Vēlas Rīgu padarīt par «tehnoloģiju Davosu»

2016. gada 13. septembris plkst. 15:07
Autors: LETA
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Novembra beigās Rīgā notiks globāls tehnoloģiju, dzīves stila un start-up festivāls Digital Freedom Festival, kura organizatori pauž vēlmi padarīt Rīgu par «tehnoloģiju Davosu» - pēc līdzības ar Pasaules ekonomikas forumu Šveices pilsētā Davosā.

Kā šodien, informējot par festivāla norisi, sacīja viena no festivāla līdzdibinātājām Dagnija Lejiņa, šogad festivāls pulcēs vairāk nekā 1000 tehnoloģiju un start-up uzņēmējus, ekspertus, politikas veidotājus un investorus no visas pasaules.

«Šis ir tikai pats sākums, lai līdz 2018.gadam - Latvijas simtgadei - mēs Latvijai varētu uzdāvināt starptautisku konferenci ar 5000 dalībniekiem, kas jau iekļuvusi tehnoloģiju «guru» dienaskārtībā un iezīmējusi Latvijas vietu pasaules kartē,» sacīja Lejiņa. «Pasaule attīstās strauji, jo īpaši tehnoloģiju jomā, tāpēc vēlamies, lai Rīga kļūst par tehnoloģiju Davosu - vietu, kur meklējam risinājumus pasaules līmeņa tehnoloģiju radītajiem izaicinājumiem.»

Līdzīgās domās bija arī cits festivāla līdzdibinātājs, Infogr.am izveidotājs Uldis Leiterts. «Baltijā aizvien nav nozīmīga tehnoloģiju festivāla, kur politikas veidotāji un biznesa pārstāvji runātu par nozarei aktuālām problēmām,» sacīja Leiterts, norādot, ka Eiropā vispār ir tikai viens pasākums nepieciešamajā mērogā - Davosas forums.

«Saprotam, ka paies daudzi gadi, lai arī Ziemeļeiropā radītu līdzīga mēroga pasākumu, bet domāju, ka mums tas ir pa spēkam,» piebilda Leiterts.

Digital Freedom Festival norisināsies Rīgā no 27.novembra līdz 29.novembrim.

Festivāla centrālā tēma būs digitālā revolūcija, tās ietekme uz biznesu, politiku un dzīves stilu. Festivāla laikā dalībnieki meklēs atbildes, kā sabiedrība, politikas veidotāji un uzņēmēji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības. Start-up uzņēmēji varēs piedalīties izglītojošās meistarklasēs, ideju konkursā un prezentēt savus radītos produktus Expo, lai piesaistītu potenciālo klientu, investoru, darbinieku un starptautisko mediju uzmanību.

Konferenci organizē Digital Freedom Festival domubiedru grupa, kā arī reputācijas vadības kompānija Lejiņa & Šleiers un nevalstiskā organizācija Nordic Reputation Hub.

Dalies ar šo rakstu