodā pērn dēļ ierobežotām iespējām pārdošanas apjoma pieaugumam, kas skaidrojams ar ierobežoto ražošanas jaudu līdz kausēšanas iekārtas nodošanai ekspluatācijā ASV.

Grupas konsolidētā tīrā peļņa 2017.gada 9 mēnešos sasniegusi 6,65 miljonus eiro un ir par 48% lielāka nekā analogā periodā pērn. Savukārt Grupas konsolidētā operatīvā peļņa (EBITDA) ir pieaugusi par 14% jeb 1,91 miljonu eiro, salīdzinot ar 2016.gada 3 ceturkšņiem, un veido 15.44 miljonus eiro.

«Ar grupas pašreizējo jaudu mēs nevaram izpildīt visus saņemtos klientu pasūtījumus. Jaunā ASV ražotne palīdzēs uzlabot mūsu piegādes pozīcijas un apkalpot klientu pieprasījumu,» norāda AS «Valmieras stikla šķiedra» valdes priekšsēdētājs Andrē Švionteks (Andre Schwiontek).

Pārskata periodā galvenais investīciju fokuss ir bijusi P-D Valmiera Glass USA Corp. jaunās stikla šķiedras ražošanas krāsns un stikla šķiedras pārstrādes ražotnes izbūve ASV. Šī projekta realizācija norit atbilstoši plānam, un paredzēts, ka jaunās stikla kausēšanas krāsns sildīšana tiks uzsākta šā gada nogalē.

Dalies ar šo rakstu