Valmieras stikla šķiedra būvēs ceturto stikla kausēšanas krāsni

2016. gada 20. maijs plkst. 16:13
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

AS Valmieras stikla šķiedra iecerējusi būvēt ceturto stikla kausēšanas krāsni, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

AS Valmieras stikla šķiedra iepriekš ziņoja, ka 11.maijā tika apturēta darbība vienai no trijām stikla kausēšanas krāsnīm. Šodien konkrētās krāsns darbība atjaunota ar 60-70% jaudu no kopējās krāsns kapacitātes, un paredzēts, ka tā darbosies nepilnā režīmā turpmākos 2 mēnešus – līdz 2016.gada augustam. Savukārt augustā tiks veikta krāsns pilnīga pārbūve, lai septembrī tā darbotos ar papildu 30% lielāku kapacitāti.

Ņemot vērā, ka pasaules stikla šķiedras tirgus strauji attīstās un ir pieaudzis pieprasījums pēc dažādiem stikla šķiedras produktiem, ko pierāda produkcijas rekordpasūtījumu apjoms, atbilstoši uzņēmuma 2016.gada investīciju plānam plānots palielināt ražošanas jaudas, uzbūvējot ceturto stikla kausēšanas krāsni Valmierā, skaidro uzņēmums.

Krāsns izbūvēšanu paredzēts paveikt līdz šī gada jūnija beigām, un tā būs paredzēta unikālam, patentētam stikla veidam pasaulē ar termoizturību 800ºC. Līdz ar šī stikla ražošanu, Valmiera Glass Grupa būs vienīgā uzņēmumu grupa pasaulē, kas spēs piedāvāt tik plašu stikla šķiedras produktu klāstu termoizolācijas tirgum.
 

Dalies ar šo rakstu