Ražošana

Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā palielinājusies

Žanete Hāka, 23.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā aizvadītajā nedēļā pieauga līdz 34,37 eiro/MWh, kas bija par 15% vairāk nekā nedēļu iepriekš, informē AS Latvenergo.

Cenu kāpumu abās valstīs primāri noteica 22% elektroenerģijas importa samazinājums attiecībā pret iepriekšējo nedēļu, ko izraisīja pārtraukums Nordbalt starpsavienojuma darbībā starp Zviedriju un Lietuvu un ierobežota pārvades jaudas kapacitāte starp Baltkrieviju un Lietuvu, kā arī vispārējs elektroenerģijas cenu kāpums Skandināvijā. Kopumā elektroenerģijas cenas Latvijā un Lietuvā nedēļas laikā svārstījās no 18,48 eiro/MWh līdz 95,04 eiro/MWh.

Igaunijā vidējā tirgus cena pieauga par 14%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sasniedzot 31,11 eiro/MWh, un kopumā nedēļas laikā cenas Igaunijā arī svārstījās no 18,48 eiro/MWh līdz 95,04 eiro/MWh. Tikmēr jau otro nedēļu pēc kārtas Igaunijas elektroenerģijas cenas bija pilnībā izlīdzinājušās ar Somijas elektroenerģijas cenām 100% no kopējā stundu daudzuma līdz ar stabilu darbību Estlink starsavienojumā, nodrošinot 1000 MW jaudas pārvades kapacitāti jau piekto nedēļu pēc kārtas.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 63% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 83% no kopējā patēriņa. Latvija importēja 27% no elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 13% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.