Valmieras stikla šķiedra ASV ražotnē plāno investēt 80 miljonus eiro

2016. gada 26. janvāris plkst. 9:47
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

AS Valmieras stikla šķiedra, turpinot nostiprināt savas pozīcijas pasaules tirgū, plāno paplašināt stikla šķiedras un to produktu ražošanu Valmiera Glass USA Corp, kas atrodas Dublinā, Džordžijas štatā, Laurensa apgabalā, Amerikas Savienotajās Valstīs, informē uzņēmums.

Paplašināšanās projekta laikā nākamo sešu gadu laikā ASV bāzētajā ražotnē uzņēmums plāno radīt 425 jaunas darbavietas un investēt 90 miljonus ASV dolārus jeb 80 miljonus eiro no pašu līdzekļiem un piesaistot kredītus no bankām.
2014.gada pavasarī Valmiera Glass Grupa jau paziņoja, ka investēs 20 miljonus dolāru ASV ražotnē un pieņems darbā 150 darbiniekus. Grupas izaugsmes plāna otrais posms paredz līdz 2022.gadam radīt vēl papildu 425 darbvietas un 90 miljonu ASV dolāru investīcijas. Paplašināšanas rezultātā Valmiera Glass USA Corp kļūs par lielāko darba devēju Laurensas apgabalā un vadošu ražošanas uzņēmumu Džordžijas štata centrālajā un austrumu daļā.

AS Valmieras stikla šķiedra valdes priekšsēdētājs Andrē Švionteks uzsver, ka ASV rūpnīcas paplašināšanās ir Valmiera Glass Grupas secīgs, uz attīstību vērsts stratēģisks solis, piedāvājot Amerikas reģiona klientiem plašāku produktu klāstu ar īsākiem piegādes termiņiem un pilnvērtīgāku servisu, tai pašā laikā nodrošinot uzņēmumam konkurētspējīgākas ražošanas izmaksas.

Pēdējo gadu laikā aizvien straujāk ir attīstījusies stikla šķiedras industrija un ar to saistītie tirgi. Pieaudzis pieprasījums pēc stikla šķiedras produktiem, savukārt uzņēmuma ražošanas jaudas ar grūtībām spēj izpildīt pieprasītos apjomus.

«Paplašināšanās ASV atrisinās šo problēmu, mēs iegūsim lielāku ražošanas stabilitāti un priekšrocības, ko spēj nodrošināt ASV štata investīciju atbalsta programma un energoresursu cenas,» skaidro AS Valmieras stikla šķiedra valdes priekšsēdētājs Andre Švionteks.

Tikmēr Freds Viljams, Dublinas-Laurensas apgabala (ASV) attīstības pārvaldes priekšsēdētājs akcentē: «Valmiera Glass USA Corp iecerētā paplašināšanās otrā fāze ir viens no lielākajiem un aizraujošākajiem ekonomiskās attīstības ieguvumiem Dublinas-Laurensas apgabalā. Šis lēmums radīs pozitīvu ietekmi vairāk nekā 400 ģimenēm, un mēs esam ļoti pateicīgi sabiedrībai un visiem štata un federālajiem partneriem par sniegto palīdzību, lai veidotu jaunās darbavietas.»

Jaunizveidotajām darbavietām būs nepieciešams augsti kvalificēts un apmācīts darbaspēks, kuru sākotnēji izglītos profesionāļu komanda no Latvijas, kas pārzina stikla šķiedras ražošanas nozari. Tāpat Valmiera Glass Grupa darbaspēka apmācīšanā sadarbosies ar koledžu Oconee Fall Line Technical College, izveidojot apmācību centru potenciālajiem darbiniekiem. Koledža nodrošinās piemērotas mācību telpas, savukārt Grupa atbalstīs aprīkojuma nodrošinājumā, kas tiks izmantots modernizētām ražošanas apmācībām.

«Vienlaikus attīstība paredzēta arī Valmierā un Lielbritānijā, piemēram, 2016.gadā Valmierā bāzētajā ražotnē plānots ieguldīt 5.5 miljonus eiro ražošanas procesu modernizācijā un attīstībā, kā arī ražības un kvalitātes paaugstināšanā. Tomēr, ņemot vērā Latvijas energoresursu politiku, papildus 425 darbavietas esam izlēmuši radīt ASV, nevis Latvijā,» uzsver A.Švionteks.

2015.gada 26.martā, Dublinā, Džordžijas štatā, ASV svinīgi tika atklāta AS Valmieras stikla šķiedra meitas kompānijas Valmiera Glass USA Corp ražotne 7,4 tūkstošu kvadrātmetru ražošanas platībā. Savukārt 2013.gadā AS „Valmieras stikla šķiedra” iegādājās uzņēmumu Lielbritānijā. AS Valmieras stikla šķiedra un tās meitas uzņēmumi darbojas divos pasaules kontinentos trīs pasaules valstīs - Latvijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, to saražotā produkcija ir vērsta uz dažādiem rūpniecības tirgiem, tai skaitā kompozītu, siltuma, tehnisko izolāciju, kā arī celtniecības nozari.
 

Dalies ar šo rakstu